georginaa georginaa komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Novinářka mě tak překvapila, že jsem kroutila hlavou ještě druhý den. Jess mi bylo líto, ale dalo se čekat, že to tak dopadne. A kocour??? Je můj hrdina, doma též jednoho mám, tak vím jak se dokáží nepředvídatelně chovat. Chtělo by to dalších plno dílů s Frostem, ať mi čtenáři můžeme dychtit po každém příběhu, který Brian F. napíše.

19.05.2019 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Od této autorky čtu první knihu, má dobrý styl psaní, který nenudí, dobře se čte. Líbilo se mi, že příběh se pomalu rozvíjel, otvírali svá srdce pomalu a zjištění, že po sobě touží i po krátké známosti vlastně znamená, že se ve vaší duši odehrává něco víc. A tajemný málomluvný Iasiah si vše uvědomí, až když leží v nemocnici a má čas přemýšlet jak chce dál žít a s kým. No ze všech známostí co kdy měl je servírka asi ta pravá.

15.05.2019 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

První jsem shlédla film a pak celou dobu čtení jsem viděla Efrona s jeho modrýma očima. Nedokázala jsem se od toho odpoutat. No v každém případě je vždy lepší přečíst knihu a pak film. Protože i když v knize je to vždy jinak popsané, nemůžete si do toho představit nic jiného než jak to bylo ve filmu. Ale určitě nejsem zklamaná, Sparkse knihy i filmy mají co do pocitu vždy úspěch.

11.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Opět strhující vyprávění, věřím, že opravdu takový lidé s vysokým IQ existují. Vidí věci jinak než lidé, kteří žijí obyčejný život. Umí si spoustu věcí odůvodnit, poskládat určité znamení, mít intuici. My věříme jen tomu, co vidíme. Oni vidí to, co je schované a to mě fascinuje. Nevím zda je to dobře nebo špatně, ale takových lidí, co jsou pro spravedlnost by mělo být daleko víc. Opět se ukázalo, že policie si drží dobře placená místa a to co je problém, nebo nebezpečí nechtějí se do toho zaplétat a i za cenu, že mají jiného pachatele, uzavřít rychle případ.

08.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Byla jsem skeptická, co se reklamy týče, jelikož co se hodně propaguje, většinou se mi to nelíbí. Ale tato kniha mě mile překvapila, hltala jsem stránku po stránce a i když se mi něco nezdálo, dočetla jsem ji za jeden večer. Nelíbí se mi třeba, že úplně ze všech policajtů autor udělal neschopné a líné a nevěřící, kteří vše házejí pod koberec. Mohl aspoň jednoho, který by zapochyboval a trochu mohl profesorovi věřit. No v každém případě si myslím, že se příběh povedl, byl neotřelý a splnil svůj účel....nechal Vás přemýšlet do posledního dílu, kdo by to mohl být.

05.05.2019 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Minulost - hrůzostrašná, současnost - strhující, prolínání dvou dob ve spojení k současnosti - prostě fascinující. Moc se mi to líbilo, když autorka vše propojila a dalo to význam, který zasáhne duši. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla. Prostě Nora tohle umí a píše skvěle.

04.05.2019 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Přečetla jsem tuto knihu jako první, takže musím ještě sehnat zbývající díly a dočíst celou sérii. Jelikož se to četlo dobře, i zápletka nechyběla a samozřejmě plamen lásky též nechyběl. Celý tento díl byl o pocitech, které byly nevysloveny a konec gradoval přiznáním a najednou konec. To mě trochu vzalo, že toho nebylo trochu víc.

01.05.2019 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Ze začátku mi dělal problém s jmény, bylo jich najednou nějak moc a ztrácela jsem se v tom, no možná je to i tím, že jsem nečetla předchozí díly? No v každém případě se to rozplétalo a pomalu jsem si dávala dohromady kdo s kým kam patří. No o Jackovi bych řekla, že ač byl bývalý mariňák, byl sladce hodný, že snad žádná nechce až tak hodného chlapa. Musí mít jiskru a malé rebelství , aby vztah nebyl nudný. Na druhou stranu se Em postarala aby to až tak nudné nebylo. Jinak tak početná rodina by vydala asi tak na patnáct dílů....no necháme se překvapit.

28.04.2019 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Tak takhle dlouho jsem se již nepobavila, prostě úžasný. Vzhledem k tomu, že mám též kocoura a labradorskou fenku, chápu vše co je v knize popsané. Moc mě bavilo pohled kocoura, který dával dohromady lidičky smutné duše. Akorát škoda poslední kapitoly, že to rovnou přeskočilo o rok a my přišli o další vyprávění.

