kalinkacz kalinkacz komentáře u knih

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Dítě třetí říše - kniha, na kterou jsem při točení podcastu zvládla nalákat sama sebe. Jednoduše jsem byla zvědavá, co se stane v této fikci s dítětem Evy Braunové. Musím se ale přiznat, že tohle byl bohužel jen průměr... Celou knihu děj “jen” tak nějak plynul a zvraty přišly až v samém závěru... Konec byl skvělý, námět taky. Ale myslím si, že z příběhu šlo získat více. A prosím mohly by v těchto knihách už nebýt zbytečné romantické linky? Díky.

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Další pecka z Katta, která se mi dostala do rukou, je V zajetí klamu! Tajemná akademie s mřížemi na oknech, šílený rozvod, a nepochopitelné chování pomalého chlapce. Tohle a mnohem víc najdete na více než 400 stranách supr psychothrilleru. Čtení jsem si stejně jako čtení Kruhu fakt užila. Čtivé, svižné a originální... Konec možná šel až moc rychle, ale pokud hledáte psychothiller s tématem, které tu ještě nebylo, tak V zajetí klamu určitě zkuste.

27.12.2022 4 z 5

Hniloba v kořenech Hniloba v kořenech Theo Addair (p)

S knihami Thea Addaira začínám být jako na houpačce. Jeho ya contemporary jsou skvělé a jeho ya fantasy mi prostě nesedí. Hniloba v kořenech má nádhernou obálku a skvělou anotaci. Do poměrně krátkého příběhu se autorovi navíc podařilo dostat celou řadu důležitých témat a za to opravdu. Na druhou stranu ale musím přiznat, že kniha byla psaná docela kostrbatě a ne úplně čtivě vzhledem k cílové skupině čtenářů... Kdyby se mi četla lépe, tak určitě hodnotím lépe než jen průměrem.

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Za pět je kniha, kterou jsme mohli vidět svého času na instagramu všude. Co si budem, ta obálka je top. Mě osobně zaujal super námět. Kniha se skvěle četla, měla spád a nebyla to jen obyčejná červená knihovna... Zároveň si ale myslím, že by příběhu, vzhledem k tomu, jaká všechna témata jsou v něm zahrnuta, prospělo, kdyby byl delší. Jo a s hlavní hrdinkou bych si v reálu rozhodně nesedla. Za mě tedy milá, originální a odpočinková záležitost, která sice není ničím náročným, ale o to více u ní čtenář vypne a zapomene na své starosti.

Dobrodruh z paneláku Dobrodruh z paneláku Lukáš Matějček

Přiznám se, že na knihy o cestování moc nejsem. Když si přečetla anotaci knihy, tak jsem si řekla, že to zní tak zajímavě, že to prostě zkusím. A ano, bylo to opravdu hrozně fajn a zajímavé čtení. Nemůžu sice říct, že by mě bavily všechny části knihy stejně, ale příhody z autorových cest byly naprosto skvělé.

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Ian McEwan si mě získal svou knihou Betonová zahrada. Ta je sice hodně naturalistická a nesedne každému, ale pro mě to byl úžasný čtenářský zažitek. Stroje jako já, autorova novinka, u mě Betonovou zahradu nepřekonala, ale i tak jsem žasla a obdivovala originalitu příběhu. Alternativní verze historie, Alan Turing a k tomu hromada otázek, které si čtenář v průběhu čtení klade. Jak umělá inteligence ovlivní člověka, jeho partnera, jeho život?
Na knihu Stroje jako já jen tak nezapomenu, není to nejlepší Odeonka, co jsem kdy četla, ale času který jsem s ní strávila, rozhodně nelituju.

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Láska je na prd mě, stejně jako spoustu dalších, okouzlila svou jarní obálkou a přirovnáním k seriálu Sex Education. Jako takhle, pokud hledáte čtivou young adult oddechovku, tak by se vám mohla líbit. Já v příběhu bohužel neviděla nic přelomového, navíc mi neseděla hlavní hrdinka. S přirovnáním ke zmíněnému seriálu bych byla opatrná, nicméně pár stejných prvků jsem v knize viděla. Podtrženo, sečteno - oddechové čtení.

