Jája92 Jája92 komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nejdříve jsem viděla filmovou verzi, a po té jsem si přečetla i knihu. Carla jsem si zvláštním způsobem oblíbila, stejně tak Asada. I když jsem při čtení věděla, jak kniha dopadne, přece se jen od filmové verze trochu lišila. Díky tomu bylo zajímavější číst si o pocitech Merete a sledovat vyšetřování oddělení Q.

30.04.2020 4 z 5

Titanic - Poslední tajemství lodi snů Titanic - Poslední tajemství lodi snů Bradford Matsen

Poutavě napsaná kniha o obrovské tragédii, která se udála před mnoha lety a přesto neztrácí na své tajuplnosti. Poprvé jsem se dostala k informacím, jak vůbec vznikla impozantní loď Titanic a z jakých důvodů se odehrála tragédie. Kniha obsahuje též rozličné fotografie.

12.04.2020 4 z 5

Popelavý měsíc Popelavý měsíc Naoja Šiga

Zajímavé napsané povídky od japonského autora.

12.04.2020 4 z 5

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Dělalo mi velký problém se do knihy začíst. Hrdinky jsem si vůbec neoblíbila. Celý děj mi přišel velmi plytký. Prostě jsem knize nepřišla na chuť. Možná, kdyby děj byl jinak zpracovaný, takhle bohužel...

10.04.2020 2 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Musím vyzdvihnout pro mě krásnou obálku knihy, která mě opravdu zaujala. Kniha obsahuje velké množství příběhů ze života lidí, kteří se setkali s duchy. Některé byly zajímavé, ale přiznám se, že mnoho jsem jich přeskočila. Na druhou stranu se mi líbilo, že příběhy jsou kraťoučké.

10.04.2020 3 z 5

Tajnosti francouzského pekaře Tajnosti francouzského pekaře Peter Mayle

Knížka se čte velmi rychle neboť obsahuje především recepty na tradiční francouzské pečivo,ale je doplněná o poznatky autora o rodinném pekařství a zajímavostech pečiva. Kniha obsahuje také kresby. Milá knížečka na oddechové čtení.

10.04.2020 4 z 5

Pohádky a pověsti Pohádky a pověsti Božena Němcová

Knížku jsem dostala jako malá k Vánocům a patřila mezi mé nejoblíbenější.

05.04.2020 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Při čtení knihy mě naprosto mrazilo v zádech. Už dlouho jsem nečetla tak propracovanou knížku. S napětím sledujete příběh George, kterého jeho krutá matka uvrhla do šíleného řetězce násilností, ze kterého není úniku. Zároveň s napětím čtete dějovou linku bojovné Kate a Patrika, se kterým si není radno zahrávat. Jediné, co mě občas rušilo ve čtení byly překlepy, za které však spisovatelka nemůže. Třicet dva kapitol plné děsu, strachu, napětí, ale i vzrušení.

04.04.2020 5 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Zajímavá kniha o emocích zvířat, která obsahuje poutavé mini příběhy.

28.03.2020 3 z 5

Knížka, která mě pohladila po duši vyprávěním o nezbedném pejskovi jménem Marley. Často jsem se musela při čtení smát, zároveň však soucítit při smutnějších událostech. Zároveň jsem se dozvěděla i zajímavé informace o této rase. Přiznám se, že čím více se přibližoval konec knihy, tím těžší bylo pokračovat ve čtení dál, protože bylo zřejmé, jak celá kniha skončí, ale přesto na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat s úsměvem.

27.03.2020 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Přečetla jsem již několik knih na téma holokaust, ale tato kniha se mi vryla hluboko do srdce. Je takřka nemožné přečíst si tuto knihu najednou, protože informace, které obsahuje musíte strávit postupně. Kniha obsahuje velmi podrobné informace o smrti tisíce a tisíce lidí a několik stovek "vyvolených", kteří byli přinuceni se na tomto činu podílet. Dílo je doplněné o fotografie, při kterých vám bude běhat mráz po zádech. Na konci se dozvíte příběhy přeživších, kteří se museli s touto traumatizující události vyrovnávat po celý život.