27.04.2019 5 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Řekla bych, že to chtělo víc akce, co by osobní strážce. Víc podezřelých, kontrolování osob apod. I Když toto bylo v zájmu policajtů, stejně mi přišlo, že na to neměli. A John byl tak poblázněný láskou, že přehlížel nedostatky. No asi jsme trochu vycvičeni filmy, že chceme v knize víc a víc, aby vše bylo dokonalé. No nic není dokonalé, jen dobré a špatné a toto bylo středně dobré.

14.04.2019 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Příběh mi dost připomíná film G.I.Jane, kde D.Moore ztvárnila, že i ženy dokáží zatnout zuby a dostat se do elitní jednotky. Musí hodně krát víc vynaložit úsilí, aby byly schopné boje s muži. Pěkný příběh, dobře se četl, škoda rychlého konce, kde by mohl být lépe dopsaný i za cenu pár stránek navíc.

13.04.2019 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Další dobře napsaný příběh pro deštivé odpoledne. |S trochou zápletky, rozuzlení a romantiky.

07.04.2019 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Též je to má první zkušenost s tímto spisovatelem. Všichni jsou nadšení z jeho knih, no já mám takové rozporuplný pocity. Spíš než detektivku bych řekla, že je to taková delší povídka. Konec mě trochu i rozhodil. Dělá předčasné úsudky, které se mísí s chybami, které nějak nemají konec. Taková zkrácená verze něčeho.....ani nevím jak to popsat. No v každém případě se pokusím o další některé dílo a pak uvidím, zda bude stát pokračovat tímto autorem, nebo ukončit a přejít k někomu jinému.

04.04.2019 3 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Řekla bych ...takový dívčí román. My čtenářky co hltáme divočejší příběhy, čekáme již od každé knihy trochu víc. Ale zklamání to určitě není, je to lehké, čtivé na jedno odpoledne.

01.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Taky bych ráda, aby Erika se konečně zamilovala. Třeba by mohla spolupracovat s jiným týmem a tam by byl "pan dokonalý". No v každém případě jsem celou dobu předpokládala že to udělal.....a jako vždy překvapení nakonec, nebyl to on. Jeden z dalších dílů, který měl spád, překvapil a byl plný napětí.

31.03.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Příběh mě pobavil, někdy se člověk platonicky zamiluje a čeká co kdyby náhodou si mě všiml(a). Neočekávaná situace, že se něco k tomu připlete, jako tady bezdomovec je fakt náhoda. Ale i náhody se stávají a co se má stát, tak se stane ať z naší pomocí, nebo bez ní. Hold život je samé překvapení.

29.03.2019 5 z 5

Hříšné vztahy Hříšné vztahy Petra Poncarová

Tak tohle mě moc bavilo. Příběhy z manželství, jak každý na to pohlíží jinak. A jediná věc mezi lidmi je to, že si málo povídají a neříkají si jak to kdo cítí. Bojí se mluvit jeden na druhého a pak vznikají tyto nesnáze mezi partnery. A z vlastní zkušenosti vím, že jsem v manželství vše též dusila a nedokázala jsem se s ničím svěřit. Hold partner nebyl ten pravý.

25.03.2019 5 z 5

Sběratel Sběratel Fiona Cummins

No abych pravdu řekla tak styl psaní mě nenadchnul. V každé kapitole se psalo o někom jiném a nějak mi to postrádalo smysl. Sice se ke konci knihy to nějak propojilo, ale byla jsem z toho v rozpacích. A že by to mělo být děsivější než Hannibal, tak to ani náhodou. Jo s tím učedníkem a unesenou holčičkou to dávalo smysl, ale ta omáčka kolem, kdy jsem ani nepochopila o kom je řeč, prostě mi to nesedlo.

25.03.2019 2 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Vzhledem k prostředí, které mi neznáme, se těžko dá orientovat. Moc popisu v knize mi nic neříkalo, jejich výpočty, písek a nikde nic a pak je schovaný někde a tam straně a oni taky někde, prostě jsem se v některých pasážích hroutila. Jen jsem si říkala....dobrá všude je písek a nikde nic. Ale co se týká samotného příběhu , tak to bylo drsný. Jak člověk udělá cokoliv proto, aby přežil. To opravdu musí zanechat na psychice následky a nevěřím, že by někdo tohle hodil za hlavu lusknutím prstu a žil dál, bez jakéhokoliv trauma jako tito manželé.

19.03.2019 5 z 5

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

Jak se říká nejlepší na konec. Kdo by nechtěl žít láskou plnou kouzel a hlavně s šamankou, která umí uzdravit, nemoci vyléčit.

16.03.2019 4 z 5