Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Samotář Ryan Samotář Ryan Sherryl Woods

Někdo nečte romantické příběhy, já je mám ráda a tento bude patřit mezi mé oblíbené. Citlivě a přesvědčivě napsaný příběh se mi hodně ale opravdu hodně vryl do paměti. Ráda si za čas přečtu znovu celou sérii.

19.12.2018 5 z 5

Jak vychovat Trumpa Jak vychovat Trumpa Ivana Trump

Nemám ráda D. Trumpa, proto jsem byla zvědavá na tuto knihu od bývalé manželky. Četla se dobře, nechybí úsměvné a humorné pasáže. Mě kniha pobavila a dík za to, že jsem směla "nahlédnout" do života bohatých a privilegovaných.

19.12.2018 4 z 5

Malé velké tajemství Malé velké tajemství Sherryl Woods

Úsměvný příběh ze života o hledání lásky - pohodové čtení.

03.12.2018 5 z 5

Kouzlo bílých Vánoc: Nejkrásnější dárek / Naučím Tě milovat / Kráska v domě Kouzlo bílých Vánoc: Nejkrásnější dárek / Naučím Tě milovat / Kráska v domě Beverly Barton

Tři krátké povídky, které pohladí na duši. Potěší (obrazně) setkání s normálně slušnými lidmi žijícími až neuvěřitelně obyčejné životy. Žádná honba za penězi nebo kariérou tu nehrozí. Pouze lásku a pochopení - kdo hledá - najde. Úžasný relax.

30.11.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Přečtena celá trilogie - klidně bych si dala pokračování - škoda.

24.11.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Druhý díl trilogie se četl také dobře, dějově bohatší než první díl. Zajímavě je vylíčen život obyčejných (civilních) lidí při každodenních činnostech (shánění jídla, uhlí, teplého oblečení) a popis válečných útrap očima vojáků, kteří vlastně nebyli vojáky z přesvědčení.

17.11.2018 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se čte "sama", děj je dost podobný Panství Downton - i tak se těším na další pokračování.

12.11.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbil se mi styl psaní - čekala jsem drsný severský popis všech vražd do posledního detailu (což tak úplně nemusím) - to tu tedy nebylo. Na druhou stranu se přiznám, že hlavní hrdinka mi vůbec nebyla od začátku sympatická a občas se chovala až zbrkle a hlavně nezodpovědně za honbou svého "příběhu". Určitě se ale těším na pokračování.

06.11.2018 5 z 5

Kolibřík Kolibřík La Vyrle Spencer

Kniha mě trošku zklamala, detailní popis výměny názorů mezi hlavními postavami - mimochodem mně nesympatických - byl opravdu místy už nudný. Stálé omílání téma staropanenství, obětování sebe samé při péči o otce, apod., šlo fakt už místy na nervy. Přiznávám, že jsem občas tyto nudné (z mého hlediska) pasáže přeskakovala. Jinak dobový popis osob a vykreslení tamější atmosféry umí vtáhnout do děje.

21.09.2018 2 z 5

Hazard Hazard La Vyrle Spencer

Kniha je moc hezky a citlivě napsaná. Příběh "chromé" klouboučnice jsem sledovala jedním dechem. Lidí jako Scott Gangy se srdcem na dlani, není mnoho a asi nikdy nebylo. Možná to bylo dáno také tím, že kdysi přišel o manželku a malou dcerku.

17.09.2018 5 z 5

Spomienky na leto Spomienky na leto La Vyrle Spencer

Hezký příběh a sympatické postavy. Dokonce je nadčasově napsaný, protože i v dnešní době se najdou "totožné" postavy - hlavně ty záporné, rozuměj takové, kterým vše projde nebo závistivé, apod.

07.09.2018 5 z 5

Obyčajné šťastie Obyčajné šťastie Mária Hamzová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Téma týrání v rodině není častým tématem k psaní. Slovenskou autorku jsem si našla kvůli letošní "výzvě", ale určitě nečtu poslední knihu od ní.

16.08.2018 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Jeden z nejpovedenějších a nejhezčích románů od autorky.

11.06.2018 5 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Smutný, ale hezký příběh.

11.06.2018 5 z 5

Ráno s Rileyom Ráno s Rileyom Sandra Brown

Útlá knížka - žádný děj, nuda.

11.06.2018 1 z 5

Zločin jako profese Zločin jako profese Janek Kroupa

Tři hvězdičky dávám za zajímavé téma, jinak nezáživný popis, místy nudný, nebo mlhavý nástin událostí.

05.06.2018 3 z 5

Opatrné city Opatrné city Nora Roberts

Opět reedice starších knížek.

20.05.2018 5 z 5

Setkání v Bretani Setkání v Bretani Nora Roberts

Je znát, že jde o ranou tvorbu autorky. Knihu jsem přečetla hlavně proto, že od této autorky mám všechny knihy, které u nás kdy vyšly (kromě jedné také starší). Příběh o Serenity a jejím hledání místa v životě po tragické smrti rodičů v Bretani je sice hezký, čtivý, ale nijak strhující, takový tuctový.

20.05.2018 3 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Nebyla to moje první knížka od S. B., ale její čtení a hlavně dočtení mně moc "nešlo". Nemohla jsem se dostat nějak do děje, možná proto, že ho moc nebylo?

15.04.2018 2 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Kniha je napsaná velmi dobře. Přečetla jsem ji během dvou večerů a líbí se mi prolínání několika příběhů.

31.03.2018 5 z 5