bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Petr Helbich: Fotografie Petr Helbich: Fotografie Petr Helbich

Člověku se chce procházet po krajinách, jež autor zachytil a nasávat atmosféru z jeho snímků.

20.12.2022 5 z 5

Ráchel a Lars: Obrázkový deník dvojího odcházení Ráchel a Lars: Obrázkový deník dvojího odcházení Joyce Farmer

Smutně, leč skvěle komiksově zpracované stárnutí až k smrti

18.12.2022 5 z 5

30 let pozemkových úřadů 30 let pozemkových úřadů kolektiv autorů

Přesto, že to vydal "pan úřad" je kniha svěže napsaná a doplněná velkým množstvím fotografií. Text je dobře strukturován, takže i laikovi, jenž nic neví o historii pozemkových úprav či restitucí, pěkně polopaticky vysvětlí smysl a genezi Pozemkových úřadů respektive Pozemkového fondu.

16.12.2022 5 z 5

Divadelní vejšplechty Divadelní vejšplechty Irena Fuchsová

veselé historky z natáčení doplněné bohatou fotografickou výzdobou, vše z Činoherního klubu, pohodové čtení

11.12.2022 5 z 5

Rychlé šípy - sešit 3 Rychlé šípy - sešit 3 Jaroslav Foglar

08.12.2022 5 z 5

Umění dřeva Umění dřeva Martin Patřičný

Kniha plná krásných věcí ze dřeva, které bych chtěl mít doma ;o)) velký obdiv k autorovi

21.11.2022 5 z 5

Biggles vypráví: Bitva o Anglii Biggles vypráví: Bitva o Anglii Bernard Asso

17.11.2022 5 z 5

Případ Moran Případ Moran Olivier Legrand

Poslední ponurý londýnský příběh s podivně otevřeným koncem dotvořen svižnou ilustrací

17.11.2022 5 z 5

Muž ze Scotland Yardu Muž ze Scotland Yardu Olivier Legrand

Další zajímavý ponurý londýnský příběh a samosebou nádherná ilustrace

13.11.2022 5 z 5

Barakuda: Kniha 3 a 4 Barakuda: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

Kniha měla tak svěží rytmus, že jsem měl zatlý zuby a ruce v pěst, jakej to byl fičák. Už se těším na pokračování

13.11.2022 5 z 5

Conquistador: Kniha 3 a 4 Conquistador: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

12.11.2022 5 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka Jaroslav Foglar

prostě klasika pro každého kluka a jako bonus rozšíření obzorů do zákulisí kultovního komiksu

06.11.2022 5 z 5

Pán Tragáčik a Neviditeľní Pán Tragáčik a Neviditeľní Zbigniew Nienacki

Napínavé až do konce, vzpomínka na dětství a příhody pana Auťáka, které si s přibývající stařeckou senilitou připomínám ;o)) škoda jen, že to musím číst ve slovenštině (byť se to čte skvěle a má to spád) - v mateřském jazyce by se to četlo jistě rychleji . třeba některé bohaté nakladatelství napadne vydat kompletní polskou sérii

03.11.2022 5 z 5

Smutek tajících sněhuláků Smutek tajících sněhuláků Vladimír Renčín

Prostě Renčín, ten vždycky donutí k smíchu

30.10.2022 5 z 5

Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Matthieu Choquet

20.10.2022 5 z 5

Dana Vitásková Dana Vitásková Dana Tůmová Vitásková

Objevil jsem v knize fotografii stromu u cesty v krajině - je i na obálce, říkám si, hergot, to už jsem někde viděl. A taky jo. V knize Miroslava Myšky je záběr takřka ze stejného místa. A pak jsem si přečetl, že fotografové jezdili na Liptov houfem na praktika. Každý z obrázků má ovšem svou jedinečnou atmosféru, takže byť jsou z jednoho místa, je každý z nich osobitý. V každém případě díky nakladatelství, za takové knihy, jež nám umožní nahlédnout do tvorby českých fotografů.

16.10.2022 5 z 5

Kriminální příběhy ze staré Šumavy Kriminální příběhy ze staré Šumavy Vladimír Šindelář

Kniha je čtivá, má spád, určitě stojí za přečtení. Doporučuji zejména v letních měsících, neboť při četbě příběhů, jež napsal život sám, běhá mráz po zádech

12.10.2022 5 z 5

Křídový panáček 4/7 Křídový panáček 4/7 Vojtěch Matocha

22.09.2022 5 z 5

Poklad tří králů - 2. díl Poklad tří králů - 2. díl Janne Kukkonen

10.09.2022 5 z 5

Bruntálsko z nebe Bruntálsko z nebe Milan Paprčka

nádherně uděláno, člověku to rozšíří obzory tyhle letecké záběry

09.09.2022 5 z 5