georginaa georginaa komentáře u knih

Zásah Zásah Lee Child

Tak mám sedmý díl za sebou a opět strhující zážitek. Čím déle bude pokračovat vyšetřování, tím je to více nebezpečnější.

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Někdo nechce vyhrabat minulost. Někdo nechce aby se hrabal v přítomnosti. Někdo chce odstranit Reachera, který nic nenechá na pokoji. A Duncanovi neví s kým si zahrávají.

Výstřel Výstřel Lee Child

Kniha opět nezklamala, další příběh plný napětí, vyšetřování, hledání stop. Avšak velké zklamání s filmem. Jako akční film celkem dobrý, ale jako Jack v podání Toma Cruise??? Velká chyba výběru, kdo je posedlý touto sérií Reachera, musí dát za pravdu. Cruise se na to vůbec nehodil. Nehledě že Jack je statný , vysoký, blonďák, přesný opak.

Volný pád Volný pád Lee Child

Kamarádství na život a na smrt. Tak to prostě vojáci mají. A když Jackovi přijde zpráva, že se něco děje s jeho bývalými kolegy, musí začít jednat.

Vedra Vedra Lee Child

To by nebyl Jack , aby nepomohl ženě v nouzi, která se stará o malou dcerku. Musí ji ochránit před násilnickým manželem, který je zrovna ve vězení, ale né navždy. Manžel ji nechá i sledovat a psychicky ji týrá i na dálku. Nikdo ženě nevěří, ani její vlastní rodina. Všichni se bojí a dávají od ní ruce pryč. Kromě Rearchera.

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Líbí se mi když samotářský Jack najde nějakou ženu a že není až tak samotářský jak se zdá. A i přes to, že je to bývalý major vyšetřovacího týmu, umí najít správné řešení případu, které je složité.

Únos Únos Lee Child

Reacher se opět zaplétá do případu, kde se jedná o únos ženy. Najít vodítka, která by byla nápomocná při šetření, jsou komplikované. Ale na Jacka si nikdo nepřijde.

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Tentokrát se vyšetřování týká přímo Rechera. Znal mrtvé ženy z jiných kauz, je obviněn, ale musí najít toho kdo to udělal. Nachází trhliny v případu a je nápomocen FBI. Proč se to vše tak zvrtlo?

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Tento příběh je zasazen do armády, kdy Jack byl majorem vojenské policie. Moc mě bavilo toto vyšetřování, když ještě sloužil. Bylo to jiné, než předchozí díly, ale přesto plné akce. Škoda, že takových dílů kdy je majorem ve službě není víc.

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Tak tohle mi připomínalo film Rambo. Tulák co jen pokračuje na své cestě někam a chce si dát jen kávu a jít dál. Avšak okolnosti a nepochopení místních překročí hranici, kdy už nejde to vrátit zpět. Musí tu nespravedlnost napravit.

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Radši mám akčnějšího Jacka, než řešit politické machinace. V politice je vždy vše ošemetné a ani nevěřím na takovou bezpečnost, jak tvrdí. Vždy se najde nějaká ta skulina a Jack ji pochopitelně najde. Záleží jak se s tím popasuje.

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Jatka byla úplně super čtivá, totéž jsem čekala u druhého dílu. Velký chytrý chlap, co se vždy připlete do něčeho, ani neví jak. A přes jeho hrdost, když už se připlete, tak to taky vyšetří. Takový je bývalý major Jack Reacher.

61 hodin 61 hodin Lee Child

Kam se zase Jack Reacher dostane, tam můžete čekat, že se něco zvrtne. Tentokrát má pouze 61 . hodin, aby vyšetřil co se kolem něj děje. Je voják každým coulem, ať je teplo nebo mráz, nic ho nezastaví. Jakmile se do něčeho pustí, dokončí to za každou cenu.

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Druhý díl byl velice zapeklitý. Dopátrat se pravdy je vždy složité a hlavně když se má potvrdit vražda již odsouzeného. Co je pravda a co je lež? Kdo opravdu za vším stojí, že chtějí Rune odstranit?

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Předválečnou nebo válečnou tvorbu moc nemusím. I když se jedná o mého oblíbeného autora, tato kniha byla jiná, než ostatní. A docela mě i překvapila.

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Opět perfektní povídky s různými zápletkami. Jak už jsem jednou psala, radši mám knihy o jednom příběhu, kde se vám odvíjí celý jakoby film, kde si můžete představovat cokoliv. Můžete se stát vyšetřovatelem a přemýšlet, zda se ztotožníte s autorem.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Druhý díl byl opět chytlavý jako u prvního, plno zvratů a vyšetřování týmu Rhyma a vůbec mě to nezklamalo. Tady se v příběhu rozvíjí boj kdo s koho. Zda Rhyme dostane Tanečníka, nebo naopak.

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

První díl agentky Danceové je též plné strachu, napětí a rozuzlení, jako je u příběhů s Rhymem. Vyšetřovatelem je žena, která vidí něco víc než ostatní. Umí mysl zaměstnat detaily, které se můžou zdát pro ostatní nepodstatné. Opět velice povedený příběh.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Knihu jsem četla několikrát a to samé i film jsem viděla mnohokrát, který sice byl pozměněn, ale i tak uchvátil. Herecké obsazení bylo excelentní, škoda že se nenatočily další díly, které byly slibované. U této první knihy jsem opravdu měla strach, strach nasednout do taxi, koukat na každého člověka, zda není ten.... Zanechalo to na mě velký dojem tohoto spisovatele.

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Někdy jste na špatném místě ve špatnou dobu, ale to se nedá změnit, když nevíte nikdy co vás dopředu čeká. Utíkat v lese před zabijáky je noční můra sama od sebe. Strach je pod kůží, a jak se zachovat a zachránit si život? Jen ta představa je děsivá.