čuřil čuřil komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Velmi povedené nadčasové dílo. Velmi se mi líbilo. Ideopolicie, strana, ještě k tomu soudruzi a pak aby fakticky nebyla pravda, že 2+2 je skutečně 5 ?!

21.11.2013 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

První jsem viděl kousek filmu, a byl jsem zvědaví, jaká bude knižní verze. A musím říct, že mě uspokojila. Pochmurný příběh dvou rodinných příslušníku, kteří pomalu a přes všechny útrapy míří ke svému "mysu naděje". Sice děsivá představa zanechání svého dítěte na pospas beznaději a mrtvému světu mě přišla nepředstavitelná, ale i v tom spoustě všudy přítomného spadlého popela, smrti a nicoty je přeci jenom trocha světla na konci tunelu.

21.11.2013 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Rodinka, telestěna, mechanický ohař...... . Představa světa bez těch voňavých, šustících listů v knížkách je opravdu děsivá. Výborná kniha.

26.08.2013 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím se přiznat, že jsem spíše zklamaný z této knížky. Začátek je pro mě zdlouhavý až bych řekl nudný. Později se to přeci jen rozpohybuje. Až nakonec kdy pan Kopfrkingl zavraždí své blízké a omilostňuje se tím, že se jim snažil především pomoci, stojí zato přečtení. Zkusím se podívat na pana Hrušinského, který je prý ve filmu výborný a uvidíme. Ale bohužel knížka mě neuchvátila. Takže ode mě pouze za tři.

26.08.2013 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Já se musím přiznat, že jsem čekal něco jiného.
Trošičku jsem možná hledal další "A bude hůř", ale nestalo se.
Doufám, že další knížky od pana Rudiše mě zaujmou daleko víc.

09.07.2013 2 z 5

Dílo Jiřího Wolkra Dílo Jiřího Wolkra Jiří Wolker

Zcela bez mučení se přiznávám, že pokud by to neobsahovalo povinnou četbu, asi bych se této knížce vyhnul. Né vše je zavržení hodné, ani v této sbírce díla, ale některé věci opravdu nemusím.

24.06.2013 2 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Přečetl jsem jí jedním dechem. Opravdu vydařené. Jak jsem psal u Želar, né že mohu - musím doporučit.

24.06.2013 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Výborné. Po dlouhé době jsem opravdu, podle mého, nečetl nic lepšího. Je pravdou, že se děj v určitých fázích trošku zamotá mezi jednotlivými postavami, ale i tak je to vážně povedené dílo. Ode mě má kniha plný počet. Jen vřele doporučuji

24.06.2013 5 z 5

Knížka tak napůl. Pobavila, ale i nudila.
Některé povídky jsou opravdu povedené, ale část se moc nenadchla.
Zatím u mě nejvíce od autora bodovalo R.U.R.

09.04.2013 3 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Musím napsat, že mě kniha zklamala. Čekal jsem asi od autora více.

09.04.2013 3 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Přečetl jsem jí celou. Z loupežníka jsem byl v celku zklamaný. Ale RUR bylo velmi povedené.
No a Bílá nemoc mě vyloženě dostala. Vřele doporučuji.

20.03.2013 4 z 5

Básně (Spisy I) Básně (Spisy I) František Gellner

Musím se přiznat, že kdyby jeho sbírka Radosti života nebyla povinná, tak o ní ani nezavadím.
Samozdřejmě že všechny jeho básně a překlady nejsou špatné, je tu spousta povedených věcí.
Ale já, jako né moc velký fanda básnických sbírek, tuto knížku nezařadím příliš vysoko.

18.02.2013 2 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Překvapila mě. A musím říct, že mile. Je pravdou, že kdyby to nebyla povinná četba, asi bych si knížku nepůjčil.
Ale nakonec jsem jak už jsem zmínil, velmi překvapen.

18.02.2013 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Kterak soudruha odsoudruhovat.
Ze začátku jsem byl přesvědčen, že knihu nedočtu. Ale nakonec musím před panem Kunderou smeknout. Jak se od slibně rozvíjející budoucí kariéry dostat až téměř na dno pro jeden "povedený" žertovní lístek.

18.02.2013 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Povedená kniha a musím uznat, že filmové zpracování se taktéž povedlo.

17.01.2013 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Má první kniha s tímto hrdinou a musím uznat, že je to povedený hrdina.
Drsný hrdina se nebojí asi ničeho a tak klan kolem rodiny Duncanu tvrdě narazí.

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Ságu o opicích mám rád a kniha mě né že nezklamala, ale spíše mě hodně potěšila.

14.01.2013 4 z 5

Rudý Mars Rudý Mars Kim Stanley Robinson

Mám rád sci-fi a tato kniha o kolonizaci se mi velmi zamlouvala. Velmi dobře popsána jak dějová tak i technická část knihy.
A vyobrazení života kolonistů na Marsu je velmi povedené. Doporučuju.

14.01.2013 4 z 5

Dávno ztracený Dávno ztracený David Morrell

Zajímavá knížka, dobře se četla

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Sice jsem od této knihy čekal něco jiného, ale nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen.