jahex jahex komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Přiznám se, že přečíst Egypťana Sinuheta mi dalo zabrat. Dočetl jsem ji až na podruhé a ještě s vypětím všech sil. Miluju knihy ze starověkého Egypta, ale do téhle knihy se ne a ne dostat. I když byl příběh zajímavý, tak mě to prostě nevzalo.

25.05.2017 2 z 5

Musím říct, že jsem měl ze začátku problém. Trvalo mi, než jsem najel na styl, kterým to je psaný. Ale pak jsem hltal každý slovo.
Je to krásný vhled do duše dospívajícího kluka, který hledá tajemství vesmíru (čti hledá sám sebe).
Ačkoliv je ta kniha vlastně velmi pozitivní, tak já z ní mám hlavně smutný pocit. Ale možná to bude tím, že každý máme v sobě své démony, které schováváme před ostatními a nejsme schopni o nich mluvit. A když už konečně najdeme někoho s kým můžeme, tak zůstává otázka, jestli se otevřeme. Jsem rád, že Arimu se to nakonec povedlo. Moc rád.

10.09.2019 5 z 5

Opět mě to bavilo. A dělalo mi velké potíže nesmát se nahlas v hromadných dopravních prostředcích. Celá tetralogie je prostě boží.

29.08.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Do Aristokratky jsem se zamiloval hned po přečtení prvního dílu. Takže po návštěvě knihkupectví jsem si dokoupil i další díly. Rovnou všechny. A rozhodně jsem neprohloupil. Opět jsem si prodloužil život. A o hodně. :D

29.08.2019 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tři dny. Tři knihy. To už se mi dlouho nestalo, že by mě takhle nadchla knížka. Dneska jsem si připadal jak pubertální holka, protože mě konec prostě rozbrečel a uvrhl do deprese. Ač tu někdo píše, že se na konci nudil, tak já teda naopak. To, jak dokázala autorka popsat Nathanovu bolest nad ztrátou své lásky, jak už nemá smysl života, to bylo tak věrohodný, že jsem to nedal. Celou trilogii upřímně doporučuji.

16.06.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četl.

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Oproti předchozím dílům jsem se tolik nesmál. Nahlas asi dvakrát. Ale jako zakončení série dobrý.

04.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pátý díl je nejtlustší kniha, kde se vlastně nic neděje. Jen nám hlavní hrdinové dospívají a mlátí s nimi puberta. A to je vykresleno skvěle.

31.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtvrtý díl jsem netrpělivě očekával, protože teprve vycházel, když jsem se zažral do Harryho Pottera. Když jsem konečně otevřel knihu a začal číst, tak jsem se musel asi 3x přesvědčit, že opravdu čtu Pottera, protože to začínalo tak divně. :D Myslím, že tento díl je jeden z nejpropracovanějších. Kromě hlavní zápletky je tam spoustu dalších podpříběhů a to mě bavilo.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě absolutně nejlepší Brownova kniha. Čteno v době, kdy se volil papež, takže o to více autentické :) Přišla na řadu až po Šifře (kolem ní byl přece jen větší mediální humbuk) a možná proto se mi líbila víc.

19.02.2018

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Nebylo to vůbec špatný. Začátek mě vyřídil. Pak mi trochu klesla potřeba číst, protože mně to přišlo dost zdlouhavý a nezáživný. A konec masakr. I když už díky názvu knihy víte, jak to skončí, tak jsem přesto potřeboval tu bednu kapesníků @Mikoláška
Tahle kniha mě ale donutila přemýšlet. Ne o tom, co bych dělal, kdybych věděl, že dneska zemřu, ale o smrti celkově. Jak to bude, až odejdu? Budu někomu chybět? A co naopak? Kdo bude chybět mně, když odejde. A ta myšlenka, že by mě navěky opustil partner (se kterým jsem jen 2 roky), mi zase vehnala slzy do očí. Moje rodina, mamka, sourozenci.. už zas bulim, takže končím.

14.05.2023 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Musím říct, že mě to bavilo. Dokonce víc než Muffin. Ten byl na můj vkus až moc přeslazenej. Koláčky jsou podle mě temnější, vyspělejší, zajímavější. A to až tak, že jsem to včera večer začal číst a neodtrhl se od toho, dokud jsem neotočil poslední stránku. A to bylo ve 4 ráno.
PS. Dárek k narozeninám pro Daniela mě dostal.

14.05.2019 5 z 5

Po pátém dílu, který je pro mě nejslabší z celé série, mě tenhle neskutečně bavil. Odhalování minulosti a záhad největšího černokněžníka bylo super. Ač se mi líbí i film, tak kniha nám dává mnohem více informací. No nám... Spíš Harrymu. V knize ví naprosto přesně, co má hledat. Kdežto ve filmu to může být cokoliv.

31.01.2019 5 z 5

Četl jsem to už kdysi a už tenkrát mě to děsně bavilo. Teď jsem zjistil, že jsou další díly, tak jsem se rozhodl si to osvěžit. A znovu mě to chytlo. Prožíval jsem s hrdiny knížky velké dobrodružství i lásku, bolest, naději. Jediný, co jsem si nezapamatoval, jak byl Taita ze začátku namyšlený a vlastně dost nesympatický. Ale postupem času jsem si ho opět oblíbil a obdivoval jsem jeho neskutečnou inteligenci.

10.05.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Musím říct, že celkově opět kniha není špatná. Zajímavá myšlenka, výborné prostřední (asi musím do Španělska na Sagrada Família :D), ale celkově to pro mě nemělo ten šmrnc jako předchozí Inferno a už vůbec ne jako Andělé a démoni.

05.03.2018 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

No... Jak bych to... Přiznám se, že jsem měl co dělat, abych to přečetl. Řekl jsem si, že si nejdřív přečtu knihy a až pak se podívám na seriál. Mám radši, když můžu použít svoji fantazii, než tu kterou mi naservírujou v televizi. Ale u této série se ne a ne začíst. Momentálně se už asi rok prokousávám druhým dílem. Nevím, čím to je. Přitom je to vcelku zajímavý... Nevím.

26.05.2017 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tahle kniha mě totálně dostala. Bylo mi zní blbě ještě dlouho po dočtení!

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Co číst, když máte volnou celou neděli, venku je krásných asi 30 stupňů (což je v dubnu přeci úplně normální) a vy se chcete opalovat na balkóně?
Letní gay romanci!!
Ani nevím proč, ale nějak jsem čtení téhle knížky odkládal a to ji mám v knihovně už docela dlouho. Ale asi jen čekala na správnou chvíli. Ta přišla dneska. A přesně tohle jsem na ten balkon potřeboval.
Moc milý a fajn příběh, kde hlavním hrdinům fandíte i když víte, jak to dopadne (nebo si to přejete?). Je to hodně čtivý, takže jedete jednu kapitolu za druhou a najednou zjistíte, že je konec. Mně stačilo 12 hodin a šlus. 0:)

07.04.2024 5 z 5