Charley Charley komentáře u knih

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Nějak mám pocit, že příběh trochu ztrácí na kvalitě. Děj se stále opakuje a musím přiznat, že mě to už tolik nebaví, jako první díly. Nicméně i tak to s železným druidem zatím nevzdávám a počkám si na další díly, abych zjistila, jestli se můj oblíbený Atticus vrátí :)

04.07.2022 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Na první pohled poklidný příběh, který neměl v ději nějaké extrémní zvraty, ale autor dokázal vše popsat tak, že čtenáře dokázal vtáhnout i bez bojových scén, atp. Četlo se mi velice dobře a i přes ne příliš velké nadšení na začátku, jsem knihu ráda přečetla.

26.06.2022 4 z 5

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Giles Milton

Neměla jsem moc velká očekávání, ale musím přiznat, že to bylo zajímavé čtení. Spousta informací navíc podaných v zábavné podobě. :) Uvažuji, že si přečtu od autora i něco jiného.

06.06.2022 4 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Přiznávám, že při čtení jsem byla opravdu napjatá, co se stane. Styl psaní vás úplně vtáhne, takže ani rachot ve vlaku vás neruší. Doporučuji k přečtení a určitě brzo sáhnu pro další díl.

20.05.2022 5 z 5

Královna elfů I. Královna elfů I. Bernhard Hennen

Příběh se četl moc hezky, utíkal, ale přišlo mi tam málo akce. Měla jsem pocit, že stále čekám na tu hlavní část děje a najednou šup a konec knihy. Ale už se moc těším na poslední díl a tím zakončení celé série.

22.03.2022 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Bertrice Small

Opět pěkný příběh, ale oproti předchozím dvěma jsem měla pocit, že pořád na nějakou akci čekám, pořád mě děj připravoval na velký zvrat, který nakonec nepřišel. Úplně jsem cítila na konci hlášku, která bývala dřív u některých seriálů, které skončili v tom nejnapínavějším - "pokračování příště". :)
Takže se těším na závěrečný díl a věřím, že to bude plné napětí a krásně uzavře celou sérii :)

14.02.2022 4 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

První setkání s autorkou mě velice překvapilo, ale tím dobrým způsobem. Každý příběh byl napínavý a já byla napjatá, jak skončí. Mrzelo mě sice, že ne vždy byl příběh dokončen do úplného konce, takže jsem si musela poté domýšlet, ale i tak to na kvalitě neubralo. Velice ráda sáhnu po další knize autorky.

02.01.2022 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Měla jsem velký rozestup mezi 2. a 3. dílem, takže mi moc vyhovovalo, že to bylo založeno na cestování minulými životy. Čtení mě bavilo, mělo to spád a navnadilo na čtení dalšího dílu :)

02.01.2022 4 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Už nevím, jaké komentáře ke knihám J. Quinnové psát. Je to prostě veselé pohlazení po duši. Nikdy nechybí vtip, láska a prostě všechno, co potřebujete, abyste zavírali knihu s úsměvem na tváři.

19.11.2021 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knihu jsem pořídila a měla v plánu číst hrozně dlouho, ale k přečtení mě přiměla až letošní výzva. Měla jsem obavu z depresivnosti knihy, protože tohle není žánr, který bych četla často, ale musím přiznat, že jsem byla mile překvapená. Je to období, ve kterém bych rozhodne nechtěla žít a vážím si těch, kteří to vše prožili.
Kniha byla psána velmi čtivě a skutečně mě zajímalo, jak to vše dopadne a musím přiznat, že se závěrem jsem byla spokojená - ano, nemám ráda smutné konce a takové zakončení mi vyhovovalo.

12.10.2021

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Kniha se četla velice dobře, dokázala jsem se do příběhu ponořit a jako student psychologie mě velice zajímala část Archieho a Gretchen po jeho návratu. Člověk si říká, že to přeci nemůže být možné, aby tam vznikl takový vztah, ale bohužel...mysl je prostě záhadná :)
Jinak i druhá dějová linka se Susan byla zajímavá. Takže mohu za sebe doporučit i ostatním ke čtení.

