GoodGames GoodGames komentáře u knih

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Avengers 1: Poslední návštěva určite dokáže potešiť fanúšikov, ktorí hľadajú jednoduchú a nahláškovanú akciu, ale od slávneho scenáristického mena som čakal lepší príbeh a aj zaujímavejšie akčné scény.

22.09.2020 3 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

Westernová zábava pokračuje. Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a okrem perfektnej kresby ponúka aj jeden veľmi vydarený súboj na viacerých stranách. Síce je príbeh jednoduchý, ale mne to takto jednoducho padne niekedy veľmi dobre.

22.09.2020 4 z 5

Případ U Modré záclonky Případ U Modré záclonky Olivier Legrand

Ak máte chuť na niečo dobrodružné, realistické a detektívne, určite dajte Štvorke z Baker Street šancu, jedná sa o veľmi príjemný komiks so sympatickými postavami a skvelou kresbou.

21.09.2020 4 z 5

Slavík ze Stepney Slavík ze Stepney Olivier Legrand

Zatiaľ najlepší diel série! Pestré prostredia, viac akcie, zákerný protivník a dostatok priestoru tu tentokrát dostane aj Sherlock Holmes a doktor Watson. Inteligentná dobrodružno-detektívna zábava.

21.09.2020 5 z 5

Aféra Rabukin Aféra Rabukin Olivier Legrand

Druhý diel len potvrdzuje, že tu máme dočinenia s kvalitnou dobrodružno-detektívnou sériou, ktorá má pútavé príbehy, perfektnú kresbu a sympatických hrdinov.

21.09.2020 4 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Komiksové Game Of Thrones, len je to celé ešte o úroveň zvrhlejšie. Príbeh plný sexu, krvi a brutality a síce je občas prekombinovaný, je to aj napriek tomu príjemné čítanie pre dospelých. Hlavnou hviezdou komiksu je Dongzi Liu, ktorého kresba vypadá famózne.

22.07.2020 4 z 5

Zpráva pro Adolfa 1 Zpráva pro Adolfa 1 Osamu Tezuka

Zpráva pro Adolfa 01 sa veľmi vydarila a nemám k nej ani jednu jedinú výhradu. Príjemná kresba, dobre napísaný a pútavý príbeh, sympatické postavy a občas aj ten humor. Pre mňa je to zatiaľ dokonalosť a snáď mi to moje nadšenie druhý diel nepokazí. Určite odporúčam všetkým fanúšikom kvalitného čítania.

22.07.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Veľmi napínavé plánovanie úteku zo sirotinca, ktorý slúži ako farma na ľudské mäso. Čas uteká a hlavní hrdinovia musia vymyslieť, ako za z tejto nemilej situácie dostať. Ak máte chuť na premyslené a trochu hororovejšie čítanie, tak úvod do tejto oceňovanej a vo svete veľmi obľúbenej série by vás mohol fakt baviť. Ja už sa neviem dočkať druhého dielu.

02.07.2020 5 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Tak trochu som sa bál tejto vzťahovej mangy, ale bál som sa zbytočne, Crew znovu siahla po zaujímavej téme a síce sa jedná v tomto prípade o romantiku, je to dostatočne pútavé a má to sympatické postavy. Prvý diel zaujal a som vážne zvedavý na pokračovanie.

01.07.2020 4 z 5

Vei - kniha 2 Vei - kniha 2 Sara Bergmark Elfgren

Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a nestráca nič zo svojej pútavosti aj napriek tomu, že má takmer o 100 strán viac. Ja s kresbou nemám absolútne žiadny problém, scenár dokáže prekvapiť a potešilo aj veľkolepé finále.

01.07.2020 5 z 5

Upíří rytíř 4 Upíří rytíř 4 Pat Mills

Ja jednoducho nemôžem inak, som veľký fanúšik tejto série a stále ma veľmi baví. Samozrejme ten dej je tu už značne prekombinovaný, ale stále je tu dostatok drzej zábavy, poriadne šťavnatého násilia a okorenené je to aj trochou erotiky. Som veľmi rád, že sa konečne po 12 rokoch Olivier Ledroit pustil do posledných dvoch dielov série a že sme konečne po 3 rokoch čakania od Crew dostali ďalší nášup drzej nekorektnosti s názvom Requiem. Je skvelé, že kreslič ostal stále ten istý a že na neho Pat Mills toľko rokov počkal. Tá Olivierova maniakálne detailná kresba je stále úchvatná!

04.08.2024 5 z 5

Batman a Joker: Destruktivní duo Batman a Joker: Destruktivní duo Marc Silvestri

Za mňa znovu parádny Black Label a svieži temný príbeh, v ktorom je Batman s Jokerom ako buddy dvojka. Potrebujú vzájomnú pomoc, aby zachránili unesenú Harley Quinn a Jima Gordona. Je to drsné, sú tu fajn zubatí záporáci a celé to má pekne špinavú kresbu Marca Silvestriho, ktorá ako keby vypadla z tvorby Grega Capulla (čo je len dobre, lebo jeho tvorbu mám naozaj rád). Bavil som sa veľmi dobre.

