Jája92 Jája92 komentáře u knih

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Druhý díl, který jsem přečetla za pár večerů, protože jsem se nemohla odtrhnout od napínavého příběhu. Čekalo mě pár překvapivých zvratů, ale i pár situací, které se víceméně daly odhalit. Občas mi, ale Tess přišla až příliš nerozhodná a milostná linka mezi ní, Willem a Jemem místy připomínala telenovelu, za to ubírám na hodnocení. Přesto si však rozhodně přečtu Mechanickou princeznu, protože se těším, jak to nakonec celé dopadne.

17.07.2020 4 z 5

Sexy strategie Sexy strategie Sylva Lauerová

Knihu jsem brala s nadhledem, tudíž jsem nebyla nikterak zklamaná, ale na druhou stranu ani ohromená. Našla jsem vtipné pasáže, sem tam jsem přeskočila pro mě nezajímavé části.

13.07.2020 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Po té, kdy jsem přečetla sérii Nástroje smrti, jsem se po čase dostala i k této sérii. Líbí se mi zasazení děje do Londýnského 19.stol. Přiznávám, že ze začátku jsem si trochu pletla Willa a Jema... Avšak příběh jako takový mě upoutal a jsem zvědavá na další pokračování.

12.07.2020 5 z 5

Mladá šlechtična Mladá šlechtična Amanda Scott (p)

Četla jsem už mnoho historických romancí a tato kniha mě příliš nezaujala. Chyběl jí spád, který by mě přiměl se začíst a hltat stránku za stránkou.

11.07.2020 2 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kniha mě zaujala ihned od začátku a nepustila mě až do poslední stránky. S napětím jsem sledovala vyprávění Cass o její babičce a složitém osudu dalších členů z její rodiny. Pohádky se mi moc líbily a byly příjemným bonusem.

09.07.2020 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Kniha se mi od začátku velmi líbila. Jako oddechovka naprosto ideální, i když obsahuje spoustu klišé. První polovina knihy obsahuje mnoho vtipných dialogů, líbilo se mi, jak Alex s Cainem bojuje. Tajemství Caina, které vyplulo na povrch, mě dost překvapilo.

22.06.2020 4 z 5

Jak odolat markýzovi Jak odolat markýzovi Sally MacKenzie

Jedná se o standartní historickou romanci, která mě přiznávám v první polovině příliš nebavila. Ve druhé polovině knihy jsem se již začetla více, ale i tak tato kniha ničím příliš neohromí a časem upadne do zapomnění. Přesto na deštivé odpoledne postačí.

20.06.2020 3 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Knihu jsem si vybrala náhodně, ale po přečtení komentářů jsem váhala, zdali knihu přečíst. Četla jsem už mnohem horší knihy. Styl vyprávění mi nevadil. Konec knihy mi přišel trochu uspěchaný. Anotace je trochu zavádějící.

20.06.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opravdu jsem neočekávala, že mě bude třetí díl tak bavit. Opět jsem se naprosto pohroužila do čtení a s napětím sledovala nový případ Carla, Asada a Rose.

10.06.2020 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tento díl se mi líbil více než ten předešlý, ale na začátku knihy mi Clary připadala jako rozmazlený fracek a trochu mi i lezla na nervy. Jak jsem se ale dostávala do středu dění, zase to byla ta Clary jako v prvním díle. Se zaujetím jsem sledovala postavu Simona, jak se popere se svým osudem a další hrdiny této série. Musím se přiznat, že se mi zakončení knihy líbilo, a proto se trochu obávám, co přinesou další pokračování, zdali mi nezkazí veskrze příjemný dojem na tuto sérii.

31.05.2020 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

První díl se mi líbil, proto jsem se rozhodla začíst se do dalšího dílu. Celkově se mi kniha líbila, i když jsem místy přeskakovala některé pasáže, protože mi občas přišlo, že autorka děj zbytečně natahuje. Přesto jsem zvědavá na další pokračování.

29.05.2020 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nejprve jsem viděla film, ale dlouho jsem odolávala přečíst si knižní verzi. Nakonec musím přiznat, že se mi první díl líbil, Clary mi je sympatická a jsem zvědavá, jak to bude s J.C. a Simonem pokračovat.

27.05.2020 5 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Po přečtení prvního dílu jsem se rozhodla i pro druhý díl. Za ta léta jsem spoustu událostí z této telenovely zapomněla, tato kniha byla milou připomínkou na šílenství kolem Divokého anděla, kdy mi nesměl ujít ani jeden díl.

24.05.2020 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Nečekala jsem takovou syrovou zpověď bez příkras. Myslela jsem si, že mě bude při čtení rušit hovorová čeština, ale nestalo se tak. Jsem zvyklá číst knihu většinou v ich formě, tudíž číst knihu v formě, ve které byla napsaná, se stalo pro mě premiérou.
I když člověk tuší, že svět baletek není procházka růžovou zahradou, teprve po přečtení si uvědomí, jak drsný je svět baletek.

23.05.2020 4 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Knihu jsem si přečetla v rámci ČV, ale také jsem chtěla zavzpomínat na telenovelu, kterou jsem před lety zbožňovala jako mnozí ostatní. Při čtení jsem si tudíž představovala úžasnou Natalii Oreiro, která roli Milagros ztvárnila na výbornou. Kniha sama o sobě není žádným literárním skvostem, vyprávění obsahuje jen malou část celého příběhu, ale chápu, že vzhledem k tomu, kolik měl seriál dílů, dá se taková věc pochopit.

19.05.2020 3 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Knihu jsem si vybrala kvůli ČV, ale již předtím jsem četla jako první 206 kostí, u kterého mě trochu rozčilovalo, jak Tempe vše odborně vysvětlovala. Tento díl se mi líbil mnohem více.

17.05.2020 4 z 5

Princezna Sisi Princezna Sisi Sylvia Casper

Bohatě ilustrovaná knížka pro malé princezny.

10.05.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

O knize jsem dlouhá léta věděla, ale nijak mě nelákalo si ji přečíst, až ČV mě k tomu přiměla. Kniha je napsaná poutavě a četla jsem ji s nesmírnou zvědavostí, jak se bude vyvíjet osud Dory a tzv. bohyň. Přiznávám, že některé pasáže mě úplně nebavily a konec knihy mě překvapil, proto ubírám na hodnocení.

08.05.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Velmi rozsáhlá knížka o dávné minulosti. Chvíli mi trvalo, než jsem přivykla stylu vyprávění.

03.05.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Trochu jsem se obávala, že se mi další díl nebude tolik líbit, ale opak je pravdou. I když vrahy znáte od samého začátku, přesto jsem byla zvědavá, jak si Carl poradí s bývalými elitními žáky internátní školy. Zalíbila se mi i nová posila Rose a doufám, že v dalším díle dostane větší prostor. Bylo mi trochu líto Kimmie, i přesto, co vše měla na svědomí.

02.05.2020 5 z 5