georginaa georginaa komentáře u knih

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Třetí díl Pellama z filmového světa. Minulost nechte minulostí, lepší je ji spálit, aby nezbyla jediná vzpomínka, ale mysl vzpomínek se ošálit nedá. Vyšetřování je děsivé, nikdy nevíte co lehne popelem.

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Povídky byly skvělé, ale já dávám přednost tlusté knize, kde příběh se odvíjí a můžu se zaobírat dějem, kde nechávám průběh své představivosti. Kdežto povídka je tak krátká, že to zhltnu jedním dechem.

Neklid Neklid Jeffery Deaver

U schizofrenika nelze rozeznat co je skutečnost, co představivost a co se odehrává v mozku. Jak bude řídit své pocity, co ho táhne k pomstě za každou cenu. Je to posedlost dotáhnout něco k cíli, ale zmizí pak ty pocity??? Až se stane co se stane? Zmizí ty emoce vraždit?

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Po přečtení této knihy si říkám, zda se úplně neodříznout od světa počítačů a zlikvidovat vše, co jsem kdy dala do světa. A prostě je to nemyslitelné. Přišla bych o své myšlenky, příběhy a velký přehled o všem co se kde děje. No je to posedlost a člověk se tím nemůže tolik zabývat, jinak by přišel o rozum. Kniha Vás nenechá spát, dokud to nevstřebáte do sebe.

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Taylor si žije vlastním svým životem, pohlcená hudbou jazzu. Dokud se neobjeví advokát, který jí změní život a to úplně, převrátí ji život na ruby. A velké zjištění, že její známý jsou úplně jiní, než se zdálo.

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

První díl Pellama, které se odehrává ve filmové brandži, tak i další jeho následující díl, je průměrná detektivka, která nežádá moc přemýšlení. Předem se dá uhodnout vrah a uhádnout tahy vyšetřování dopředu.

02.06.2019 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Příběhy Rune nejsou tak plné napětí, strachu jako v jiných knihách tohoto autora. I tak se to dobře četlo, mělo to spád a pořád tam je hrdinka, která chce spravedlnost.

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Další zvláštní příběh, nemám moc ráda, když do vražd jsou zapleteny děti. Tím spíše, že rozmazlená Sára, co si myslí, že tento vrah ji chápe a pomůže je nesmyslné.

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Určitě mám radši příběhy Rhyma, i když je to od stejného autora, tyto díly se mi zdají nějak jiné, jakoby jim něco chybělo. Asi to dělá, že to stále přirovnávám k vyšetřování Rhyma.

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Psychopat je ten nejhorší člověk, který je nepředvídatelný. Těžko se určuje další jeho tah, co chce udělat, na co se zaměřuje a proč to dělá. Nerada bych se s někým takovým ve svém životě potkala.

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Čínskou kulturu moc nemusím, někdy je to až děsivé, jak ty lidi smýšlí. Jejich jména mi splývají, pletu si je a pak nechápu kdo kde je. Není to moc moje silná stránka.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Kouzelník, to vážně? Kroutila jsem hlavou, co je vše možné nechat zmizet, ukázat a přesvědčit k iluzi. Co se skrývá v mozku vraha, jak čeho dosáhnout svých schopností. Děsivé.

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Opět další skvělý díl, tým Rhyma je jako by se vrátila rodina k vám domů. Znáte jejich zvyky, vyšetřovací postupy, jen příběhy jsou jiné a tak to má být.

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Další díl Rhyma, vždy si představuji herce ze Sběratelé kostí. A to už mi nikdo z hlavy nevymaže, jako bych viděla pokračování filmu, a mám to u všech dílů. Jsou to super příběhy.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Můj oblíbený autor, všechny jeho knihy mají napětí, styl a pokaždé se snažím přemýšlet, jak bych to vyšetřovala já. Je to zvláštní pocit, kdy při každé nové knize se třesu, co mě čeká.

02.06.2019 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Tuto knihu jsem nesehnala v češtině, tak ji mám slovensky. Jako první díl mě moc uchvátil, že jsem sháněla všechny díly do sbírky. A povedlo se, Evu Dallasovou prostě zbožňuji.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla již 3x, česky, slovensky a po letech jsem se k ní opět vrátila. Jsem ráda že ji mám ve své knihovničce a kdykoliv se k ní vrátit.

02.06.2019 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Zvláštní styl psaní - v jedné kapitole jsou myšlenky Kingy a v druhé ty samé z pohledu Lukasze, které se nějak proplétají. Moc se mi líbilo, že to bylo spojené s detektivní zápletkou, zároveň milostné dobrodružství, poznávání toho druhého, vyřešení případu. Docela bych uvítala další případy ze soudu a společné vyšetřování, jako advokátka a prokurátor, kteří se k sobě chovají jako kočka a myš.

01.06.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Tak tohle byla vážně turbulence. Točili se se vztahem stále dokola. On končí, ona nechce, ona končí on nechce a stále a stále ..... dokud si prostě nepřiznají, o co vlastně jde. No hlavně Jack měl v hlavě průvan, co se citu týče. Ale bylo to vcelku vtipně pojaté, žádné drama co by se dalo očekávat. Kniha pobavila, určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

31.05.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Je dech-beroucí jak někteří lidé vidí něco víc než ostatní. A to je právě David Raker, myslí úplně jinak než celá policejní stanice. Vždy je o pár kroků v před. A víte co je nejhorší?? Nikdo mu nechce věřit, proto rád vyšetřuje sám. Totiž nikdy nevíte komu máte věřit. Kdo Vám vrazí kudlu do zad....a to někdy doopravdy.

28.05.2019 5 z 5