Beni Beni komentáře u knih

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, PODLE KTERÉ BYL NATOČEN FILM

Ach. Dočteno. Nevím proč, ale knihu jsem četla strašně dlouho (od konce května). Vůbec se mi nechtělo ji číst dál. Asi mi vadilo, jak pořát :-D něco překáželo jejich štěstí! Takže jsem skončila u druhé části a dala se do jiných knížek. A hle, najednou jsem ji zhltla za 3 večery. Proto dávam 4*. Prostě jsem musela jen počkat, až budu mít na knihu tu správnou náladu.
Styl psaní se mi líbil. Bylo to dost osvěžující a rychle se četlo:)

Film jsem zatím neshlédla. Vidím to tak na nějakou deštivnou neděli k žehlení. :-)

06.09.2015 4 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA KRÁTKÝCH POVÍDEK

Úžasné, jak člověk po letech vidí jinak již přečtené knihy :-) Četla jsem asi na základce a nyní znovu. Povídky se mi strašně líbily, dokázala jsem je ocenit. Když jsem je četla poprvé, tak mne to moc nebralo.. Určitě doporučuji všem přečíst :-)

23.08.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA OD VAŠEHO OBLÍBENÉHO AUTORA, KTEROU JSTE JEŠTĚ NEČETLI

Takže... Eva a Gideon je pro mě prostě klasika na rozptýlení děsného dne.. dokonce jsem si tento díl šetřila a četla ho celý týden!!! Strašně moc se mi líbil večer s Ireland :-) ta holka mě baví :-) Ubrala bych jednu hvězdičku za další "zbytečnou" hádku na konci, ale nějaká ta zápletka tam být musí :-D Na druhou stranu přidávám jednu hvězdičku za pohled Gideona... on je prostě ... ach ;-)
Netrpvělivě čekám na vydání dalšího dílu a už teď jsem naštvaná, že si musím počkat neurčitou dobu :-(

12.07.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ VÁS DĚSÍ

Moje první kniha od S. Kinga... nejdříve jsem si musela zvyknout na styl psaní..
Neustále jsem musela kroutit hlavou, jak se ke Carrie chovají nejen ve škole, ale především její matka !!!
A co mne na knize děsilo? To jak je matka schopna nemilovat své dítě a ubližovat mu, především pak LIDSKÁ HLOUPOST

12.04.2015 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA OD AUTORA, KTERÉHO JSTE JEŠTĚ NEČETLI

Překrásná oddychovka, kde nad trapností hlavní hrdinky občas kroutíte hlavou. Vztah studentky a učitele - bože, vždyť už byla na vysoké. A Hamlet vede :-)
Určitě jsem nečetla na posledy.....

16.03.2015 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA NAPSANÁ ŽENSKOU AUTORKOU

Úžasná útlá knížka, která vystihuje problémy v obyčejném lidském životě.
Alkohol je vážně pěkný zabiják.. (doporučuji přečíst knihu Zabiják od Emile Zola)
Ale jsem ráda, že to takto dopadlo :-)

08.03.2015 4 z 5

Navždy Navždy Lada Jánská

Nevím, opravdu nevím, jak mám hodnotit.

OBSAHUJE SPOILER!!!
Kniha byla stále o jednom a tom samém - Alex odešel pro mé dobro, abych se rozhodla, stýská se mi po něm. Alex je tu, já se ho však bojím a nechci, prostě nechci být upír. Ani už jsem nepočítala, kolikrát se toto stalo. Zbytečné natahování příběhu - nějaká ta zápletka mohla přijít už tak o 100 stran dříve.
KONEC SPOILERU

Další věc, co mě na knize rozčiluje, je ta snaha o napodobení Stmívání (pro mne, jako milovníka Stmívání, se to však moc nepovedlo).

Z mého pohledu je to zatím tak na 2 hvězdičky, škoda - knihy o upírech vážně jinak můžu....

28.02.2015 2 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTEROU ZVLÁDNETE PŘEČÍST ZA DEN

No to bylo prostě úžasné, oddechové čtení na neděli :-) Jsem nadšená :-)

02.02.2015 5 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ MÁ ŠPATNÉ HODNOCENÍ

Tak ani nevím, co si mám o knize myslet... Celé mi to přišlo depresivní, děj se děsně nesrozumitelně vracel do minulosti, pak šup a byli jste zas v přítomnosti...
Byla to první kniha, kterou jsem četla od této autorky, tak asi budu muset přečíst něco jiného, abych si na autorku opravila názor.

