JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se mi líbila. Děj poutavý od prvních stránek. Jen jsem marně hledala, kde by si čtenář tzv.odfrknul a nalokal se aspoň mizivého množství krásna.

28.04.2017 4 z 5

Asi i proto, že mám ráda vůni kávy i knihy byl pro mě příběh, stejně jako první díl, lákadlem. Poutavý děj, čtenář "cítí" vše, co je popisováno, ať už je to již zmiňovaná káva nebo moře....
Doporučuji!

26.04.2017

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Khady byla velkou bojovnicí za svou svobodu. Úžasná energie! Měla také velkou výhodu oproti některým dalším africkým ženám...podporu svých rodičů, prarodičů a sourozenců.
Přestože byla obřízka právně zakázána, někteří lidé za toto mrzačení odsouzeni, bohužel je jistě na světě dost fanatiků, kteří ji provádějí dál!
Pro osvětu doporučuji číst ve všech koutech....

20.04.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Knihu jsem přečetla. Možná je to tím, že celkově mám přečtený jen 1.díl a pak až tento, ale nebyla to kniha od které bych se nemohla odtrhnout. Kniha je zajímavá, dějově propracovaná. Zdálo se mi ale v některých částech strašně zdlouhavé líčení všeho kolem.

10.02.2017 2 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Za mě velmi dobrá myšlenka příběhu. Jsem asi nenáročný čtenář...napětí od začátku, líbilo se mi to, co je zde hodně kritizované...neprozrazení, co se Emmě stalo TU NOC. Příběh muže, který je nalezen na pláži taky propracovaný. Rozhodně se k autorce vrátím!A knihu doporučuji!

22.07.2024 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha mě vtáhla od první strany. Zase povedený díl!

30.11.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Pro mě, která nečetla první díl, bylo časté připomínání prvního dílu rušivé. Knihu jsem chtěla i odložit. Počátek každé kapitoly mi připadal jako otevírat další a další knihu....
Nicméně téma velmi zajímavé, knihu jsem dočetla.

19.11.2023 3 z 5

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Čtení velmi zajímavé. Leckterý dnešní zločinec, který si zoufá, by asi koukal na odsouzení a výkon trestu tehdy. Lidské osudy velmi zkoušené, nejednou jsem měla slzy v očích.
Doporučuji.

20.08.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Prima čtení.

01.09.2022 5 z 5

Nikdy nezapomeň Nikdy nezapomeň Lenka Rzepková

Za mě...odpočinková četba. Rozjímání mladé ženy nad svým životem v době, kdy se ji rozpadl vztah, přišla o práci a nesplnil se jí ještě další vysněný čin. Cesta, kterou absolvovala, je určitě očisťující, jen se mi zdálo, že ve své chtěné samotě se na výpravě obklopuje úmyslně lidmi...přesto, že smyslem je samota. Pokračování příběhu po návratu z cesty mi připadalo už jen jako protahování agonie.

09.06.2022 2 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Vím, kdy tyto knihy brát do ruky. Vše je čtenáři tak jasně známé a přeci přinese nějaký užitečný vhled.

14.12.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Kerstin Signe Danielsson

V první stovce stránek jsem knihu hltala. Později se mi děj zdál zmatený, zbytečně komplikovaný a protahovaný.

22.08.2020 3 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Příjemná kniha se zajímavým dějem. Tušila jsem asi, kde se tak objeví pachatel, ale přesně jsem nevěděla až k samotnému rozuzlení. Za mě ano a zkusím i druhou knihu, až se k ní dostanu.

30.07.2020 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

První dotyk s knihou od tohoto autora. Slyšela jsem zleva prava chválu. Přiběh samotný byl poutavý, stále se něco dělo. Nějak mi ale od začatku neseděl celý policejní sbor a jejich hovory.

30.11.2019 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Před lety jsem se už jednou zaposlouchala, ale nevydržela celé. Tentokrát jsem vydržela, plnila jsem do výzvy. Nejsem ale ten správný adresát.

09.11.2019 3 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Knihy tohoto autora mám moc ráda. S nadšením jsem do ruky brala po delši době další "Deaverovku". Zdála se mi ale jiná. Opět hlavní linie čtenáře přilepíke knize...rozvíjí se ale další linie, které se zdají být jiným příběhem. Děje se potkají. Za mě dobrá, ale zbytečně protahovaná, některá místa komplikovaná.

18.07.2019 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Některé pasáže, jako divadlo na začátku knihy, by leckoho odradily...nudné. Na druhou stranu je kniha plná surovostí ke středověku patřících. Objevují se zde i myšlenky, které se týkají víry...tedy různých náboženství...... bohužel pro všechny věky, i ten náš, známá píseň. Dohromady tedy docela povedený čtivý koktejl.

11.07.2019 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Neobvyklá výpověď formou odpovědí na otázky, které by mohly zajímat nejen rodiče dětí s autismem.

01.06.2019 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha s tajemstvím......knihy teto autorky mám moc ráda a opět nezklamala.

05.04.2019 5 z 5