K.Kat K.Kat komentáře u knih

Evangelium na každý den 2021 Evangelium na každý den 2021 Angelo Scarano

Praktická knížka do kapsy, díky níž jsem se naučila pravidelně číst evangelium. Vždy mi poskytla podnět k zamyšlení. Super pro každého věřícího člověka.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kniha mého dětství. Nemám co dodat, prostě úchvatná. Něžná, poučná, dojemná. Číst ji je jako pohlazení po duši. Ten stejný pocit jsem si maximálně užila znovu, když jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy.

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, idealizovaná, ale krásná a dojemná. Myslím, a to jsem cizinka, že je to jedna z těch knih, které by měl přečíst každý, kdo je Čech nebo chce poznat českou kulturu.

Městečko jako malované Městečko jako malované Pavel Frýbort

Prostě skvělá! Nevím proč, ale je to jedna z knížek, která mi přirostla k srdci nejspíš už napořád a kolikrát ji čtu stále dokola. A zbožňuju její název :D

06.03.2022 5 z 5

Lékařská mikrobiologie: repetitorium Lékařská mikrobiologie: repetitorium Roman Štícha

Setkala jsem se s ní v rámci studia na PřL. “Bohužel” hodně dlouhá, ale holt je to potřeba. Publikace je nadupaná informacemi a přitom zůstavá přehledná, za to palec nahoru. Velký obdiv jejím autorům. Na “mikrošku” podle mě to nejlepší, z čeho se lze učit. Ale vyhraďte si dostatek času :)

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Studovala jsem taneční konzervatoř, ale takové vzpomínky na ni nemám, na druhou stranu v lecčem musím dát autorce za pravdu. Zároveň mě trochu mrzí, jak jednostranně bývá balet v umění zobrazován. Jasně, je to drsné prostředí, ale taky vám strašně moc dává. Člověk si ho vybírá dobrovolně, prostě protože chce. A ten pocit, když jste na jevišti, je k nezaplacení. Každopádně oceňuji téma, čtivost, emoce. Bylo to strhující, knížku jsem přečetla za jeden večer.

06.03.2022 4 z 5

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Hanba mě fackuje, ale o Shakespearově předloze mám jen mlhavou představu. Po Děvčeti na ocet jsem v Levných knihách sáhla hlavně kvůli hezkému obalu a vtipnému názvu, ale i proto, že jsem se v té době zrovna náhodou učila na zkoušku z mikrobiologie :)
Knížka je milá a čtivá, ale... poslední třetina mi přijde oproti línému a klidně plynoucímu zbytku strašně "nahňácaná", uspěchaná, přehnaná a vůbec. Další věc, která mě mrzela bylo, že autorka děj utnula skoro hned po svatbě. Ráda bych se dozvěděla, jak se Kate s Pjotrem spolu "srovnali" a vůbec jaké byly jejich manželské začátky.
Naopak chci pochválit skvělé dialogy a "situační humor".
Celkově je pro mě Děvče na ocet milá a odpočinková knížka, díky níž jsem se navíc chytla za nos a dala si závazek, že toho Shakespeara si už konečně přečtu.

14.02.2022 4 z 5