bookseverywhere bookseverywhere komentáře u knih

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Knihu mám v rámci #spoluprace s @humbook @humbook_blogeri Hodnocení: 3,9/5
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek nové české fantasy. Anotace slibuje zajímavý svět propojený s přírodou, hlavní hrdinku zmítanou osudem a nějaké to drámo. Zaujalo mě to především díky tomu světu a ten v dnešní recenzi budu vychvalovat nejvíce. Nejenže mi to přijde jako originální nápad (promítá se tam Aztécká kultura, je to celé postavené na souznění s přírodou, božstva..) autorka mu taky nechala dostatek prostoru, takže se o něm už v prvním díle dozvídáme spoustu informací. Nechybí ani mapka (instantně plusové body..) Bavily mě detaily-jako jména postav podle jejich spřízněné rostliny apodTahle část byla za mě 5/5. Co už mě ale tolik neoslovilo byla dějová linka. Je to hodně poklidné a ve většině případů lehce předvídatelné. Nečekejte nervydrásající zvraty a napínavé akce, ty minimálně v prvním díle (uvidíme co druhý) nedostanete. Nepřišlo mi to vyloženě zdlouhavé, ale jako fanynka pořádné akce bych pár scének navíc ocenila. Prostředek knihy, kde mi trochu vadila ta předvídatelnost mi vynahradil konec, který jsem upřímně nečekala a navnadilo mě to na další díl. Suma sumárumTuhle knihu táhne především skvělý svět. Postavy nejsou špatné, romantická linka ale taková nemastná neslaná. Sice poklidnější čtení, ale máte čas si to vychutnat. Doporučuju! Těšení na další díl

11.10.2023 4 z 5