helenkan helenkan komentáře u knih

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Tak nějak jsme si připomněla svoje dětství. Co jsme jako děti vymýšlely za lotrovinky a hledaly různá dobrodružství. I když zdaleka ne jako tihle Švandrlíkovy vykutálení hrdinové. :-) V rámci výzvy jsem jí přečetla, ale jinak, pro mě už né to pravé.

25.01.2022 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Moje první od autorky. Dostalo se mi náhodou do ruky pár jejích knih. Docela jsem se v některých těch situacích co zažívala Věra i viděla a zavzpomínala si. Dobrá oddechovka, někdy smutné chvíle, ale i vtipné.

22.01.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Pro mě to mohlo být i trochu kratší. Začátek se mi zdál trochu nudnější. Ale i tak to bylo pěkné čtení. Dobrodružství s romantikou, zábavné průšvihy i jedna smutná, ale krásná nenaplněná láska.

16.01.2022 4 z 5

Osudová zatáčka / Strážce / Odvaha uvěřit Osudová zatáčka / Strážce / Odvaha uvěřit Nicholas Sparks

Tyhle příběhy mi chyběly v knihovně. Moc se mi líbily. Sparks je můj oblíbený autor. Jsem ráda že jsem je sehnala. Hezké počteníčko.

08.01.2022 5 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Pokaždé když čtu knížku povídek, tak se ujistim, že to opravdu není můj šálek kávy. Ale nemůžu tyhle úplně zavrhnout. Byly docela zajímavý.

05.01.2022 3 z 5

Zloděj mramoru Zloděj mramoru Edgar Wallace

Tak trochu komická postavička J.G.Reedera (i když zdání klame) vás provede sedmi detektivními povídkami. Sice se nezdál,ale pálilo mu to. :-) Příjemně strávený čas nad touhle knihou.

30.12.2021 3 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Jak já nesnáším takovýhle bohatý hajzlíky. O to víc jsem fandila Jade a spolu s ní jsem si vychutnala její skvělou pomstu. Život se s ní opravdu nemazlil a její máma fakt na zabití. Ani Dillon to neměl jednoduchý. Proto jsem byla ráda za takový konec. Pěkný příběh, sice drsnější, ale naprosto skvělé čtení.

29.12.2021 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Až v polovině jsem si uvědomila, že jsem už viděla film. Knížku četla teď poprvé. Krásný příběh. Což pan spisovatel fakt umí. Prostě parádní čtení.

26.12.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Nevím co mě to napadlo číst tohle před Vánoci. A ještě jsem to horko těžko přelouskala. Určitě jsem četla na toto téma lepší knihy. Možná to bylo stylem psaní, ten mi moc nesedl. Ale prožívat takováhle zvěrstva, hluboce smekám.

21.12.2021 3 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

Konečně dočteno. Tohle jsem četla fakt dlouho. Další díly ne. Rozhodně to není moje parketa.

09.12.2021 2 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tenhle díl se mi taky líbil. Pěkný příběh.

22.11.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Tenhle díl mě ze začátku moc nechytil. Časté opakování stejné věci. Klidně bych ubrala pár stránek. Což neznamená, že se mi příběh nelíbil. Naopak opět pěkné čtení.

16.11.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moje první od autorky. Nemůžu tedy porovnávat. A tahle se mi moc líbila.Určitě nezůstane jen u jedné.

09.11.2021 4 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Sparks je můj velký oblíbenec. Jeho knihy miluju, ale tahle mě tak trochu zklamala. Nějak jsem tam postrádala takový to správný "vzrůšo" na které jsem u jeho příběhů zvyklá. Neříkám, že to je špatný čtení. To rozhodně ne! Jen tam prostě to "ale" někde mám.

05.11.2021 4 z 5

Film jsem nikdy neviděla a ani knížka mě nelákala číst. Teď už vím proč. Četba na pokračování téhle knihy v podání Ladislava Mrkvičky bylo naprosto famózní. Zřejmě jsem čekala na tenhle skvělý zážitek. :-) Konečně vím o čem knížka je a moc se mi líbila.

31.10.2021 5 z 5

Závan smrti Závan smrti J. D. Robb (p)

Zase pěkná pecka a to už dokonce 50.díl. Celá série je suprová. Zatím je to díl poslední. Jen doufám, že jen zatím a autorka nám ještě napíše další. Já si prostě Evu, Rourka a jejich přátelé hodně oblíbila.

29.10.2021 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

kačuleee29 pořadí je správně a 6. Stopa

29.10.2021 3 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Tuhle knihu jsem si poslechla jako Četbu na pokračování na Dvojce. Musím říct,že v podání paní Hany Maciuchové to byl skvělý zážitek. Kniha samotná byla hodně zajímavá a zároveň "příšerná". Mělo by si to přečíst nebo poslechnout co nejvíce lidí. Takový život si nedokážu ani představit,natož ho žít.

28.10.2021 5 z 5

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

Zatím předposlední 49.díl a stále mě to baví. Vůbec mi nevadí,že vrah není odhalen až na konci. Stejně je to napínavý. Postup odhalování a vyšetřování má taky něco do sebe. Prostě zase za 5* a jdu na další. :-)

26.10.2021 5 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

Tohle se mi začlo líbit skoro až ke konci. Zdálo se mi to zdlouhavé. Číst stále dokola o vůních květin a koření bylo pro mě dost nudné. Od autorky jsem četla lepší příběhy.

22.10.2021 3 z 5