janhrabec janhrabec komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Recenze je psaná klukem který přečte jednu knihu za uherský rok, takže se mé hodnocení bude o hodně lišit od jiných recenzentů.

Kniha je z velké části vyprávěna vypravěčem, který popisuje lásku, radost, štěstí ale taktéž strasti, smutek a utrpení dvou hlavních postav. Celý příběh se odehrává v prostředí 1. světové války, a kvůli toho příběh působí až depresivně a konec je doslova tragický.

Abych řekl pravdu, tak mě pár částí knihy bavilo, hlavně části kdy postavy ukrývaly svoje tajemství a já jsem se je snažil rozlousknout. Bohužel zbytek knihy mě absolutně nebavil, některé fráze postrádaly smysl a celkově je podle mě kniha psaná pro jinou věkovou kategorii a i pro jiný typ lidí. Taky se mi nelíbil styl jak byl příběh vyprávěn. Příběh by byl podle mě o dost zajímavější s více dialogy mezi postavami.

Za mě byla kniha dost nudná a až moc poetická.

07.11.2020

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

(SPOILER) Kniha popisuje život Maryši, která v knihě prožívá různé zážitky, které jsou podle spisovatele "vtipné" a radostné.

Jako šesnáctiletý kluk některé vtipy a fráze prostě nechápu, myslím si že to není kniha pro mě, ale pro jinou generaci lidí, protože mě upřímně kniha dost nebavila a četla se mi dost těžce, až jsem si někdy říkal ať už je konec. Bylo jen pár částí knihy které byly pro mne jakžtakž zábavné, ale je to taky způsobeno tím že moc nečtu a že mě čtení nebaví, takže se do příběhu nedokážu vžít jako pravidelný čtenář. Proto dávám jen 1*.

12.11.2020