25.08.2021 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Knihu jsem měla koupenou už spoustu let, ale nějak jsem se k ní nedostala. Teď díky seriálu jsem si řekla, že dřív než uvidím příběh v TV, tak si to přečtu a světe div se, čtení mě opravdu bavilo.
Děj pěkně utíkal a hlavní postavy jsou podle mě sympaticky napsané, takže rozhodně nebudu váhat a jen co se mi dostane do rukou druhý díl, tak si ho přečtu.

13.08.2021 4 z 5

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Upřímně přesně nevím, jak se mám k této knize vyjádřit. Po skončení mi zůstávají rozporuplné emoce. Byla tam řečena spousta pravd a odcházím s pocitem, že si moc přeji, abychom byli schopnosti z tohohle kolotoče vystoupit. Ale zase ne druhou stranu jsem tam cítila hodně osobní antipatie autora (možná jen můj pocit), takže mi to trochu ubíralo na hodnotě obsahu.
Nicméně kniha byla napsána hezky.

06.08.2021 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Po přečtení to vnímám jako příběh člověka, který stále hledal dokonalost a i když si to myslel, tak nedokázal vidět krásu věcí, které měl v životě. Ano, při čtení jsem měla chuť Werthera občas přinutit a říct mu: "sakra, dospěj". Život není dokonalý - ať už vztahy, práce, společnost...je snadné utopit se ve snech a představách, ale litovat se a usilovat o dokonalost nás šťastné neučiní. Milujte život takový jaký je a hledejte i malinké kousíčky, které vás činí šťastnými a ty vnímejte přednostně.
Takže jsem si vzala z knihy pravý opak než jak asi měla působit :D

22.07.2021 2 z 5

Příběh hezky utíkal. Ze začátku jsem si říkala, že je to nějaké divné a proč by mě to mělo vůbec zajímat, ale postupně se to rozjelo a návraty do minulosti mě naopak bavili. Přečetla jsem to ráda, ale bohužel bych to neoznačila jako strhující dílo, jaké jsem očekávala od ohlasu, který tato kniha má. Pohodové a příjemné čtení, ale jednou přečíst mi to stačilo.

15.07.2021 3 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Joe Hill píše velmi čtivě a rozhodně čtenáře nenudí. Nicméně na to, že by to měla být sbírka strašidelných příběhů, tak mi jich přišlo strašidelných jen několik - mezi nejoblíbenější za mě asi vyberu "Dobrovolná internace"..
Bohužel jsem ale asi od povídek očekávala větší napětí. Nicméně, jak už jsem psala - J.Hill píše čtivě a i tak doporučuji k přečtení :)

04.07.2021 3 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Příběh se četl dobře, ale musíte to brát jako odpočinkový díl. Trochu mi přijde, že si trochu připravuje čtenáře na následující příběh, tak jsem zvědavá, jaký bude ten další :)

30.05.2021 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Popravdě od knihy jsem mnoho neočekávala. Ležela mi doma po rodičích a do čtení jsem se pustila jen díky výzvě zde na Databázi. Nicméně musím přiznat, že kniha se četla velmi snadno, žádné zbytečné popisy, které pouze nabírají stránky. Hezky to utíkalo a musím přiznat, že jsem ráda, že kniha nezůstala nepřečtena.

03.05.2021 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Moje prvotina od autorky a musím přiznat, že se mi čtení moc líbilo. Sice oddechovka, ale oddechla jsem si moc dobře :) určitě sáhnu i po jiné knize autorky

22.02.2021 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Styl psaní a série jako taková se mi stále moc líbí, dokážu se naprosto ponořit do osobností jednotlivých postav, do jejich situace, děje.... jen, jak už psalo mnoho čtenářů přede mnou, se toho v ději moc nedělo. Oproti prvnímu dílu, který byl naprosto geniální a druhému, kde akce také nebylo málo, je tenhle trochu táhlejší a kapitol, kdy s napětím čekáte, co se stane na další řádce je málo. Nicméně pořád se to stále velmi dobře čte, jen té akce by mohlo být více.

15.02.2021 4 z 5