Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Skvělá historická (samozřejmě fikce) detektivka. Těším se na pokračování.

07.04.2019 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Román, který nenadchl ale ani nezklamal. Téma válka tu ale moc nehledejte, spíše jen okrajově - od vylodění v Normandii nebo budování polních nemocnic a mimo odpudivých latrín - opravdu hodně skromný popis doby i děj.

03.04.2019 2 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Nekonečně mnoho stran, ale nelituji.

28.03.2019 4 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Příběh hezký, čte se dobře - jen ke konci trošičku zdlouhavý.

28.03.2019 3 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Kniha na mě neudělala vůbec žádný dojem. Ke konci neskutečná nuda, skoro bych řekla, že to byl záměr autora (samozřejmě s nadsázkou) na nás přenést tu odpovědnost za zřejmě nenaplněný život. Nechtěla bych takhle žít ani dopadnout. Vždycky, když se mi dostane do rukou kniha, která je "světová", nebo nějak "oceněná", u mě to funguje naopak - nebaví mě ve většině případů... Čtu celý život, téměř cokoliv, ale tohle tedy nenene...

15.03.2019 odpad!

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych po tomto románu nesáhla. Nevyhovoval mi způsob, jakým je kniha napsaná, nesympatické postavy, prostě nějak jsem se nemohla "přenést a ztotožnit" s postavami v daném období. Co mi vadilo nejvíc - hodně francouzských vět bez překladu - a čtenáři - teď si poraď, jak umíš. Žádnou knihu neodkládám nedočtenou, abych se ale vůbec "prokousala" ke konci, přiznávám, že zhruba od druhé poloviny knihy jsem přeskakovala některé pasáže.

15.03.2019 1 z 5

Azurový úsvit Azurový úsvit Carolyne Swann

V poslední 8. knize ze série "Azury" jsem pořád čekala, kdy v ní bude nějaký děj, nějaká zápletka. Nejslabší díl.

11.03.2019 2 z 5

Azurové štěstí Azurové štěstí Carolyne Swann

Milostný román odehrávající se na pozadí historických událostí ve Francii kolem roku 1600 - hlavně v okolí Provence. Autorka opět krásně přiblíží čtenáři dobovou atmosféru.

03.03.2019 4 z 5

Azurová noc Azurová noc Carolyne Swann

Autorka vtáhne do děje tak, že mám knihu přečtenou za cca 2-3 dny. Mistrovský popis prostředí je tak autentický, že si umíte živě představit jak se žilo kolem 15. století na venkově i ve městě.

Azurová hvězda Azurová hvězda Carolyne Swann

Hezký román odehrávající se na pozadí historických událostí ve středověku. Oproti prvním dvěma dílům je zde méně děje a závěr trochu moc uspěchaný.

Azurové obzory Azurové obzory Carolyne Swann

Hezký a čtivý román odehrávající se na pozadí historických událostí v raném středověku. Těším se na pokračování, ačkoliv bude opět děj cca o 100 let posunutý dále k dnešní době.

Azurový vítr Azurový vítr Carolyne Swann

Hezký a čtivý román odehrávající se na pozadí historických událostí v hlubokém středověku.

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Humorné a čtivé. Líbí se mi dobové vykreslení postav a prostředí. Jdu hned na druhý díl.

11.01.2019 5 z 5

V osm ne, miláčku V osm ne, miláčku Sherryl Woods

Oddechové nenáročné počteníčko - ideálně na dovolenou. Autorka umí napsat ovšem i lepší příběh.

06.01.2019 1 z 5

Láska versus kariéra Láska versus kariéra Sherryl Woods

Právnička Emma je velmi populární a hlavně vytížená (nebo spíše přetížená) matka malé dcerky, na kterou je po rozvodu sama. Uvědomuje si, že musí tento neudržitelný stav od základu změnit. Po školním srazu, kde se schází vyhlášená pětice kamarádek, které jí velmi chyběly, se všechno semele tak, že zůstane v rodném městě a najde svou lásku.

Kdo myslíš, že jsi? Kdo myslíš, že jsi? Sherryl Woods

Poslední příběh ze série Calamity Janes se četl také dobře. Styl psaní mi trochu připomíná Noru Robertsovou. Lauren je sice slavná hvězda z Hollywoodu, ale domov, lásku a štěstí najde až zde, po návratu do rodného městečka. Setkání po letech s kamarádkami ji přiměje k zamyšlení o tom, jakou cestou se bude ubírat její další život.

Chyťte zloděje! Chyťte zloděje! Sherryl Woods

Hezký příběh, hlavní hrdinka ještě mimo jiné řeší, zda dělat kariéru v N.Y. nebo zůstat na venkově a být součástí tamní společnosti. V městečku, kde vyrostla a má spoustu přátel, včetně slavných Kalamity Janes, jí volba nebude tak dlouho trvat ...

Manželství nebo válku Manželství nebo válku Sherryl Woods

Příběh o Cassie se čte sice dobře, jen si nejsem jistá, zda by ve městě zůstala natrvalo, kdyby její matka těžce neonemocněla. Deset let se ve městě neukázala a najednou přijede na sraz i s nemanželským dítětem...

27.12.2018 2 z 5

Zamilovaný námořník Zamilovaný námořník Sherryl Woods

Třetí závěrečný díl ze série Devaneyovi byl napsaný opět citlivě - je o hledání lásky a důvěry v ní a místa v životě poté, co byl těžce zraněný Michael donucen přehodnotit svůj život. Série je završena setkáním s dvěma bratry, kteří po nevysvětleném zmizení (škoda, že není rozuzlení) rodičů, vyrůstali od dětství u různých pěstounů. Nevím, zda neexistuje pokračování, protože v knize je zmínka, že v původní rodině ještě byla dvojčata - také chlapci...

27.12.2018 5 z 5

Hrdina Sean Hrdina Sean Sherryl Woods

Druhý díl ze série Devaneyovi se mi líbil ještě víc než první díl (Samotář Ryan). Příběh hasiče a osamělé matky je napsaný věrohodným způsobem a bez zbytečných příkras - prostě realita všedního dne.

27.12.2018 5 z 5