bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Goniometrické funkce v elementární matematice Goniometrické funkce v elementární matematice Radka Smýkalová

Až doposud mi pojem Goniometrické funkce zůstával obestřen tajemstvím. Po přečtení této knihy, zejména o historickém vývoji a praktickém využití v trigonometrii, geografii a námořní navigaci jsem konečně pochopil o co běží. Autorka čtivým způsobem vysvětluje genezi tohoto tématu od starověku po současnost a její výklad jistě právem zaslouží příměr "Tomáš Sedláček matematiky".

19.09.2021 5 z 5

Londýnští sirotci Londýnští sirotci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Moriartyho nástupci Moriartyho nástupci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Skvělý příběh plný humoru (sice stále na jedno brdo) a svěží a akční kresba. Prostě klasika francouzského komiksu.

13.09.2021 5 z 5

Vraždy s odstupem Vraždy s odstupem Michaela Mužíková

Svěží lehký čtivý příběh s dramatickým rozuzlením. Na léto úplně nejlepší.

29.08.2021 5 z 5

Případ Aleny Struskové Případ Aleny Struskové Petr Eidler

napínavé až do konce, oblíbený autor

21.07.2021 5 z 5

Texaský Jack Texaský Jack Pierre Dubois

skvělá svěží kresba a hezky vypointovaný příběh plný romantiky divokého západu

07.07.2021 5 z 5

Casino Royale (komiks) Casino Royale (komiks) Ian Fleming

zajímavě zpracováno, ale malá písmenka se hůře četla

01.07.2021 4 z 5

Červenostrakatý skot Červenostrakatý skot Josef Šmerha

Přehled jednotlivých krajinných rázů červenostrakatého skotu a jejich standardů - zajímavý náhled na plemenářskou práci poloviny 20. století, kdy si o genových manipulacích mohli číst pouze v knihách Julesa Verna ;o))

14.04.2021 5 z 5

Paměti obce Bílska Paměti obce Bílska Irena Šindlářová

Čtivě, jednoduše a přehledně napsané dějiny obce, v nichž jsem našel i stopu svých prapředků

06.04.2021 5 z 5

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

Obsahově hutné, ale informačně nadité a příjemné. Poslouchal jsem jako audioknihu v autě a cesta krajinou příjemně ubíhá.

30.03.2021 5 z 5

Trampové Trampové Jan Pohunek

Skvělá kniha, která mi připomněla má jinošská léta na vandrech v devadesátkách. Dokumentuje jedinečnost trampingu a zachycuje jeho základní atributy - oblečení, osady, svébytnou kulturu a hlavně svobodu. Já osobně jsem podpořil projekt na hithitu a zakoupil knihu v dřevěném obalu vytvořeném z krásně řemeslně upravené fošny - cena sice vyšší, ale nelituju, knížka za to určitě stojí.

28.03.2021 5 z 5

Vztek Vztek Milan Kohout

Básně ve stylu, jenž mi připomínal Charlese Bukowskiho. Kdo čeká romantiku, bude rozčarován ;o)). Knížečka útlá, vkusně doplněná ilustracemi Blanky Dvořákové, takže zážitek nejen literární.

03.03.2021 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

nádherně komiksově zpracovány strastiplné životní osudy třech dívek, jsem aj slzu uronil

28.12.2020 5 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

nádherná ilustrace zajímavý příběh

05.12.2020 5 z 5

Prasácký hody Prasácký hody Petr Urban

klasika, která pošimrá nejen bránici ;o))

22.10.2020 5 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Skvělé komiksové zpracování filozofie pro ty, co nemají ucelené klasické vzdělání.

15.10.2020 5 z 5

Století Zdeňka Buriana Století Zdeňka Buriana Vladimír Hulpach

příjemné nahlédnutí do kuchyně velkého malíře dětských dobrodružství

14.06.2020 5 z 5