daza.dt daza.dt komentáře u knih

Skryté srdce Afriky Skryté srdce Afriky Ilona Maria Hilliges

Pokud přijmete tezi, že mnohoženství je fajn, protože vaše spolumanželky - spoluženy mohou s vámi radostně pracovat pro vašeho manžela a ženská obřízka je fajn rituál na to státi se ženou - tak se vám kniha líbit bude.
Bohužel asi jsem moc evropská a s těmito idejemi se neztotožňuji - za mě nic moc. Autorky Barbara Wood nebo Corinne Hofmann - to prostě umí lépe.

18.05.2022 2 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Moje druhá přečtená kniha od této autorky - rozhodně je lepší než Svítání nad savanou. Téma je velmi zajímavé, kniha se čte opravdu rychle, ale....styl psaní autorky mi moc nevyhovuje. Snad jiná kniha bude ještě lepší.

02.03.2022 3 z 5

Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Kateřina Cajthamlová

Jak již některé psaly...čekala jsem víc. Název je také trošku zavádějící - o pohádkách pojednává jen jedna kapitola. Pro širší veřejnost je použitelných jen pár kapitol, převážná část je totiž zaměřená na těhotné či snažící se otěhotnět.

02.03.2022 3 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Prostě srdcovka, která stojí za to, ji občas oprášit a přečíst znovu.

20.01.2022 5 z 5

Staré pražské vraždy 2 Staré pražské vraždy 2 Milan Vodňanský

Kraťoučké, přehledné převyprávění jednotlivých zločinů. Kdo má rád toto téma - rozhodně nebude zklamán. Ideální do metra - čte se opravdu rychle.

20.01.2022 4 z 5

Lékařem v Saúdské Arábii Lékařem v Saúdské Arábii Assadullah Zharfbin

Od této útloučké knížečky jsem nic moc nečekala, ale velmi mě překvapila řadou informací, které se tam dočtete. Donutí vás k řadě zamyšlení. Život v této zemi opravdu není lehký a to nejen pro ženy.

20.01.2022 5 z 5

Dravec Mattoni Dravec Mattoni Bohuslav Machek

Své znalosti o Mattonim bych před touto knihou nastínila několika slovy - Karlovy Vary, minerálka, Kyselka, investor - Toť vše, takže více nic než moc. Na seriál jsem se záměrně nekoukala, knížka je většinou vždy lepší. A byla jsem opravdu velmi mile překvapena, knížka se četla opravdu rychle a skoro sama. Mohla by být více rozsáhlejší - na takto velkou osobnost a bohatost jeho života je 208 stran opravdu velmi velmi málo. Škoda

30.09.2021 5 z 5

Když vraždí děti Když vraždí děti Stephan Harbort

Nevím proč, ale knihu jsem si vzala na dovolenou. Úplně odpočinkové čtení to rozhodně není. Ač téma je opravdu drsné - je to hodně čtivě napsané a hlavně na závěr je autorem napsáno zajímavé zhodnocení. Rozhodně doporučuji.

14.09.2021 5 z 5

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

Krásný jazyk jako vždy, ale čekala jsem trošku víc a ač je kniha uzoučká - byl to boj dočíst.

27.07.2021 2 z 5

13. komnata: Druhé pokračování osudů slavných 13. komnata: Druhé pokračování osudů slavných Zuzana Burešová

V rámci letní oddychové četby jsem sáhla v knihovně i po této knize. Není to žádná bichle a čte se velmi rychle. Příjemně mě překvapila skutečnost, že až se v jednotlivých životních příbězích lidí autoři dotýkají velmi citlivých a intimních věcí a kniha vůbec není laciných bulvárním odpadem. Témata týkajících se úmrtí dětí, vážných nehod, nemocí jsou zda uchopena s citem a lidskostí - výsledek pak nevyznívá beznadějně či depresivně. Naopak to řadě čtenářů určitě pomůže, protože tyto obyčejné nepěkné věci mohou potkat každého z nás. Zajímavé je zhodnocení na závěr každého z účastníků - co jim to dalo, zda to pro ně bylo přínosem,.... Rozhodně doporučuji, možná se pak na některé známé tváře pak budete dívat jinak.

