Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Očekávala jsem trochu více, ale jak už titul knížky napovídá...

28.07.2019 1 z 5

Vzpomínky vyblednou Vzpomínky vyblednou Tamara McKinley

Od této autorky se vždy teším na novou knihu a opět nezklamala. Příběh se čte lehce a kdybych mohla nespat a nejíst, neodejdu od knihy, dokud ji nedočtu.

28.07.2019 5 z 5

Nataša Nataša Matěj Novobilský

Každý svého štěstí strůjcem. Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě, ale není to můj šálek kávy. Nic proti tématu ani autorovi, před kterým jinak smekám pomyslný kloubouk - je mladý a nesmírně talentovaný.

25.07.2019 3 z 5

Pohádky  starého rákosí Pohádky starého rákosí František Heřmánek

Kniha je krásná a jazyk nezapomenutelný.

21.07.2019 5 z 5

Broučci: Broučkovy pohádky Broučci: Broučkovy pohádky Jan Karafiát

Kouzelné příběhy, kouzelný jazyk.

21.07.2019 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Hezký příběh, těším se na pokračování.

13.07.2019 5 z 5

Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Alexander Svijaš

Dala bych plný počet za zajímavé a pro mě poučné téma, ale vadí mi hrubé chyby v textu a zkomolená jména (např. Luisa HEY místo správně Luisa HAY, mimochodem její knihy stojí také za přečtení). Výčet by mohl pokračovat a vydatel by se měl trošičku zamyslet... Autorovy další zajímavé články a témata sleduji současně na jeho webových stránkách. Opravdu motivační a neotřelé myšlenky.

28.06.2019 4 z 5

Koroner Koroner M. R. Hall

Zajímavý námět a kniha mě bavila - koronerka má úplně stejné problémy (např. zdravotní, s dospívajícím synem, je rozvedená) jako většina pracujících (rozuměj obyčejných) žen. Autor z ní nedělá žádnou superženu, která vše zvládne bez problémů.

26.06.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha mě osobně od první stránky nechytla. Nechytla mě vůbec na žádné stránce. Dvě hvězdičky dávám maximálně za popis prostředí.

17.06.2019 2 z 5

Život staré Šumavy Život staré Šumavy Vlastimil Vondruška

Obsáhlá kniha, která dovede zaujmout a hlavně poučit. Sama mám kořeny od Čkyně - Záhoříčka a "hltám", co kde objevím. Od p. Vondrušky už se chystám na další dílo.

10.06.2019 5 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Čtu válečnou literaturu a sleduji též osudy z pohledu "druhé" strany. Kniha splnila moje očekávání.

02.06.2019 4 z 5

Kniha na mě velmi hluboce zapůsobila. Jen silná osobnost dokáže projít tím peklem znovu - při psaní a vzpomínání na utrpení a strádání.

02.06.2019 5 z 5

Šumava - Roklanská hájenka Šumava - Roklanská hájenka Erika Zemanová

Kniha je poutavě napsaná, ale týká se osudů jedné konkrétní rodiny žijící na samotě. Na druhou stranu je tu báječně vylíčena dobová atmosféra a protože mám k Šumavě sama blízko (tatínek se zde narodil), útlá knížka se mi moc líbila.

28.05.2019 5 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Autora mám v rukou poprvé a příběh mě zaujal. Líbí se mi současné prolínání děje očima novináře a policie. Už sahám po pokračování.

20.05.2019 5 z 5

Sága o cestě na Island Sága o cestě na Island Jan Burian

Znám pana Buriana jako písníčkáře a mile mě překvapil tímto cestopisem.

18.05.2019 5 z 5

Ležáky a odboj ve východních Čechách Ležáky a odboj ve východních Čechách Vojtěch Kyncl

Zajímavá a ucelená kniha. Doporučuji přečíst.

14.05.2019 5 z 5

Milovat Jackie Milovat Jackie Nora Roberts

Mám ráda autorku, od které mám téměř vše přečteno. Ovšem jak se nyní objevují její starší knihy (hlavně od Harper Collins) nějak klesá kvalita a stoupá kvantita románků z éry Harlequine. Tento příběh do týdne tedy určitě zapomenu.

12.05.2019 3 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Povinná četba pro každého.

12.05.2019 5 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

Nic horšího jsem od něj nečetla. Není to ani k pláči, není to prostě na nic.

09.05.2019 odpad!

Lazar Lazar Lars Kepler

Další díl, který nezklamal. Jen jsem si musela naordinovat kratší oddechové přestávky při čtení. Smutné záležitosti a drsný děj se mnou docela zamávaly. No prostě typický severský román. Při jeho čtení mi fakt naskakovala husí kůže...

22.04.2019 5 z 5