Chou Chou komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Čekala jsem, že u třetí knihy už nebude co psát a děj se bude víceméně opakovat, ale to se naštěstí nestalo. První kniha byla sice nejlepší, ale to už se stává. A co mě překvapilo snad nejvíc? To že se těším až bude zase další díl a že by bylo ještě o čem psát.

25.02.2017 4 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Na knihu jsem se chystala od té doby co jsem ji poprvé uviděla. Celou knihu jsem čekala, kdy matka autorky dostane rozum, říkala jsem si, že to snad není ani možné. Pořád mě překvapovala její odevzdanost. Jen jednou během celé knihy se postavila proti jednání svého manžela. Opravdu pro ni muž znamenal více než její děti? Příběh určitě stojí za přečtení ať už jako varování či jen jako seznámení s částí Mormonské komunity a principů na kterých je postavena tato víra.
Opravdu to muselo dojít až tak daleko?
Tento příběh se četl kupodivu dobře. Děj ubíhal a v každé kapitole se objevilo i něco pozitivního, možná proto nebyla kniha jako celek až tak depresivní.

25.02.2017 4 z 5

Napsat něco o této knize je opravdu těžké. Na knihu jsem se chystala už delší dobu. V knize jsou některé nesrovnalosti ať už jsou to některé dialogy z předchozích dílů či jiné. Autorka série o HP s touto knihou neměla téměř nic do činění a podle toho to taky vypadá. Je pravda, že je to spíše scénář než opravdová kniha, ale ... začátek celkem ušel konec je předvídatelný. Dvě hvězdy jen za staré známé postavy od Rowlingové jinak bych dala nula hvězd.

25.02.2017 2 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

U této knížky záleží zda je autorkou skutečně Johanna Spyri či je převyprávěná Marie-José Maury na motivy Johanny Spyri. Originál je originál! U převyprávěné verze příběh působí vágně, je osekaný na minimum a neponechává příliš prostoru pro fantazii dětí. Jediným plus jsou hezké ilustrace od Maury.
Za mě za převyprávěný příběh od Maury tři hvězdy.

20.02.2017 3 z 5

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Dost dobrá knížka, která určitě stojí za přečtení. V knize bylo opravdu málo hluchých míst. Četla se skoro sama. Knížka je vyprávěná v první osobě, možná to je jeden z důvodů okamžitého vtažení do děje. Za mě plný počet hvězd!

20.02.2017 5 z 5