iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Sběratel Sběratel John Fowles

Námět zajímavý, ale celkový dojem bohužel průměrný. Části z pohledu únosce jsou výborné, strhující, velmi čtivé. Část z pohledu oběti je příšerně rozvleklá, zdlouhavá.

02.02.2018 3 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Zajímavé, hlavně kvůli samotnému Muskovi.

01.02.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Anotace se mi líbila, ale to je asi tak všechno zajímavé na celé knize. Námět se brzy ukáže jako dost tuctový, zpracování nutné. Puberťačka geniální jako MacGyver, ufňukaný detektiv, padouchové neslaní nemastní. Celou dobu jsem čekala na zlom nebo alespoň na akci, ale nekonalo se ani jedno.

28.01.2018 2 z 5

Vendeta Vendeta Lee Child

Povídky nemusím, dávám přednost dlouhým románům. Ale tato kniha byla celkem zajímavá. Výběr autorů se povedl. Asi jako u každé povídkové knihy se našly lepší i slabší kousky.

24.01.2018 3 z 5

Deník Deník Anne Frank

Neberu knize historickou hodnotu. Byť je to subjektivní výpověď, jde o obraz doby. Ale literární hodnota je podle mě nulová, je to prostě děník puberťačky. Atmosféru kolem knihy dost nechápu. Téma je silné, doba a prostředí, ve kterém se odehrává jsou příšerné, ale to nijak neovlivňuje hodnotu knihy. Četla jsem lépe zpracované příběhy. Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale nebude to taková, ke které bych se vracela.

23.01.2018 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Téma je příšerné a o to víc děsivější, že je skutečné. Vyprávění je takové syrové, novinářské, je vidět, že je přepsané někým dalším. Ale to neubírá na celkovém vyznění.

22.01.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Ze začátku slibné, později velmi napínavé a překvapivé, ale nakonec překombinované a nesmyslné. Námět velmi dobrý, ale ve snaze vytěžit maximum to autor přehnal.

20.01.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Výborná, Dan Brown jak ho známe. Barvitě popisuje místa, je to jako bychom tam byli. Děj je napínavý, nedá se od něj odtrhnout. Čekala jsem, že "ten, kdo za tím stojí" bude někdo jiný, nabízelo se víc možností, ale tohle mě vážně dostalo. Langdon je zase nesmrtelný, všechno vím a všechno znám, ale takového ho asi milujeme.

18.01.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Z pokračování jsem měla obavu, protože na Saturnina se prostě nesahá. Ale byla jsem příjemně překvapená a velmi spokojená. Autor navázal na Jirotkův styl, ale nekopíroval ho. Nové příhody byly vtipné, jen jich mohlo být víc. Autor totiž dost opakoval zápletky z původní knihy. Ale rozhodně stojí za přečtení.

14.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Je trošku jiná než předchozí, ale není špatná. Zase chytlavá a napínavá, autor prostě umí.

26.12.2017 4 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Líbila se, je dobrá, ale snadno zaměnitelná.

27.11.2017 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Není to můj šálek čaje, tento žánr obvykle nečtu a není mi blízký. Knihu jsem přečetla, abych si doplnila další klasické dílo a nakonec to nebylo tak špatné. Není to tak červená knihovna, jak jsem se bála :)

23.11.2017 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajímavý námět, velice napínavý děj. Ke konci knihy napětí gradovalo tak, že jsem se nemohla dočkat další kapitoly. Bohužel konec byl jakoby přilepený odjinud, mám z něj dojem, že ho psal jiný autor. Proto 4* z 5.

14.11.2017 4 z 5

Bohužel mám opačný názor než ostatní. Knihu jsem dočetla jen kvůli čtenářské výzvě. Nezaujala mě, čekala jsem asi víc humoru. Jednotlivé příhody byly prostě jen deníkové vyprávění, škoda.

14.11.2017 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velmi dobrá kniha. Děsivě autentická. Minusem je mnoho postav a míst, která se prolínají a je z toho trochu zmatek. Napínavý příběh od začátku do konce, ale není to úplně na posazení na zadek. Mohu ale s čistým svědomím doporučit.

02.11.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem. Silný příběh, smutný s kapkou naděje. To, jak se osudy lidí stále proplétají, je tak skvěle vymyšlené a přesto autorka nepřešlapuje na místě.

21.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nuda. Byla jsem namlsaná Dívkou ve vlaku, která se mi moc líbila, ale toto je obrovské zklamání. Vyprávění z pohledu více postav mám ráda, ale v tomto příběhu se neustále přešlapovalo na místě. Děj vůbec neutíkal, natož aby byl napínavý.

17.10.2017 2 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Z anotace vypadal příběh slibně, ale bylo to nudné, divné. Připadalo mi, že autor přilepit dva příběhy k sobě bez nějakého promyšlení.

13.10.2017 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Krásný příběh. Vtipný, dojemný, milý.

02.10.2017 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Jedna z těch, co neurazí a nenadchnou. Předvídatelný konec se potvrdil, takže hurá na další knížku.

01.10.2017 3 z 5