helenkan helenkan komentáře u knih

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

To bylo zase bezva počteníčko. Zajímavé téma z právnického prostředí a překvapivý konec. Neměla to Daniela lehký stát proti takovým hajzlíkům, ale byla skvělá.

06.07.2022 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Zrovna na povídky nejsem. Tohle jsem si poslechla jako čtení na pokračování. Musím přiznat, vůbec to nebylo špatný. Některá povídka se líbila víc jiná míň. Sice bych se asi do čtení nepustila, ale jako poslech dobrý. Třeba u vaření. :-))

05.07.2022 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tahle série mě fakt baví. Opět parádně vymyšlený detektivní příběh. Jen jsem se trochu ztrácela v tom horoskopu. Hodně jmen a znamení. Možná to mohlo být o něco kratší. I když bichle miluju. Ale přiznávám, že mě skoro víc zajímá vztahová linka těch dvou parťáků Strika a Robin. :-) Jsou skvělý. Doufám že bude pokračování. Parádně jsem si to vychutnala.

03.07.2022 5 z 5

Jeden život Jeden život Guy de Maupassant

Poslouchala jsem audioknihu skvěle načtenou Danou Černou. Hlavní hrdinka byla hodně naivní. Představit si to jako film nebyl žádný problém. Pěkný a zároveň smutný příběh.

30.06.2022 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Docela dobrá historická detektivka z prostředí georgiánské Anglie. Dokonce pěkně popsaná i ta oplzlá stránka ,,lepší" společnosti.

18.06.2022 3 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Každá doba má svoje zvláštnosti. Vdát se za bohatýho mužskýho a pak být jako přívěsek? No nic pro mě. :-) A nedivím se že Bea byla nespokojená.Konec byl sice jiný než jsem si představovala, ale i to je na tom pak zajímavé. Pěkný příběh.

12.06.2022 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Dostala jsem chuť si to přečíst znovu. A nelituju, vrátila jsem se do mládí. Někdy je dobré utéct z reality.

03.06.2022 5 z 5

Návrat mrtvého muže Návrat mrtvého muže Jaromír Jindra

Doporučovala bych knížku přečíst každému, kdo zapomněl jak bylo za totality. I těm kteří tu dobu nezažili. Pěkné čtení.

01.06.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mě se to líbilo. Aleš byl fakt třída i když ze začátku jsem si říkala " ty seš pěknej vůl". Jestlipak existuje takovej chlap, který by tohle podstoupil. Nevím, možná špendlíčkem hrabat. :-) Je pravda, že o peníze tam nouze nebyla. A to se žije trochu jinak. Možná by pak přemýšlel taky jinak. Ale pěkná odpočinková četba to je. Stojí za to přečíst.

26.05.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Opět jsem si vychutnala další díl. Tentokrát v hlavní roli Benedikt. Mě ta rodinka Bridgertonových prostě baví. I když jsou to svým způsobem pohádky. Ale,kdo by je neměl rád. :-)

16.05.2022 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Jsem ráda, že mám tuhle sérii v knihovně. A tak jsem si mohla přečíst a připomenout další díl o rodině Bridgertonových. Vždy pobaví a zvedne náladu. Skvělé čtení.

15.05.2022 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Před čtyřmi roky jsem tuhle knížku četla a zanechala ve mě nesmazatelnou stopu. Což Remarque se svými příběhy umí. Teď o víkendu jsem měla možnost vidět film a byl skvělý. A znovu si uvědomila jak jsou lidi nepoučitelný. Válka je hrozná mrcha.

09.05.2022 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Zajímavé téma které mě pohánělo číst pořád dál a dál, protože vás zvědavost jen tak nepustí. Napínavé od začátku do konce a rozuzlení jaké jsem rozhodně nečekala. A které docela překvapí. Super knížka.

09.05.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Tuhle knihu jsem si koupila úplně náhodou ve slevě. A jsem tomu ráda. Že jsem jí přečetla za jedno odpoledne, svědčí o její čtivosti. Byla jsem z ní nadšená.

06.05.2022 5 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Kniha mého mládí. A tak jsem si zavzpomínala na svoje první lásky i na letní (tenkrát pionýrské) tábory. A jak nám ti dospěláci vůbec nerozuměli. :-) Jaj, to byly krásné starosti. Pěkné čtení a já si to parádně vychutnala. Čtenářské výzvě můžu jen poděkovat. :-))

06.05.2022 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Moc hezká kniha. Krásně napsané vzpomínky. Občas jsem se usmívala a na konci se i slzy draly do očí.

01.05.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

První dva díly mě nadchly. V tomhle jsem ze začátku musela přemýšlet kdo je kdo a co se stalo v minulých dílech. Tím dlouhým čekáním na tenhle díl asi pro mě ztratil to správné kouzlo. A tak jsem byla trochu zklamaná. Už nikdy se nepustím do série, která není ukončena.

28.04.2022 4 z 5

Burgessovi chlapci Burgessovi chlapci Elizabeth Strout

Není to čtení od kterého se nemůžete odtrhnout. Aspoň pro mě to tak bylo. Ale bylo zajímavé sledovat chování a vztahy v rodině, která zrovna moc dobře nefungovala. Nakonec jsem si nejvíc oblíbila Bobyho. :-)

24.04.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět skvělé čtení. Napínavé hned od začátku. Jen mě chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v těch jménech. Ale jinak paráda.

11.04.2022 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Čekala jsem trochu něco jiného . Určitě jsem ale zklamaná nebyla. Napínavé historické dobrodružství a rozhodně ne nudné. Mě se to líbilo, jsem zvědavá na druhý díl. Popisy mučení a poprav brr. I když byli neviní neměli šanci.

08.04.2022 5 z 5