Anniee Anniee komentáře u knih

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

Cassidy byla skvělá! Kniha mě vtáhla a krásně plynula, a i když jsem se občas ztrácela v postavách (který mě místy dooost vytáčely!), rozhodně doporučuju. Je oddechová, ale zároveň jemně otevírá některá těžká témata, jako je #MeToo nebo rasismus a deprese.
Čemu se nemůžu vyhnout je srovnání s Daisy Jones&The Six. Prostředí a hlavní téma knihy je dost podobné, ale hlavní hrdinky se od sebe dosti liší (nebo přece jen mají něco společného?). Pro mě byla Daisy Jones o něco lepší, ať už lépe vystavěným dějem, na což má možná vliv i forma rozhovoru, nebo tím, že Daisy mi byla prostě sympatictejsi než Cassidy. Doporučit můžu s lehkým srdcem ale obě knihy a je Škoda, že Jaká byla Cassidy Holmes není více vidět.

27.04.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Za mě lepší než díl první a duo Daphne&Simon. Obrovská chemie mezi Anthonym a Kate a hlavně moje oblíbené hate-love drama. Velký dobrý!

03.04.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Roztomilá oddechovka, která neurazí, ale ani extra nenadchne. Pokud se dostanu k dalším dílům, tak se do nich pustím, ale vyhledávat je nebudu.
A musím vypíchnout jednu věc, která mě v překladu děsně štvala, a to nespisovné slovo “jseš”. “Jseš v pořádku” by asi smetánka v 19. století opravdu nepoužila…

28.03.2022 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Re-reading. Náročnej, ale krásnej.

26.03.2022 3 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Tahle roztomilost mi sedla do nálady a jde to poznat i na hodnocení. Jenže nešlo jinak! Knížka plná knížek je prostě ráj. Byly tam samozřejmě určité, poměrně nereálné události a reakce, ale to prostředí bylo natolik nádherné, a hlavní postavy natolik roztomilé, že to ve finále vlastně ani nevadilo. A zděděné knihkupectví? Sen!

07.03.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jako, takhle. Toto bych dokázala podle mě napsat i já. Přišlo mi to tak jednoduše napsané, až jsem z toho byla mírně zmatená. Protože bum, a chlap, co musel mít všechno přesně najednou nemusí. Bum, a najednou se navzájem přitahují. Bum, a najednou jí odpustil (tohle ani nepovažuju za spoiler, protože je vám to jasné tak od třetí stránky). Za mě tam ani nebyly ty emoce. A bohužel, nějak extra ani humor.
Přiznám se, tenhle žánr mám docela načtený. A vždycky to bude částečně předvídatelné. Ale dá se to napsat i tak, že vás uprostřed něco překvapí, nebo že budete zahrnutí emocemi, nebo že to bude aspoň tak brilantně napsané, že nedostatek děje vás absolutně nebude trápit. A když už nic z toho, zachrání to chemie mezi hlavními postavami.
A tady jsem tak nějak nenašla nic z toho. Lehká, lehounká oddechovka, kterou přečtete za jeden den, ale zároveň najdete spoustu lepších…

04.03.2022 2 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Blake Crouch znovu nezklamal a napětí mě od knihy nepustilo. Jako u všech jeho ostatních knih, ani od téhle se nedalo odtrhnout, děj gradoval… Až vygradoval. Nejdříve jsem z konce a z toho, kam to dospělo, byla mírně zklamaná, ale pak mi došlo, že se to v podstatě dalo očekávat. Je v tom vidět jakýsi autorův “podpis”, vidím v tom jeho ostatní díla. Teď se ještě rozhodnout, jestli jít i do dalšího dílu…

03.03.2022 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Jako první věc - za mě téhle knize nejvíc uškodilo to, že jsem četla už více knih na podobná témata. A některé byly lepší (například, navazujíc na příběh Maggie, Má temná Vanessa - nad tou jsem přemýšlela denně tak půl roku).

A věc druhá - na to, že všechna ta témata byla těžká a bolavá, mě to nijak nevtáhlo. Chvílemi jsem byla zmatená a vůbec nechápala, co se tak najednou děje a chvílemi mě, upřímně, ony tři ženy extrémně štvaly. Byla v tom hloubka a zároveň nebyla. Chápu, jaké mělo být poselství, ale ke mně se tak nějak nedostalo, a to mě mrzí.

01.03.2022 3 z 5

Město dívek Město dívek Elizabeth Gilbert

Tohle byl přesně můj šálek kávy! Pomalý, popisný, emotivní, srdečný. V podstatě se tam nic moc neděje, a přece se tam děje všechno. Děje se tam život. Krásnej, ve všech svých fuckupech a vzestupech.

Vivian je naprosto brilantní vypravěčka svého příběhu. Dozná se ze svých chyb, ale zároveň dozná, že byla krásná a talentovaná. A všechno ji formovalo v úžasně silnou ženu. Inspirující.

