georginaa georginaa komentáře u knih

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Kam až se dostane nevinnost dívky, která sice má manžela a porodí děti, ale vůbec netuší co se svým tělem dělat. Není se co divit, když má manžela, který o ní vůbec nejeví zájem. Dokud se neprovalí velké tajemství.

11.07.2020 3 z 5

Život Freddie Mercuryho - The show must go on Život Freddie Mercuryho - The show must go on Rick Sky

Když kniha vyšla, byla jsem nadšená. Sice tam bylo plno nesrovnalostí, zamlčeno nebo pozměněno spousta míst, ale i tak byl to jeden z nejúžasnějších zpěváků všech dob.

11.07.2020 5 z 5

Mickey Rourke rebelantská hvězda Hollywoodu Mickey Rourke rebelantská hvězda Hollywoodu Adolf Heinzlmeier

Milovala jsem tohoto herce, moc mu sedla role ve Smyslné orchideji. Začínal jako boxer, později studoval herectví, podmanil si plno žen, dvakrát se rozvedl a nakonec dlouho žil s Carré Ottisovou právě ze zmiňovaného filmu. Jenže alkohol a násilí, plastiky obličeje mu sebraly jeho půvab a už si zahraje sem tam různé padouchy. Jeho sláva skončila, škoda.

11.07.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Ze začátku mě Riley trochu štvala, pořád se zaobírala otcem a matkou, skoro celou knihu tím trpěla, ale o své rodině bylo psáno poskrovnu. To samé o rodině Bennetů. Dozvídáme se o nich po malých kouskách. Vedle Kai jakoby Ri dospěla a Kai přehodnotil svůj život. Co na těch příbězích mě štve, že celou knihou se pomalu prodíráme k něčemu a konec je tak zrychlený, useknutý...jako kdyby to už nemohlo plynout o pár stránek dál.

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Pohádky které jsem četla svým dětem. Krásně zpracovaná ilustrace a příběhy, které si děti zapamatují do dnes.

10.07.2020 5 z 5

Kocour Mikeš představuje Josefa Ladu Kocour Mikeš představuje Josefa Ladu Jaroslav Seifert

Krásné povídání kocoura Mikeše, který přibližuje Josefa Ladu, jeho tvorbu pro děti. Nádherné obrázky k nim přiložené povídání různých českých spisovatelů.

Dvanáct měsíčků Dvanáct měsíčků Marie Majerová

Výběr z 12 českých spisovatelů, kteří napsali lyrické básně pro děti. Některé jsme se dokonce ve škole museli naučit z paměti.

Čarovný svět Čarovný svět Marie Majerová

Tuto knihu jsme měli ve školní družině a měla jsem ji strašně ráda. Paní vychovatelka nám z ní vždy četla. Překrásné pohádky vybrané z různých koutů světa.

Havířská balada Havířská balada Marie Majerová

Tuto knihu jsme měli na škole jako povinnou četbu. Nehledě, že žijeme kde jsou doly na uhlí, není toto téma zcela cizí. Coby havíři vždy táhli za jeden provaz, byli kamarádští, rodiny se též přátelili a vzniklo přátelské pouto. Jak se říkávalo, jeden za všechny, všichni za jednoho.

O slepičce a kohoutkovi O slepičce a kohoutkovi Marie Majerová

Kdo by neznal tuto pohádku o pomoci svému blízkému. Na škole jsme ji dokonce hráli jako představení rodičům. Poučné pro děti, aby pochopili, že pokud se někomu něco stane, měli bychom jakkoliv pomoci.

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Detektivní zápletky se slečnou Marplovou mě velice bavily. Příjemné čtení v zimě s teplým čajem patří k tomuto žánru. Vždy se těším na toto období a sahám po právě těchto příbězích.

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Případy Steva Carelly se velice povedly. Nechybí tam zápletka s krásnou ženou, životy policistů, jak vlastně tu práci mají velice těžkou, ale zároveň bez ní si nedokážou život představit.

10.07.2020 3 z 5

Třikrát Adam Dalgliesh Třikrát Adam Dalgliesh P. D. James (p)

Vyšetřování Adama Dalglieshe jsem si nijak moc neoblíbila. Nějak mi jako člověk neseděl. Neměla jsem ho ráda ani ve filmu, snažila jsem tu postavu něčím si oblíbit, ale bohužel, ani kniha mě tím nedokázala upoutat.

10.07.2020 2 z 5

Třikrát soudce Ti Třikrát soudce Ti Robert van Gulik

Z odeonu jsem tyto detektivky měla moc ráda. Vždy 3 zajímavé příběhy, tentokrát pro nás s neznámého prostředí čínského středověku. Tím spíše to bylo zajímavější, když soudce Ti vyřešil případy, které na první pohled byly velice složité.

Siréna Siréna Kiera Cass

Neotřelý příběh mystické bytosti Sirény, která láká svým zpěvem do hlubin moře. A jak se říká, láska hory přenáší, tak tady moře lásky přenáší. Zamilovanost je krásná věc, bez které si žádný člověk nedovede život představit.

Babička Babička Božena Němcová

Já četla toto vydání z r.1941, které jsem zdědila po své babičce. Předčítala mi z ní když jsem byla malá a později jsem si ji četla sama. Byly to krásné vzpomínkové chvíle.

09.07.2020 5 z 5

Jablečná kráva Jablečná kráva Marie Skipper

Autorka popisuje své zkušenosti s láskami. Zamilovala se do cizince, který se jmenoval v překladu jablko. Chodila na místa, kde se pohyboval, jen aby ho viděla. Taková platonická láska. Prošla dalšími láskami, ale vždy to nedopadlo dobře. Proto její první kniha pojmenovala po první lásce.

09.07.2020 5 z 5

Sněženky a machři po 25 letech Sněženky a machři po 25 letech Radek John

První kniha Sněženky a machři byla excelentní. Veselý román okořeněný typicky českým humorem. Nezapomenutelný "Vydrž Prďka, vydrž" se snad používá do dnes. O tomto pokračování, ale takové pocity nemám, že by to bylo tak úspěšné. Spíše to bylo tak rozporuplné.

08.07.2020 4 z 5

Začátek letopočtu Začátek letopočtu Radek John

Dívka se bezhlavě zamiluje do chlapce. Má to ovšem nemalé následky, čeká mimčo a najednou se musí vypořádat, jak s ukončením školy, tak bydlením, s prací. Začínají starosti, které by ještě ani nemusela mít. Bohužel v té době to bylo obvyklé, neinformovanost dětí, jak všemu čelit, co dělat. Dnes je vše otevřenější , informovanost lepší a hlavně mladý se do složitějších vztahů neženou.

08.07.2020 3 z 5

Memento Memento Radek John

Memento mě hodně zasáhlo. Po čtení jsem si připadala divně, smutně a frustrovaně. Nikdy jsem se nechtěla k těmto věcem přiblížit a ani aby něco takového prožívaly mé děti. Je to beznadějný kruh emocí, které nejsou pod kontrolou. A kdo říká že to pod kontrolou má, tak lže. Jak svému okolí tak hlavně sám sobě.

08.07.2020 5 z 5