bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Škůdci a choroby rostlin Škůdci a choroby rostlin Jan Kazda

Perfektně zpracováno českými odborníky. Kniha je přehledně rozčleněna a doplněna rejstříkem, takže i laik je schopen si dle odkazů a fotografií určit čím byla rostlina napadena a jaký použít prostředek k léčení. Každý zahrádkář by měl mít tuto knihu po ruce.

04.11.2023 5 z 5

Benátky do kapsy Benátky do kapsy Peter Dragicevich

užitečný a přehledný průvodce

28.05.2023 5 z 5

Vřesová studánka - Povídání o historii a znovuzrození Vřesová studánka - Povídání o historii a znovuzrození Drahomír Polách

Nádherně encyklopedicky vyčerpávající zpracování historie chaty a kaple - poutního místa na Vřesové studánce v Jeseníkách. Nechť se podaří obě stavby obnovit i přes přetrvávající nepřízeň ekologů, byl by to potřebný záchranný bod v horách, zvlášť v zimě. Držím palce.

26.04.2023 5 z 5

Rychlé šípy - sešit 4 Rychlé šípy - sešit 4 Jaroslav Foglar

26.04.2023 5 z 5

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Lenka Pipková

22.04.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Sláva Volný

Svěže a čtivě napsaný detektivní příběh z Jizerských hor, příjemné čtení

16.04.2023 5 z 5

Mezi Pradědem a Biskupskou kupou (Pozdravy z Heřmanovic) Mezi Pradědem a Biskupskou kupou (Pozdravy z Heřmanovic) Josef Chybík

Příjemná čtivá kniha, od skvělého autora.

27.03.2023 5 z 5

Colby #1: Výška mínus třicet Colby #1: Výška mínus třicet Michel Régnier

03.03.2023 5 z 5

Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Miloš Čermák

Poslouchal jsem jako audioknihu nemluvenou autorem, na každý pád zajímavé příběhy, které stojí za poslech.

26.02.2023 5 z 5

Hana a Hana #3: Ty kráso Hana a Hana #3: Ty kráso Miloš Čermák

svěží ilustrace a vzpomínka na mládí a reflex ;o))

14.02.2023 5 z 5

Junácká srdce Junácká srdce kolektiv autorů

zajímavé příběhy, nádherná ilustrace

12.12.2022 5 z 5

Na palubě lodi Beagle Na palubě lodi Beagle Christian Clot

zajímavý příběh, nádherná ilustrace a navíc trocha poučení z historie a biologie

28.11.2022 5 z 5

Josef Koudelka Josef Koudelka Josef Koudelka

Životní příběh Koudelkův, stejně jako kouzlo jeho fotografií, jsou prostě úžasné

28.11.2022 5 z 5

Karel IV. - Pán světa Karel IV. - Pán světa Zdeněk Ležák

Čtivě zpracován život Karla IV. takovou formou pro děti, ale v širších souvislostech evropských dějin, vůbec jsem se od knížky nemohl odtrhnout a přečetl ji jedním dechem, nádhernou ilustraci podtrhuje skvělý text - toto nás v dějepise neučili (nebo jsem nedával pozor) ;o))

20.11.2022 5 z 5

Kamarádi z prérie Kamarádi z prérie Pavel Kosatík

18.11.2022 5 z 5

Bratranci Daltonovi Bratranci Daltonovi René Goscinny

12.11.2022 5 z 5

Soukromá vzpoura Soukromá vzpoura Karel Hvížďala

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou pány Hvížďalou a Lábusem a neskutečně jsem si to užil a těch 6 hodin povídání uteklo jako voda a skvěle mi zpestřilo celodenní cestu autem. Landovského historky jsou nejen vtipné, ale i vcelku poučné v kontextu historie Charty 77. Určitě stojí za pozornost.

12.11.2022 5 z 5

Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát Michel Régnier

americká drsná škola, stálá akce a napětí, v každém případě skvělá ilustrace i příběh

06.11.2022 5 z 5

Křídový panáček 5/7 Křídový panáček 5/7 Vojtěch Matocha

03.11.2022 5 z 5

Všechny erotogenní zóny Všechny erotogenní zóny Erik Rauschenbach

velmi vtipné, lehce šovinistické, prostě, ze života

01.11.2022 5 z 5