jahex jahex komentáře u knih

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Fakt mě gay romance baví. O to víc, když jsou postavy uvěřitelné a vy jim můžete fandit. Palec nahoru.

15.08.2023 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Chtěl jsem love story. Dostal jsem love story. Nic hlubokomyslného, ale to jsem očekával. Takže za mě spokojenost.

03.05.2023 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tak tohle mě oproti Šťastně až navěky? fakt bavilo. Postavy uvěřitelné, prostředí postapokalyptické Ameriky taky. I oči se mi párkrát zamlžily. Palec nahoru.

27.04.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Já ji fakt žeru.

29.08.2019 5 z 5

Tahle knížka mi nesměla chybět v knihovně. Fanoušek Harryho Pottera a divadla. Číst divadelní text mi nevadí. Jakožto amatérský herec a režisér jich mám na kontě spoustu. Při četbě Prokletého dítěte jsem si říkal, jak tohle na tom jevišti dělají?? Tohle přece na divadle udělat nejde!!!
Je pravda, že samotný příběh trochu pokulhává, ale jako zážitek v divadle to musí neuvěřitelný, dechberoucí. (Což mi potvrdil komentář níže od Lady.Lucrezia - asi musím znova do Londýna!)

31.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je to dlouho, co jsem (ač už dospělý) propadl kouzlu Harryho Pottera. Od té doby jsem ho četl několikrát a vždy se k němu rád vracím. U druhého dílu si pamatuju, že jsem si říkal, že na téma Tajemné komnaty toho bylo napsáno spousta, ale žádná nebyla tak super jako tahle!

31.01.2019 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Tento druh knížek mám rád už od mládí. Jen se tomu tenkrát neříkalo young adult. I když.. Nevím, jestli bych tuhle knihu zařadil pro náctileté. Je psaná hodne syrově a brutálně. Hlavního hrdiny mi bylo neskonale líto. To, co zažíval od úplnýho dětství, je příšerný. Nathan. Kluk, který nikam nepatří. Kluk, který není ani Černý ani Bílý a přitom je bělejší než všichni bílí dohromady a černejší než všichni černí. Kluk, který mi vůbec není podobný a přitom jsem měl občas pocit, že autorka píše o mně. Kluk, kterému prostě musíte fandit, i když vás sem tam s..e.
Knížka byla pro mě jedno z největších překvapení a zhltnul jsem ji za 23 hodin. Jeden večer jsem začal číst a druhý už sahal po druhém dílu.

16.06.2018 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Nevím, co přesně si mám o této knížce myslet. Už jsem ji četl kdysi a osvěžuju si to, abych se dostal k posledním dílům, které neznám. Řekl bych to asi takhle, začátek super, pak dlouho nuda a konec masakr. Na první díl zatím nic nemá.

12.06.2018 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

První kniha, kterou jsem od Browna četl. Bylo to v době, kdy to byl obrovský boom a velká aféra. Pamatuji si, že mě vtáhla od prvních slov. Nemohl jsem se odtrhnout, dokud jsem ji nedočetl. Díky ní jsem se stal fanouškem Dana Browna a vyhledal si všechny jeho knihy a okamžitě je zhltnul. Šifra patří mezi ty nejlepší, co napsal. Kdybych hodnotil hned, jak jsem ji přečetl má 5 hvězd. Bohužel Andělé a démoni pro mě Šifru předčili.

19.02.2018

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion je jediná Tolkienova kniha, která se mi nečetla nejlépe. To ovšem neznamená, že se mi nelíbila. Naopak. Jen jsem si ji musel přečíst aspoň 3x, než jsem pochopil všechny vztahy, všechny postavy, že v tomhle příběhu je to, co se potom objeví v tomhle... Prostě že je to dokonale promyšlený svět, který mě nikdy nepřestane udivovat a překvapovat. Miluju Tolkiena!!!!

25.05.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

25.05.2017 5 z 5

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Super. Bomba. Postapokalyptická Země. Zakázaná gaylove. Co víc si přát?! :D

03.06.2019 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

A mě to bavilo. Sice jsem byl ze začátku dost zmatený, než jsem pochopil kdo, co, jak a proč, ale ve výsledku to vůbec nebylo špatný.

20.05.2019 4 z 5

Ženy 60+ Ženy 60+ Pavla Frýdlová

Vzhledem k tomu, že hned první příběh je o mojí mamce, dalo by se říct, že bylo přímo povinností tuhle knížku přečíst.
Ale myslím, že to stálo za to. Každý příběh má něco do sebe. A říkám si, že bych v jejich věku chtěl být taky tak vitální a neztrácet chuť a elán do života.

10.07.2018 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Po mnoha letech se vracím k Řece bohů a musím říct, že mě to stále baví. I když... Pamatuju si, že mě druhý díl bavil stejně jako první. Odhalování toho, co známe z první knihy jen po pár tisíciletích. Ale teď mi najednou přišel začátek strašně ukecaný a rozvleklý. Ovšem nic to nemění na tom, že je to stále velmi čtivá kniha.

05.06.2018 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Četl jsem to až po Šifře a Andělech, takže mi to najednou přišlo moc ukecaný a bez náboje a napětí. Padouch odhalen hned. Pro mě jedna z nejslabších Brownových knih.

19.02.2018 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po velkém zklamání ze Ztraceného symbolu, mě tohle zase nakoplo. Langdon, světová zkáza, Dante a překvapivý závěr. (I když jsem padoucha odhalil vcelku záhy, tak takovýhle konec jsem nečekal.)

19.02.2018 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

No, jak bych to... Gay romance líznutá fantasy. Od začátku víme, jak to dopadne a kdybychom na to náhodou zapomněli, tak nám to autor-ka přípomíná na každý druhý stránce.
Pokud nechcete při čtení myslet, tak je to ideální knížka.

27.04.2023 2 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingr je skvělá kniha. I jako audiokniha s Martinem Stránským.

17.05.2021 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Opět (už ani nevím po kolikáté) jsem se ponořil do příběhu Eragona a Safiry. Tentokrát jako audiokniha od Martina Stránského. A je to bomba. Na opilého Orika budu vzpomínat dlouho. :D

12.05.2021 5 z 5