Jgajdosi Jgajdosi komentáře u knih

Švihák v porcelánu - Čím jsem byl, tím jsem byl rád Švihák v porcelánu - Čím jsem byl, tím jsem byl rád Miroslav Šilar

Je dobře, že se Švihák vrací zpět ke svým fanouškům. Druhá kniha volně navazuje na první edici Šviháka lázeňského. Někoho by mohlo zarazit, že se některé příběhy v obou knihách opakují, ale to určitě není na závadu pro ty, kdo první knížku s příběhy lázeňského šviháka nesehnali, nebo pro ty, kdo se k vtipným neotřelým zápletkám a peripetiím rádi vrací právě tak, jako já. Aniž bych autorovi přál něco zlého, doufám, že bude muset absolvovat ještě alespoň jednou nějakou lázeňskou kůru, a v jejím rámci obohatí naši literaturu dalšími knihami ze života Šviháka lázeňského. Moc se na ni těším.

02.09.2024 5 z 5

Z deníku lázeňského šviháka Z deníku lázeňského šviháka Miroslav Šilar

Kniha, u které jsem se po dlouhé době smál nahlas. Nejsem kritik, ale humor Mirka Šilara bych bez váhání srovnal s Jirotkovým Saturninem, ovšem napsaným svěží, moderní aktuální češtinou. Kniha popisuje určitě nelehkou životní situaci autora. Podává ji ovšem takovou formou, že se smějete od první stránky až do konce knihy, a můžete se k ní vracet vždycky, když vám v životě nebude nejlíp.

02.09.2024 5 z 5