25.07.2024 5 z 5

Space Punch 2 Space Punch 2 ZD.

Space Punch je nenápadná, no zábavná akčná detektívka, v ktorej je realistické prostredie vojny gangov, v ktorej sa pohybujú dvaja bratia. Pomáhajú im artefakty po ich otcovi, vďaka ktorým majú špeciálne schopnosti. Príbeh je zaujímavý, pútavý a kresba veľmi príjemná. Zatiaľ ma to baví a určite odporúčam.

23.07.2024 4 z 5

Venom mezi světy Venom mezi světy Donny Cates

Donny Cates je šikovný scenárista a jeho séria Venom bola doteraz veľmi kvalitná. Tu mu to však podľa mňa úplne nevyšlo a síce má zaujímavé nápady, dej mi prišiel až príliš prekombinovaný hlavne v druhej polovici. Nie zlý, ale zatiaľ najslabší diel inak podarenej série.

20.05.2024 3 z 5

Batman: V žáru smrti Batman: V žáru smrti Howard Chaykin

Síce je komiks z roku 1998, no pôsobí veľmi sviežo a hravo. Bruce Wayne tu nie je Batman, ale iba detektív. Jokerom je žena, Batgirl s Robinom tvoria milenecký pár a mohol by som takto pokračovať aj ďalej. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch a celý komiks má skvelú atmosféru a parádnu pestrofarebnú kresbu.

20.05.2024 4 z 5

Ničitel světů Ničitel světů Al Ewing

Immortal Hulk aj svojim piatym dielom dokazuje, že je to kvalitná a zaujímavá séria, ktorá má výrazný štýl hororov z 80. rokov. Séria sa nebojí brutality a rôznych nechutností a nájdeme tu scény ako z filmov RoboCop 2 (vytrhnutý mozog) alebo Mucha (vygrcaná kyselina a následné rozleptanie sa človeka). Hulk dostáva ako súpera atraktívne nové monštrum a celé to má fajn grády.

19.05.2024 4 z 5

Útěk Útěk Vicente Segrelles

Nový Žoldnier má už komplet počítačovú grafiku, s ktorou začal Segrelles experimentovať v predošlom diely. Stále to po vizuálnej stránke vypadá veľmi dobre a síce sa pozrieme v príbehu do nových prostredí a takmer polovica sa odohráva pod vodou, nemalo to pre mňa až tak silné alebo zaujímavé momenty. Nie je to zlé, ale v rámci série tu už boli aj lepšie časti.

19.05.2024 3 z 5

Afterpunk Afterpunk Jonáš Ledecký

Domáci komiks na svetovej úrovni? Áno, presne taký je Afterpunk! Perfektne nakreslený, zaujímavo napísaný, má dobré nápady a pointy. Takto nejak si predstavujem konkurencieschopný domáci komiks, ktorý sa dokáže presadiť aj v zahraničí. Obsahuje 10 kratších alebo dlhších príbehov na štýl Mad Maxa, Walking Dead atď. a celkovo to na mňa celé pôsobilo veľmi dobre. Potešia aj vydarené bonusy a celkovo sa jedná o dielo, ktorý by nemal žiadny fanúšik kvalitných komiksov minúť.

10.04.2024 5 z 5

Učebna pomsty 1 Učebna pomsty 1 Karasu Jamazaki

Učebna pomsty je nová manga séria zo školského prostredia o šikane. Séria má celkovo sedem dielov a jedná sa žánrovo o thriller, v ktorom nájdete pár naozaj drsných a nepríjemných scén. Príbeh je síce jednoduchší, je o pomste na spolužiakoch, ktorí hlavnú hrdinku nejakým spôsobom šikanovali, no už v prvom diely sa ukázalo, že to nebude celé tak čiernobiele ako sa na prvý pohľad zdalo. Tak uvidíme, čo prinesie druhý diel, ale minimálne potenciál na komerčný úspech hlavne u teenagerov je tu veľký.

06.03.2024 4 z 5

Radiant 9 Radiant 9 Tony Valente

Máme tu už deviaty Radiant a stále si táto sympatická manga séria udržuje svoju vysokú kvalitu. Tentokrát tu máme asi najepickejší diel doteraz, v ktorom sa odohráva vojna dvoch armád. Sledujeme tu však až štyri príbehové linky, v ktorých v každej sa bojuje ale všade tak trochu inak. V jednej bojujú dve armády, ďalej tu máme zajatého Setha, ktorý chce pomôcť svojim kamarátom, potom tu máme Melí, ktorá má čarodejnícky duel a v neposlednom rade tu máme ešte aj Okoho, ktorá bola zajatá aj so svojím zvieracím kamarátom a chcú ju zabiť. Poriadne dynamický diel, v ktorom sa neustále niečo deje a nemáte si čas ani vydýchnuť.

06.03.2024 5 z 5