danny_21 danny_21 komentáře u knih

Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu .... jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy - 95 %

17.10.2017 5 z 5

Zima v kaňonu Zima v kaňonu Walt Morey

Robinsonáda v krásné přírodě Skalistých hor, kdy městský kluk přes jednu zimu ve společnosti zkušeného zálesáka o sobě zjistí a naučí se spoustu nových a užitečných věcí - další z knih mého dětství, kterou jsem hltal s nadšením - 75 %

16.10.2017 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Slabá novelka, která svou formou a délkou spíš odpovídá povídce delšího rázu. King si rozhodně dnes může dovolit experimentovat se žánry a dělá to často, nicméně ani jemu tentokrát neodpustím slabý námět, které pořádně nikde nezačíná a nekončí, jedna mrtvola detektivku nedělá, na thriller to nemá koule a obsahově a filosoficky mě to úplně minulo - sorry Steve, takhle ne - 40 %

13.10.2017 2 z 5

Zákon bohyně Nemesis Zákon bohyně Nemesis Karel May

Vrchol série - tohle byla vyloženě bída, dřív nepolapitelní záporáci z předchozích dílů jsou tady likvidování na pár stranách - asi i Kájovi došla trpělivost, já jsem to vyloženě protrpěl - 30 %

Žhavé slunce Mexika 2. část Žhavé slunce Mexika 2. část Karel May

Pád pokračuje, zase se obměnily jména, postavy zůstaly stejné. No už aby byl konec, navíc sežrat nakladatele za dvoudílný svazek útlých knížeček - 40 %

Žhavé slunce Mexika 1. část Žhavé slunce Mexika 1. část Karel May

Pouta víry a beznaděje Pouta víry a beznaděje Karel May

Pátý díl opět přináší další útok klonů. Zvláštní je jak May nechal hnít supermana Carlose a ostatní bystré mozky na ostrově celých 16 let jen aby mohl vytvořit nové postavy s totožnými rysy, tomu říkám scénáristické uklizení na jedničku - 40 %

Klikaté stezky vášní Klikaté stezky vášní Karel May

Kupodivu nečekaný návrat do průměrných vod i díky tomu, že skvělý doktor kosí protivníky a Indoše bez milosti s podobnou výbavou jako starý dobrý Olda. Nicméně je to pořád táááák naivní a na klasické Mayovky se může jen se závistí koukat - 55 %

V osidlech temných intrik V osidlech temných intrik Karel May

Další osudy známých postav z předchozích dílů a jejich nových klonů. Začíná to tou romancí a intrikami pomalu připomínat Ordinaci v růžové zahradě - 45 %

Černý oheň Cortejů Černý oheň Cortejů Karel May

Pokračování španělského dobrodružství ještě docela slušné, nicméně nic netušící čtenář nemůže v tu chvíli vědět, že šablona příběhu je používána v následujících dílech série s malými obměnami a co hůř, postavy buď zůstávají, nebo jsou nahrazeny svými potomky, levobočky, chovají se jako přes kopírák, ať už jsou kdekoliv a jejich osudy a intriky se neustále opakují - osudy a pohnutky Cortejovic familie dostávájí - 55 %

Rosita de Rodriganda Rosita de Rodriganda Karel May

První z Mayových kolportážních románů, které jsem měl tu "čest" číst. První a druhý díl španělského dobrodružství ještě docela slušný, nicméně nic netušící čtenář nemůže v tu chvíli vědět, že šablona příběhu je používána v následujících dílech série s malými obměnami a co hůř, postavy buď zůstávají, nebo jsou nahrazeny svými potomky, levobočky, chovají se jako přes kopírák, ať už jsou kdekoliv a jejich osudy a intriky se neustále opakují - Rosita a Karlík se u mě ještě dostaly na - 55 %

Krevní msta / Kutb Krevní msta / Kutb Karel May

Další z řady arabských hrdinských činů Kary ben Nemsiho, který by rovněž mohl být i kazatelem - 50 %

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Další ze slabších "Verneovek", syndrom německého" pomateného vědce, který nemůže přenést přes srdce odmítnutí lepé děvy a rozhodne se mstít tu už byl a celkové rozuzlení je takové chabé, neslané, nemastné - holt lehký podprůměr, víc ani ťuk - 45 %

09.10.2017 2 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Dokázal bych si představit, že kniha by mohla mít klidně o 200 stran míň a nic by se nestalo, protože vyplnění doby od zatčení Carla Lee až po samotný proces byla dost rozvláčná vata. I přesto je to zajímavý počin a pohled na to, jak absurdně morálně zkažený, manipulativní a nesmyslný je americký justiční systém včetně všech jeho účastníků a spravedlnost je jen prázdné slovo v této mašinérii. Grisham umí vyprávět a přitom působit na čtenáře tak nějak reportérsky nezaujatě, nicméně Firma mě bavila o poznání víc - 70 %

09.10.2017 3 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Marťanská invaze sice už notně vousatá a místy natahovaná v první části díky popisům bratra hlavního hrdiny, přesto místy nelítostně drsná. Druhá, kratší postapokalyptická část je pěkně ponurá, konec přichází nečekaně rychle. Ve své době musela být pecka, za mě - 80 %

08.10.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kraťounký povídkový příběh o odvaze, vytrvalosti, pokoře a neúprosně krutém moří, které nedává nic zadarmo - 70 %

06.10.2017 3 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Zajímavý soubor povídek a nejznámnější autorovy novely. Povidky většinou průměrné, líbily se mi Ostrov Aepyornisuův a Země slepců, které mĕ v prvním případě svou humornou stránkou pobavila a v druhém případě námĕťovĕ zaujala. Jako celek na hranici mezi lepším průměrem a lehkým nadprůměrem - 70 %

05.10.2017 3 z 5

Když mrtví mládnou Když mrtví mládnou Philip K. Dick

Já fakt nevím, na první pohled se může zdát, že jde o výborný nápad oživnout bez toho, aniž by se z člověka nestala hladová zombie, ale jak dĕj pokračuje a pomalu jsem se prokousával obracenými životními procesy ( je zvláštní jak jsou pro autora důležité jen některé a jiným nevěnuje pozornost ), logickými nedostatky a podivnými postavami, získával jsem pocit, že Dickovi prostě někdy porozumět nejde. Hůl nad ním ještě nelámu, nicméně má to u mě nahnuté, sucmo dostává - 40 %

21.09.2017 2 z 5

Misery Misery Stephen King

Misery patří k mým nejoblíbenějším románům a v Kingovĕ tvorbě mezi ty nejpovedenĕjší. Výborně vykreslené obĕ postavy, deprese, beznaděj, nekompromisní, mrazivý tah na branku, kde není o překvapivě tahy obou "spolubydlících" nouze. Stejnojmenný film taky výborný, Kathy Bates úplně nádherně Annie probudila k životu a dala frázi fanynka č. 1 úplně jiný rozměr - 90 %

21.09.2017 5 z 5

Stín nad Innsmouthem a jiné horrory (5 povídek) Stín nad Innsmouthem a jiné horrory (5 povídek) Howard Phillips Lovecraft

Jak to tak vypadá, Lovecraft nebude mým šálkem čaje. Jeho způsob líčení děsu mně strach nenahání, Pes a Stín nad Innsmouthem povedené, zbytek hodně podprůměrný, jako celek s odřenýma ušima - 50 %

15.09.2017 3 z 5