Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Vždy se těším na novou knihu od N.R. Opět nezklamala a detektivní zápletka okořeněná romantikou je od autorky u mě za nejvyšší počet bodů.

10.03.2018 5 z 5

Slibuji ti, Annabelle Slibuji ti, Annabelle Tamara McKinley

Od autorky mám přečtené všechny u nás vyšlé knihy. Příběh samotný je krásný a dojemný, ale mrzí mě, že autorka více nerozvedla život Annabele s Georgem v Anglii po válce.

05.03.2018 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Kniha pro mě byla pohlazením na duši. Přečetla jsem ji na "jeden zátah". Krásný příběh, který se může odehrávat kdekoliv.

03.03.2018 5 z 5

Noc v ráji Noc v ráji Candice Proctor

Hezký příběh - přečtený jedním dechem.

21.02.2018 5 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

Silně návyková autorka - prostě čtete a čtete a najednou je konec. Tečka. Skvělý román.

13.02.2018 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Oceňuji odvahu napsat takovou knihu. Smekám pomyslný klobouk, pane Kmento a držím palce pro další psaní.

28.01.2018 5 z 5

Ohnivá řeka Ohnivá řeka Mary Jo Putney

Od autorky jsem přelouskala téměř všechno, ale tady jsem se vyloženě nudila. Děj a konec byly snadno předvídatelné.

18.01.2018 2 z 5

Divoženka Divoženka Mary Jo Putney

Mám ráda vícedílné příběhy. Už se těším na pokračování, protože tento příběh byl okouzlující (když odmyslím trošku naivní hlavní hrdinku i děj).

30.12.2017 4 z 5

Hrad Svícen Hrad Svícen Karel Šiktanc

Tuto sbírku pohádek jsem si úmyslně nechala na předvánoční čas, abych si nostalgicky zavzpomínala na dětství a bezstarostné období. Ve sbírce jsou pohádky: Dar nedar, Hrad Svícen, Komteska a koloděj, Jedna hrůza, Orlí kámen a Sivá princka. Každá pohádka má svůj osobitý děj, jazyk a každá z nich je nadčasová. Aspoň z mého pohledu.

16.12.2017 5 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Nenáročný děj a přesto dokáže kniha zaujmout. Souhlasím s názorem "Evaho73" a pokud bude čas, někdy si knihu v budoucnu přečtu klidně ráda znova.

02.12.2017 5 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Kniha se mi velice líbila. Obyčejné lidské příběhy bez zbytečných příkras mám nejradši.

24.11.2017 5 z 5

Tajemství kamene Tajemství kamene Barbara Delinsky

Pohodové odpolední čtení.

20.11.2017 3 z 5

Únos princezny Únos princezny Janice Kaiser

Příběh na jedno odpočinkové odpoledne.

20.11.2017 2 z 5

Bronzová záhada Bronzová záhada Barbara Delinsky

Příběh o spisovatelce, vlastně obyčejné ženě ze státu Maine, která se vymanila s područí despotického manžela - farmáře. Nyní je Saša úspěšnou spisovatelkou a žije blízko New Yorku. Píše svůj šestý román, seznámí se s módním návrhářem Dougem, který také utekl z N.Y., aby našel klid a inspiraci. Oba to k sobě přitahuje, ale než vše dobře skončí, musí se vyrovnat se svou minulostí a hlavně s někým, kdo usiluje o Sašin život. Hezky napsaný příběh o životě.

19.11.2017 4 z 5

Vlastníma očima Vlastníma očima Barbara Delinsky

Starší kniha od autorky, slabší děj, celkový dojem - neurazí - nenadchne.

17.11.2017 2 z 5

Vinice Vinice Barbara Delinsky

B. Delinska vždy napíše knihu tak, že mi při čtení téměř naskakuje husí kůže. Znáte ten báječný pocit, např. při poslechu vážné hudby? Kniha je napsaná citlivým jazykem, který oslovuje mladší i starší generaci. Líbí se mi prolínání minulosti s přítomností.

16.11.2017 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Barbara Delinsky

Knihu jsem si po letech přečetla ráda znovu, protože mi připomíná, čím jsem sama kdysi prošla... Nezklamala, zase po ní někdy sáhnu.

14.11.2017 4 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Kniha se četla dobře, od Lindy H. jsem už četla ovšem lepší romány.
Prosím ostatní hodnotitele: NEPROZRAZUJTE dopředu, kdo je pachatelem. Už jsem se s tím setkala u více hodnocení a hodnotitelů. Děkuji

09.11.2017 3 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Knížka dějově (nebo spíše obsahově?) nic moc, ale při čtení jsem se hodně pobavila a od srdce zasmála nad některými vtipnými okamžiky. Určitě příběh splnil má očekávání, tj. pobavil a odreagoval od každodenní všednosti.

07.11.2017 4 z 5

Fakta, fakta, fakta napsaná strhujícím způsobem, se kterým jsem se jinde nesetkala. Přehledné dílo, ale hlavně tragické a kruté lidské příběhy mě tedy dostaly doslova do kolen. Až jsem si říkala, jestli je to vůbec možné, ale bohužel ano. Trochu se až bojím, mám dva syny a dnes svět také není zrovna mírumilovný... Proto je dobře si připomínat tu hrůzu, abychom si vážili i obyčejných věcí a hodnot a nezapomínali na vděčnost, že můžeme žít tak, jak žijeme. Knihu doporučuji jako povinnou četbu. Moji synové už ji čtou...

02.11.2017 5 z 5