Nebýt toho, že jsem se zařekla, že svoji výzvu dodržím poctivě, knihu bych odložila (což dělám velice nerada!!) Ještěže to byla alespoň tak tenká knížka!

22.01.2015 1 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA TLUSTŠÍ NEŽ 500 STRAN.

Určité pasáže se neustále opakovaly, to musím přiznat, hlavni hrdinka k určitým věcem naprosto slepá..., ale i tak se kniha líbila.
Vzhledem k tomu, jak to skončilo, se nemohu dočkat druhého dílu (prý březen 2015). Dávám tak 4,5 hvězdičky = 5 :-)

14.01.2015 5 z 5

Nažhavený Nažhavený Julie Kenner

Další úžasný díl.... už se nemohu dočkat příběhu Kat a Colea... Škoda jen, že musím čekat až do dubna :-(

10.01.2015 5 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Musím souhlasit s JajaAP :-) Také se mi o malinko více libila než kniha ON. Líbilo se mi na tom právě ty myšlenky Willa, co prožíval, když od něj znenadání utekla...

A co takhle příběh Sawyer a Jareda?? :-D

03.01.2015 4 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

No prostě Barvy lásky - krásné, čtivé, oba hrdinové úžasní....

28.12.2014 5 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Jak jinak... prostě úžasné.. tahle série mě velice baví... Dost se mi líbilo, že Blake je o něco starší než ostatní postavy z předchozích dílů... prostě super.. nemohu se dočkat posledního (bohužel) dílu...

08.11.2014 5 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Ach jo... vždycky, když začnu číst nějakou sérii knih, tak se nemohu dočkat až budu číst další a další a další díl... jenže, když pak dojdu na konec poslední knihy, tak se mi chce brečet a chci další pokračování, ať to skončí sebelíp :-(

Jinak autorka velice krásně celou sérii zakončila (jen v tomto díle prostě nebylo zase moc Vlada, což si myslím, že je veliká škoda). Úžasné bylo loučení Cat a Iana :-D

Klidně bych brala nějakou novelku z pohledu Katie, jak se poprvé seznámila s Tatem, Cat a Bonesem... jak se učila chovat a reagovat na normální věci...

Prostě veliká škoda, že je série konec - chápu, že se nemohou pořád jen rvát, ale...
Tak ještě aby vyšla ta mini série o Vladovi, což by mohlo být velice zajímavé....

29.10.2014 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Druhé díl ze série Svět nočních lovců - mně osobně tento díl přišel lepší než předchozí. Mencheresovi a Kiře jsem tu jejich lásku prostě tak strašně přála (to Spadeovi a Denise samozřejmě taky - a jak) Mencheres bych chudáček tak strašně dlouho bez lásky a opuštěnej, že nakonec musel najít svoji Temnotu!!! :-D

28.09.2014 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

První díl ze série Svět nočních lovců, tak kde začít?
1. děj má pomalý rozjezd, někde zbytečně až moc natahován
2. nepřesnosti v návaznosti na předchozí díly (1.-4. Noční lovci)
3. místy strašný překlad, že jsem musela číst větu několikrát, aby mi to dávalo smysl
4. psáno z pohledu 3.osoby a střídají se pocity a úvahy Denise a Spadea - což velice oceňuji a uvítala bych to i v sérii Noční lovci, jak některé scény vidí Bones :-)
5. určitě nelituji, že jsem knihu přečetla, protože oba hlavní hrdinové jsou skvělí, ale bylo to slabší než Noční lovci

27.09.2014 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Tak tuhle sérii prostě miluju... nemohu čekat, prostě se jdu pustit okamžitě do dalšího dílu! Doufám, že spisovatelka píše nějaké další knihy, u kterých nebudu moct přestat!!!

POZOR SPOILERY!
Randyho je mi samozřejmě strašně líto, ale jelikož jsem četla anotaci ke knize První rudá kapka, tak to, co se mu stalo, tak asi muselo být. A nemohu se dočkat až si přečtu První rudá kapka...

23.09.2014 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Úžasná kniha, která mě neskutečně bavila. Cat má vážně pěkně prořízlou pusu :-) A Bones? To snad nemusím ani komentovat :-) Ale do háje zelenýho, co ten konec???? :-O Kdybych nevěděla, jak to bude v dalším díle (z anotace), tak bych byla pěkně nakrknutá.. nu což, jdu se pustit, do dalších dílů :-D

20.09.2014 5 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Hezká oddechovka.... jen mi to prostě hodně přišlo podobné Stmívání... možná to bude tím, že je to o upírech... ale i tak...., knihy o upírech zbožňuju, proto 4*

13.09.2014 4 z 5