iiiccc iiiccc komentáře u knih

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Kniha mapuje příběh mladé dívky, která se chce něco dokázat ve světě žurnalistiky. Čtení je to odpočinkové do chvíle než zjistíte, že takhle to ve v tomto světě chodí a stejné Mirandy jsou i u nás. Zastávám názor, že příběh vychází z osobních zkušeností autorky nebo někoho jí blízkého.

02.05.2018 4 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Na začátku jsem moc nechápala o čem má kniha vlastně být, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha měla všechno, co si od slov "rodinné vztahy" a "tajemství" představuji. Postupně odkrývaný triviální skandál v sobě nakonec ukrývá něco mnohem závažnějšího.

02.05.2018 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Koupila jsem si v LK po jedné nevydařené zkoušce jako odreagování na cestě domů. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem potřebovala "vypnout", ale příběh jsem si opravdu užila. Hlavní hrdinka v depresi, znovu hledající štěstí.... Přesně já v den nevydařené zkoušky ;) Ideální odpočinková kniha.

02.05.2018 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Nuda. Nezajímavá zápletka, nepříjemné postavy, únavné dialogy a rozuzlení o ničem.

20.02.2020 1 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

Průměrné holčičkovské čtení. "Pure devadesátky"

23.01.2020 4 z 5

Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Studničková Šípková

Olga Šípková byla hned po Dádě Patrasové a Sabrině mladé čarodějnici mým dětským idolem. Takže když jsem v knihobudce objevila tuhle knihu, okamžitě jsem se do ní pustila. Ale jsem z toho dost zklamaná (stejně jako z Dády). Začátek mě moc bavil, ale jak se přehouplo vyhrané mistrovství, stala se z Olžina vypravování taková zvláštní směsice všechnojetuboží pohledu a marketingu a z lehkého příjemného stylu psaní se stala kostrbatá křeč. Obsahově nic moc a vše velmi strohé a obecné - hodně jsem trénovala na závody, naběhla jsem na pódium a všechny si získala a vyhrála jsem. Jo a manžel mi byl oporou.
Alespoň jsem si párkrát zacvičila podle jejích starých programů. A musím říct, že ač posledních 12 let cvičím jen podle zahraničních instruktorů, protože ti naši jsou vážně tragédi, Olze stále nikdo nesahá ani po kotníky.

14.01.2020 2 z 5

Start with Click New 2 - Pracovní sešit Start with Click New 2 - Pracovní sešit kolektiv autorů

Chválím, že pracovní sešit výborně kopíruje učebnice - umožňuje cílené procvičování. Ale platí to samé, co jsem napsala u učebnice. Malá slovní zásoba, nepříliš atraktivní cvičení a grafická úprava. Pro 4. ročník ZŠ naprosto nedostačující.

31.10.2019 2 z 5

Start with Click New 2-  Učebnice Start with Click New 2- Učebnice kolektiv autorů

Malá slovní zásoba, nudná cvičení. Jako sbírka tématických okruhů možná, ale pro 4. ročník ZŠ naprosto nedostačující.

31.10.2019 1 z 5

Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků Byla jsem kulička - Paměti z tábora tlouštíků Stephanie Klein

V pubertě mě knihy s podobnou tématikou velice zajímaly, a proto mi tahle nemohla uniknout. Snad poprvé jsem byla zklamaná. Takové nemastné, neslané, ve finále o ničem. Souhlasím s komentářem "kuti".

26.09.2019 2 z 5

11.55 p.m. : (za pět minut--) 11.55 p.m. : (za pět minut--) Jana Kawuloková

Škoda, že jsem na knihu narazila, až když mi bylo 20. Kdybych jí četla někdy mezi 13. - 15. rokem, připadalo by mi téma i úvahy hlavní hrdinky zajímavější.

19.09.2019 1 z 5

Pyžamová párty Pyžamová párty Jacqueline Wilson

Dana si chce na nové škole najít kamarádky a její maminka se jí s tím snaží pomoci. Proto uspořádají pro nové spolužačky pyžamovou party, kam pozvou i jednu holku, která hlavní hrdinku šikanuje. Ponižovat ji zkouší i na její vlastní party. Příběh o tom, jak je důležité mít v někom oporu a nevzdávat se.

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

Tracy Bakerová je nejvíc nesympatická hrdinka od této autorky. Ovšem první dva díly série jsem jí fandila a z jejího osudu se mě opravdu dotýkal. Žádná holčička by knižní počiny od této autorky neměla minout.

Pohádky za druhou oponou Pohádky za druhou oponou Kamil Bednář

Jako malou mě tyto pohádky bavily, ale pouze na jedno přečtení. Znovu jsem po nich již neprahla. V každém případě velmi zajímavý počin a dětem jí také přečtu.

06.09.2019 4 z 5

Není škola jako škola Není škola jako škola Mária Ďuríčková (p)

Některé příběhy mě bavily, jiné ne. Doporučuji pro žáky 2. třídy.

06.09.2019 3 z 5

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Četla jsem také někdy v rozmezí 13 - 15 let a byla jsem jí naprosto pohlcená.

29.07.2019 4 z 5

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete Peter Boxall

Díky této publikaci se na můj seznam přečtených knih dostaly opravdu výjimečné knihy, o kterých bych se jinak pravděpodobně nedozvěděla. Určitě stojí alespoň za prolistování.

29.07.2019 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Příjemné čtení a nenásilný úvod do duchovního světa prostřednictvím milého příběhu. Tato kniha rozhodně neurazí ani zarytého pragmatika.

23.07.2019 3 z 5

Tráva zpívá Tráva zpívá Doris Lessing

Příběh, který v sobě uchovává obrovské poselství určené pro ženy (a možná i pro některé muže, ale varuji, obsahuje náznaky :D). Nelze konkretizovat, protože je na každé z nás, jakým způsobem nás tento příběh ovlivní a jakým směrem nás posune.

08.07.2019 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Na začátku mi to přišlo prostě jako slátanina. Jsem ráda, že jsem vytrvala a knihu dočetla, protože jsem si Charley zamilovala. Líbí se mi, že se sice vše točí okolo nadpřirozených jevů, ale nikdo to nijak neprožívá (magický realismus, jojávim) a tyto jevy jsou hlavní hrdinkou ironizovány, která si tak v průběhu celé knihy dělá legraci nejen sama ze sebe. Detektivní zápletka dodává šmrnc.

04.07.2019 5 z 5

Zblbnout, ale krásně Zblbnout, ale krásně Terezie Braunová

Tohle bylo divný. Nečíst, odložit, zapomenout.

28.06.2019 odpad!