JancaMia JancaMia komentáře u knih

Sladké podlehnutí Sladké podlehnutí Opal Carew

Mám jí v knihovně několik let, porno od začátku do konce ... kam se novodobé autorky hrabou...

06.09.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Tři ženy na jednom gruntě, ani jedna z nich to neměla snadné. Kniha je psaná syrově ale čtivě. Příliš mnoho smutku v jedné knize, nicméně když se nad knihou člověk zamyslí, tak je zřejmé že to přesně takhle chodilo. Těším se na další knihu od autorky , protože tuhe jsem přelouskala během dvou dnů .

06.09.2021 5 z 5

Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Gordon Ramsay

Ramsyho kuchařka je tipicky anglická , pro nás čechy asi málo použitelná ,nicméně určitě vyzkouším dušenou cuketu s cherry rajčátky a worčestrem a kuře s hráškem .

04.09.2021 4 z 5

Jamie po italsku Jamie po italsku Jamie Oliver

Od roku 2009 jsem po ní slintala , konečně jí mám a za pouhých 33,- . Snad brzo seženu i novější verzi . Mnoho inspirativních receptů .

04.09.2021 5 z 5

Banán Banán Lenka Požárová

Konečně jsem se po čtrnácti letech dočkala aspoň jednoho dílu, nalezeno ve výprodeji v antikvariátu za 19,- . Určitě pár receptů na rodince vyzkouším .

04.09.2021 4 z 5

Rychlá jídla Rychlá jídla Gordon Ramsay

Vydařená kuchařka pro zmlsané jazýčky, jen už je potřeba být trošku pokročilejší v kuchyni . Nicméně výsledky stojí za to .

01.09.2021 5 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Zasejc další parádní počin žokeje v důchodu co je i super spisovatel . Opět musím dát plný počet za plynutí děje a za vkusně naaranžovanou zápletku + další pohled do zákulisí dostihů zase z jiného doušku .

01.09.2021 5 z 5

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Ty bláho, podle anotace jsem si myslela že půjde o cirkus , ovšem chyba lávky , perfetně uchopené postavy a jejich osudy . Je smutné že to tak dříve fungovalo . Kniha byla zakoupena za 39,- a příjemně překvapila , nicméně jako odchovanec odeonek jsem nemohla čekat nic jiného =)

01.09.2021 4 z 5

Andílci a machři Andílci a machři Sandra Lanczová

Zbytečně učesané, jinak to mohl být super román, ale chápu že dcera není tak vypsaná jako maminka .

01.09.2021 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Ich forma psaní v jednodušší formě deníčku rozcapeného spratka co lautr nic nemusí dělat ,svět se naruby obrací a fiflena se má začít starat , hrozně okolo toho vyšiluje . Nic o čem by se mělo psát v zítřejších novinách a ten konec ... to mělo navnadit ?! Mě to spíš otrávilo ... nicméně autorka je o jedenáct let mladší než já, třeba později překvapí .. 2/5 , když v knihobudce objevím další díl asi si ho přečtu ... ale žíly mi to trhat nebude ...

22.08.2021 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Velice jednoduché a prostoduché, opakující se fráze, asi jsem zmlsaná Markýzem De Sadem a Johnem Clelandem ,Ch. Bukowski, Abbé Appliqué, de Brioni, Alici Clayton. Okolo této knihy a jejích dalších dílů se udělalo mnoho povyků pro nic .. nemůžu si pomoc . Dalšími díly určitě pokračovat nebudu !!!

22.08.2021 odpad!

Moje paličaté IQ Moje paličaté IQ Stanislav Rudolf

Román ze života, mladá žena od rodiny glosuje svůj život . Jde o životní a pracovní úspěchy se všemi nástrahami .

21.08.2021 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí II. - Pokus o návrat Deník mezi životem a smrtí II. - Pokus o návrat Helena Růžičková

Krásný deník o smutné nemoci , paní Helenka neztrácela i v těžkých chvílích humor a měla srdce na pravém místě, pro mě navždy zůstane velkou hereckou ikonou. Chystám se na čtení třetího dílu a sháním se po dalších knížkách o Helence . Je jich na trhu asi ještě deset ....

21.08.2021 4 z 5

MasterChef: Deník vítěze MasterChef: Deník vítěze Petr Jonáš

První z kuchařek MasterChef, nicméně ze všech čtyřech mi příjde že jako jedinná je spíchnutá rychlou jehlou , na zbývajících třech je vidět práce . Knížce přidávám plus za Marka Pavalu .

19.08.2021 4 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

Moc milá knížečka, teď po letech má Johna Irvinga kompletního =) Četla jsem ji dcerkám před spaním a byly z ní nadšené, dnes asi budeme opakovat (dcerky mají 4 a půl a 8 let).

19.08.2021 5 z 5

Tak tohle byl těžkej bizár, smála jsem se od úvodu až do konce . Řekněme že majitel Discolandu mněl hodně bujnou fantazií a hodně se mu líbilo laciné pozlátko , mrzí mě že už se nedočkáme dalšího dílu co všechno se dělo v Discolandu a za mřížemi , že víme pouze co tomu předcházelo ale i tak je to solidní nálož !!!! Kdybych nevěděla co je zač řekla bych že je to znovuzrozený Bukowski na českém rybníčku ...

18.08.2021 4 z 5

Sport s koňmi Sport s koňmi Vladimír Matoušek

Ucelená mini-encyklopedie o koních a jezdeckém sportu .

18.08.2021 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Můj nejoblíbenější román, hluboké životní pravdy na prahu osudu dvou životů.

13.08.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Z knihy mám pocit jako kdyby se Hana (od Mornštajnové) se Zuzanou potkaly v branách zla (Osvětimi) a každá si nesla svoje následky na bedrech a podle toho dále každá jednala.
Byť jsou oba příběhy smyšlené (na základě reálií) nemohu se zbavit pocitu že tohle se bohužel dělo okolo nás ať už to byla Zuzana nebo Hana nebo kdokoliv jiný ... vždycky to dopadlo tak nějak blbě a nešlo jen o číslo na paži a prožité hrůzy ... bohužel i po převratu zla pokračovala ...

11.08.2021 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Asi nejslabší autorčin román, nemůžu si pomoc .

08.08.2021 3 z 5