27.07.2021 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Jasně, stručně, přehledně psané. Krásné fotky - graficky čistě provedené - nádhera.

23.06.2021 5 z 5

Padělatel Adolfo Kaminsky Padělatel Adolfo Kaminsky Sarah Kaminsky

Ač je kniha vysoce hodnocena - pro mě obrovské zklamání. Psané je to velmi nezáživně, celé to bylo takové zmatené, obtížně přehledné - byl to boj to přečíst. Škoda téma je opravdu zajímavé - snad kdyby se ho ujal jiný autor.

23.06.2021 2 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Autorku jsem neznala, ale během chřipky před 2 lety jsem narazila na audioknihu a možná to bylo způsobeno horečkou 39 a nebo jen čekáním na další dávku antibiotik - první díl série mi přišel roztomilý a bavil mě. Ono mít upíry v Karlově ulici kudy chodíte do práce je takové roztomilé :) Dlouho jsem sháněla všechny knihy série, ale rozhodně spokojenost. Milé, české, pražské pohádky pro dospělé. A tak i po zdravení, bez horečky v celkem příčetném stavu - 100 % spokojenost.

12.04.2021 5 z 5

Anděl a ďábel Anděl a ďábel Rozálie Děčínská

Neměla bych, ale nedá mi to - "Nudíte se, nekupujte si medvídka mývala, ale přečtěte si tuhle blbost". Ano je to blbost, ale roztomilá. Neurazí, oddechnete si a všechno 100% dopadne dobře a tak to má v každé správné pohádce být. Rozhodně půjdete spát s čistou hlavou a sny budou růžové.

12.04.2021 4 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Autorčino pojetí - každá kapitola je pohled jedné z hlavních postav na danou situaci nebo vývoj děje - se mi líbilo, bylo to jiné a neotřelé. Kniha i přes mojí začáteční skepsi se četla rychle a byla napínavá. Doporučuji, je to milé oddechovka.

07.03.2021 5 z 5

Sovětské odstřelovačky za druhé světové války Sovětské odstřelovačky za druhé světové války Youri Obraztsov

Knížka má bohužel jen 112 stránek - a je to opravdu škoda - jednotlivé ženy by si zasloužily důkladnější rozpracování. Obrazový materiál v knížce je opravdu obsáhlý a hezky graficky zpracovaný. Jako odrazový můstek pro základní přehled a orientaci ideální. Další dohledávání je pak už na vás.

02.03.2021 5 z 5

U nás v Kozojedech U nás v Kozojedech Václav Vrána

Opravdu jsem se snažila číst a dočíst, ale skutečně to nešlo. Čekala jsem podobnou tématiku či humor jako je Slunce seno .... Bohužel k tomuto dílku mohu jen říci - škoda papíru.

24.02.2021 1 z 5

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Jak už psala v komentáři Šárka5875 - neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Čekala jsem od toho více. Téma zajímavé, ze začátku i zajímavě pojaté, ale pak se ten mile nastartovaný děj nějak rozplynul. Závěr knihy - pro mě moc rychle ukončen a příběh useknutý a zabitý. Škoda.

12.02.2021 3 z 5

Život bez psa - Život pod psa Život bez psa - Život pod psa Aida Brumovská

Milé, krátké příběhy. Velmi rychle se čte. Parádní na odpočinek a pro zlepšení nálady.

05.01.2021 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Knížka mě zklamala - čekala jsem něco jiného. Chápu, že se toho o ní moc neví (podle této knihy - téměř nic), ale tohle byl soupis novinových zpráv o nálezech obětí, které se mnohdy ani nepodařilo určit a v druhé půli suchopárné líčení soudního líčení bez pachatelky. Čekala jsem více informací o jejích životě, od pamětníků, ale bohužel nic. Velké zklamaní.

10.12.2020 2 z 5