08.02.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Po týhle roztomilý jednohubce vyžaduju pokračování. A hlavně re-reading Kronik prachu!

23.01.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Petru Dvořákovou jsem nikdy moc nemusela, neseděla mi vlastně ani moc jako člověk. Ale toto! Jako audio naprostá bomba! Jak Andrea Černá, tak Veronika Khek Kubařová tomu dokázaly úžasně vdechnout život a já jsem nadšená, i když zlomená. Ve finále jsem nadšená i stylem psaní a rozhodně se vrhnu na další knihu. Ačkoli nepředstírám, že mi u většiny pasáží v knize netekly slzy…

22.01.2022 5 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Teď už jsem definitivně přesvědčená, že povídky nejsou můj šálek kávy. Nedokážu se do nich vžít. Těžko říct, jestli to byla i “chyba” autorky, ale spíše jen můj problém. Nesedlo mi to.

22.01.2022 3 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Tolik lásky na jednom místě pohladí po duši i na srdíčku. Nádhera.

20.01.2022 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Tohle bylo… divný. Nějak zvláštně utahaný a zdlouhavý, že mě na konci už vlastně vůbec nezajímalo kdo co a proč, jen to, že to konečně končí.
Jinak námět a prostředí Dartmoorského národního parku děsně fajn, jen kdyby ta knížka byla klidně o půlku kratší!

18.01.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Addie byla skvělá. Prokousávala jsem se tou tíživou atmosférou knihy se slzama v očích. Ty byly způsobené nejen příběhem, ale i tím, kolik pocitů bylo vysloveno, napsáno. A jak! V. E. Schwab je spisovatelka s velkým S. Opravdu.
Addie jsem milovala. Pukalo mi srdce za ni. Úplný konec mě až tak úplně nepřekvapil, spíš trochu zklamal. Ale i tak je knížka na 5/5*

14.01.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Tohle bylo jako audiokniha výborná volba. Hlas Martiny Viktorie pohladí po duši. A i když nejsem věřící, tohle mě pohladilo po duši opravdu nesmírně. Občas jsem měla slzy v očích, občas se usmívala a dozvěděla se i mnoho nového. Ale hlavně to ve mně probudilo naději, naději v lepší zítřky.
Jediné minus, které bych zmínila, je to, že to Martina Viktorie nenamluvila celé. To je velká škoda.

07.01.2022 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Tohle bylo něco na moje nervy. Už dlouho mě nikdo nes*al jako tady Alexandra, a vlastně mě docela dost deptalo celé to právnické prostředí. Což, když to vezmu kolem a kolem, je vlastně poklona autorčinu způsobu psaní, ne? Protože chytlavé to bylo, to zas Jo. I mě, jakožto neznalé všem těm dohodám a akciím, to vlastně přišlo zajímavé a nemohla jsem přestat číst.

03.01.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Neskutečně atmosférická knížka. Už jsem procházela internet kdy jet do Švýcarska a až po chvíli mi došlo, že ona tam vlastně Mina s kavárnou a Amélie s hotelem nebude. Pfff.
Každopádně neskutečně roztomilá feelgood romantika, která pohladí na srdci i na duši. Akorát chuťové pohárky vás budou až bolet, jak byste si dali dort nebo sýr. A pro horkou čokoládu bych momentálně zabíjela!

30.12.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Já ji MILUJU! Daisy, knížku, autorku. Formu, jakou je kniha psaná.
Stejně jako ostatní jsem i já měla docela často tiky si kapelu a její písničky vyhledávat. Nemohla jsem věřit tomu, že to opravdu není reálná kapela. Tak úžasný to celý bylo.
A co si budeme, chytla mě za srdce. Způsob, jakým je popsaná láska a nenávist a vlastně i něco mezitím. Způsob, jakým je popsaná neskutečná důvěra, která bolí a zároveň léčí. Bylo to srdcervoucí, nejradši bych Daisy a Billyho objala tak silně, aby se ty jejich kousky zase spojily dohromady. Nechápu, jak někdo může vykřesat takovouhle kapelu z ničeho. To prostě musí být reálný, ne?
Ještě bonus pro ty, co viděli Across The Universe - není Daisy prostě celá Sadie?

13.07.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Jak tak koukám, tak jsem asi jediná, koho Kruh nenadchl. A já si nemůžu pomoct, ale byla jsem vážně dost zklamaná.
Nebavilo mě to, nechtělo se mi číst dál, ale hlavně, hlavně mě neskutečně vytáčela Mel i Luke. Nebudu říkat čím, to by byl asi spoiler, ale sakra. To vážně nešlo. V podstatě bych řekla, že se tam nic nestalo. A když už, bylo to poměrně předvídatelné. Asi už mám dost těchhle rodinných dramat.

07.07.2021 3 z 5