25.03.2020 5 z 5

Svatební cesta s Dominikou Svatební cesta s Dominikou Jiří Jánoška

Velmi milá knížka vyprávěna humorně o lásce, svatební cestě Evžena a Dominiky, kteří se náhodně setkali.

07.03.2020 4 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a ačkoliv nejsem na poezii, básně jsem četla se zatajeným dechem.

Tys se mnou - rád mám každý tvůj krok
i roky,které žít máme ještě.
Přijde však jednou rozluky rok
a srdce sevřou loučení kleště.

Jen hvězdy budou stejně svou zář
lít v něčích srdcí zvučící lyru.
Kde potom, milá, najdu tvou tvář,
kde stopu tvou pak najdu ve vesmíru?

07.03.2020 5 z 5

Charleston Charleston Alexandra Ripley

Váhala jsem mezi hodnocením dát tři nebo čtyři hvězdičky. Kniha je rozdělená na osm částí, přiznám se, že první tři mě až tak moc nebavily, ale nakonec se to zlomilo. Zaujatě jsem sledovala osud Elizabeth, jejího bratra a dalších postav.

26.02.2020 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Nepřišla jsem na chuť této knize, ze začátku se to ještě dalo číst, ale čím více jsem pronikala do děje, tím více jsem měla chuť knihu odložit. Sára mi přišla velice nesympatická a protivná. Možná někdy v budoucnu se k těmto knihám vrátím, ale nyní musím hodnotit dvěma *.

17.02.2020 2 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Ačkoliv detektivní příběhy příliš často nečtu, rozhodla jsem se tentokrát pro výjimku. Kniha se čte se zvláštním zaujetím pro tajemno. Musím se přiznat, že mi vrah naprosto celý příběh unikal a autorčino odhalení pro mě bylo vskutku překvapením. Jediné, co bych této knize vytkla, je rozvržení kapitol. Kniha je rozdělená do sedmi kapitol a každá z nich obsahuje několik částí. Jsem spíše zvyklá na větší množství kratších kapitol, které se mi čtou lépe.

14.02.2020 4 z 5

Slabikář vaření 1 Slabikář vaření 1 Ludmila Štotová

Přehledné zpracování receptů s místem na poznámky. V prvním díle se nejprve věnuje základním informacím ohledně vaření spolu s recepty na polévky a přílohy.
Existují i další tři díly, které obsahují recepty na maso, zeleninu, luštěniny, ovoce a sladkosti.

13.02.2020 5 z 5

Smrtelné objetí Smrtelné objetí Jackie Collins

Kniha se četla svižným tempem, ale trochu jsem se ztrácela v množství postav, občas jsem tapala, kdo ke komu patří. Taky prolínání minulosti s přítomností k tomu moc nepomohlo.

11.02.2020 4 z 5

Leť domů Leť domů Kimberly Cates

Příjemné čtení se zajímavým námětem, i když občas byly některé situace přitažené za vlasy. Ale rozhodně se jedná o oddechové čtení s pravou dávkou romantiky v kouzelné zemi.

06.02.2020 4 z 5

Černé hory Černé hory Janet Tanner

Obávala jsem se, že mě kniha nebude příliš bavit, ale opak byl pravdou. Autorka napsala velmi rozsáhlý příběh Charlotty a její rodiny a známých a zároveň poskytuje náhled na první světovou válku. Nebyla kapitola, která by mě nezaujala. Co mě ale zmátlo při čtení knihy, hlavně tedy na jejím začátku byla anotace. Nechápu, proč jí takovou zvolili, protože než se čtenář dopracuje k postavám z anotace, musí přečíst mnoho stránek.

29.01.2020 5 z 5