georginaa georginaa komentáře u knih

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Přes různé povahové rozdíly se přeci jenom bratři dokázali shodnout. Bavilo mě špičkování a jak vlastně přijali Setha. Jejich vlastní životy jak se zamilují a každý do vztahu dává vše. Moc povedená série.

02.06.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Tento díl se mi moc líbil. Mělo to šťávu, napětí, erotiku, vůbec mi nevadilo sprosté vyjadřování, protože k vojákovi to prostě nějak patří. Je drsnej, nekompromisní, ale zároveň něžnej. Takového chlapa pohledat. Vtipné komentáře nebyly na škoda, ba naopak. Akorát jsem se podivila, že od Daniela si nenechala nic líbit, odporovala mu, bojovala s ním o každé slovo a zároveň od ušlápnutého manžela se nechala týrat. To bylo asi přes čáru. Myslím, že mu měla též dát co proto.

28.05.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Druhý díl byl opět trefný co se týče osob. Jenže...Rosie mě tak trochu štvala, jak skoro půl knihy jen toužila po Deanovi a zároveň když se přiblížil, dělala všechno možný, aby ho od sebe odstrkovala. Jak miluje a zároveň popírá je fakt až k zbláznění. A zase Dean svou touhu skrývá za sprostá slova, neřekne to na rovinu. No na konec to dopadlo jak to asi dopadnout mělo. Těším se jako všichni na další díl.

20.05.2020 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

V těchto románkách nemůžeme očekávat duchaplný příběhy, kde se tají až dech. Jsou to příběhy k pobavení, jednoduché, nic složitého...prostě se jen cítit na chvíli jinde mimo svůj reálný život. Utéct na chvíli od reality a naplnit mysl spoustou lásky, která ve skutečném životě je úplně jiná. A takové knihy mám ráda, na jeden zátah přečíst a další den jít na další příběh. Pokud budu chtít něco více k zamyšlení, určitě sáhnu po jiném žánru.

16.05.2020 4 z 5

Osudové vzplanutí Osudové vzplanutí Jindřiška Mendozová

Od této autorky čtu knihu poprvé a vcelku mě příjemně překvapila. Tím spíše, že v Ekvádoru žila, zná jejich způsob života, historii z vyprávění přátel. Život v Amazonii je opředen velkým tajemstvím dodnes a je těžké zjistit proč to tak je. Kdo tam ještě žije, jak vlastně přežít v takovém nelehkém prostředí. Zamilovaná Amazonka musí čelit různým tradicím o to víc, že je šamanka. Není lehké přežít, natož se zamilovat.

12.05.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nepřirovnávám sérii s Erikou a s Kate. Každá je jiná a každá čelí svým démonům po svém. Od R.B. se knihy čtou velmi dobře, nechají čtenáře v napětí, strachu a tajemství až do konce. Škoda jen u Kate chybí trochu toho sarkastického humoru, Kate je pořád zádumčivá, smutná, bojuje stále sama se sebou, možná v dalším díle se trochu odváže a třeba s Tristanem se pokusí o něco víc.

10.05.2020 5 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Knihu jsem dostala darem z r.1990 a byla to moje první historická kniha kterou jsem četla v té době. Tak mě vtáhla do děje, že jsem byla okouzlena. Je vidět, že i v historické době se kují pikle, závist, chudoba a bohatství nesměla chybět. Plno intrik krásných dam, co se snaží prosadit u samotného krále. Moc pěkný román.

07.05.2020 4 z 5

Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov Jeffery Deaver

Kdo by neznal Deavera, jeho knihy nacházejí plno strachu, děsivých činů. Ostatní příběhy jsou též výborně napsané.

05.05.2020 3 z 5

Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Christopher John Sansom

Opět z dalších příběhů světového čtení. Příběhy jsou zajímavé a dobře se čtou.

05.05.2020 3 z 5

Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově James Patterson

4 příběhy od známých autorů. Dobře se čte i když je těžší oproti jiným knihám.

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Nemůžu dát jiné hodnocení než 5. Opravdu napínavé čtení a dokonce jsem si pořídila i audio nahrávku s nádherným hlasem Eduarda Cupáka a Gabriely Vránové a plno dalších českých vynikajících herců. Toto dílo je velmi zdařilé a ani po letech neztrácí na kvalitě.

05.05.2020 5 z 5

Časová ztráta Časová ztráta Stanislav Rudolf

Moc pěkná kniha o dospívajícím chlapci, který závodně plaval.

03.05.2020 3 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Kdo by neznal metráčka. Po mnoho let se objevuje filmové zpracování v televizi a je úžasný pro další a další mladé generace. Tento film se nikdy neomrzí. Stanislav Rudolf uměl pro náctileté opravdu pěkně psát.

03.05.2020 5 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

Opravdu moc smutný příběh a film, který byl natočený dle této předlohy byl velice povedený.

03.05.2020 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tuto knihu jsem měla velice ráda a moc se mi líbil i natočený film pro mládež. Vypráví příběh o Katce, která se zamilovala do mladého kastelána.

03.05.2020 5 z 5

Běh znaveného koně Běh znaveného koně Stanislav Rudolf

Po přečtení jsem viděla i film, pokud jste žili v té době, hodně to připomíná autentičnost a vzpomínky jsou jako by to bylo včera.

03.05.2020 2 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Bylo to divočejší než díl první. Vztah utajovaný, leč prozrazený a důsledky nedorozumění vedou vždy k neúspěchu. Ale pravá láska si vždy cestu najde. Konec mě fakt dostal, ani právníci, ani nikdo se nedokázal zbavit manželky, až na to přišel nevlastní brácha, fakt hustý. Doufám, že bude i třetí díl o Jaxovi.

02.05.2020 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Tímto románkem pro mládež jsem si vzpomněla na své mládí. Plno společných zálib, zamilovanost a různé pocity, které se střídaly jak ponožky. Jednou slunečno, podruhé zamračeno.... ale v každém případě to stálo za to. Místo aut (dřív auta mladí vůbec neměli) byly skútry, motorky, kola. Jsem zvědavá jak bude pokračovat druhý díl.

30.04.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Nikdy nemůžeme posoudit situaci dokud nenastane. Těžko říct co člověk udělá v danou chvíli, jak zareaguje když ucítí blížící se smrt. John v té chvíli měl chladnou hlavu a promlouval jak s nejlepším kámošem, protože z nějakého důvodu chtěl ochránit ji. Celou roztřesenou, uplakanou a dokonce v pyžamu. I když to v mysli zanechá následky, člověk se musí vzchopit a žít dál. Je důležité se v pravou chvíli svěřit komu skutečně věříte a kdo vás pochopí. Kniha měla zápletku, lásku a porozumění, moc se mi líbila.

25.04.2020 4 z 5

Turečtina hrou Turečtina hrou Lucie Gramelová

Ráda koukám na turecké seriály a občas pochytím nějaká slovíčka co uvíznou v paměti. Potom jsem narazila na tuto knihu, která je spojená i s cvičením, můžete do knihy psát a procvičovat si jak výslovnost tak i psaní. Moc mi pomohla k základním výrazům rodiny, domu, nákupu apod. Vřele doporučuji pro začátečníky jako jsem já.

23.04.2020 5 z 5