Zvon Zvon Neal Shusterman

Na Zvon jsem se jako spousta dalších šíleně těšila, protože autorovy postavy, zápletky a fantazie nemají konce. Zvon je delší a taky pomalejší a máme tu i nové postavy. Myslím si, že trilogie byla ukončena povedeně a důstojně. Ale ne, nebylo to tak dobré jako předchozí dva díly. Pokud jste ale tuto sérii minuli, tak to rozhodně napravte, skvělé čtení, které stojí za váš čas.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Bridgertonovi I: Vévoda a já byly asi zatím největším vystoupením z mé komfortní čtenářské zóny tohoto roku. Červená knihovna totiž není nic pro mě, to moc dobře víte. Zároveň ale musím přiznat, že jsem dostala to, co jsem čekala - průměrně, čtivé a oddechové čtení. Jop, není to nic světoborného a u některých milostných scén jsem se i dost pousmála. Pokud ale romantiku a dvoření milujete, tak věřím, že budete spokojení.

27.12.2022

Jackie a Maria Jackie a Maria Gill Paul

Přiznám se, že jsem po knize sáhla hlavně kvůli jménu Jackie Kennedyové. To jsem ale netušila, jak skvělý čtenářský zážitek mám před sebou.... V knize sledujete život Jackie s jejím mužem a zároveň osud Marie Callasové, známé operní pěvkyně minulého století... Obě ženy spojuje jméno Ari Onassis. Tento muž byl Mariinou největší láskou a zároveň Jackiiným druhým manželem... Jak Jackie a Maria prožívaly své životy? Kniha se výborně četla a neskutečně mě bavila. Nemám co vytknout!

27.12.2022 5 z 5

Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Jung Chang

O dějinách novodobé Číny toho moc nevím, to se přiznám. Z toho důvodu jsem sáhla po novince Velká sestra, malá sestra, rudá sestra. Díky příběhu těchto tří sester jsem se toho dozvěděla opravdu hodně. Knihu jsem si dávkovala, čínská jména se mi hůř pamatují a tak jsem vypisovala. Jsem moc ráda, že jsem trošku vystoupila ze své komfortní zóny a zkusila něco jiného, takže za sebe doporučuji.

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Bernhard Schlink je výborným spisovatelem. Jeho románům Olga a Předčítač nemám co vytknout. Jeho novinky Barvy loučení jsem se nejprve trošku bála, jelikož se jedná o povídkovou sbírku. V posledních měsících mě ale povídkové sbírky opravdu baví a téma loučení a všech jeho forem znělo skvěle. Bohužel ale musím říct, že na mě nějakým větším způsobem nezapůsobila ani jedna z povídek. Téma bylo zajímavé, ale asi mi něco unikalo...

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Kdyby se mě někdo zeptal, k jakému thrilleru bych Smrt u zavěšený skály přirovnala, tak řeknu, že opravdu netuším. Nic podobného jsem totiž ještě nečetla! První dvě třetiny knihy děj plyne pomalu bez nějakých větších zvratů... Pak ale přijde konec, který vám autor ještě v záměru dovysvětlí a vy pak jen sedíte a nechápete! Kdyby děj víc frčel už od začátku, tak bych knize asi neměla co vytknout. Za ten konec to čtení ale fakt stálo, tohle tu ještě nebylo!

27.12.2022 3 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Mou další přečtenou knihou z nakladatelství Katto je Unesená! Tato novinka proletěla instagramem a já se děsila sklípkana a faktu, že je to více krimi než thriller. Obavy byly ale zbytečné! Unesená se četla sama a vtáhla mě do děje hned od první strany. I přesto ale u mě vede z Katta Kruh a V zajetí klamu. Pokud ale preferujete krimi, tak by vás tato novinka rozhodně neměla minout.

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Tak... A jdu zase proti proudu. Baletky mi totiž vůbec nesedly, ale vůbec. Přišly mi krátké, bez emocí a vše tak nějak jen klouzalo po povrchu. Těšila jsem se a chtěla jsem víc... Vím, že hodně z vás má tuto knihu rádo, ale za mě prostě ne.

27.12.2022 2 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Elizabeth Acevedo je oceňovanou a za mě jednou z nejlepší young adult autorek současnosti.
Její příběhy jsou originální a nezapomenutelné. V této novince sledujete Emoni - přátelskou, inteligentní a cílevědomou studentku, kuchařku a mladou maminku. Jak skloubit studium, kuchařský sen a péči o dítě?
Se špetkou skořice je můj summer tip, který stojí za vaši pozornost.

27.12.2022 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Vítr to ví je historická romantika z pera Amy Harmon, kterou můžeme znát jako autorku young adult fantasy Meč a ptáček.
Meč a ptáček bylo za mě dost průměrné čtení a proto jsem se ani do této novinky nijak nehrnula, nicméně obálka, přirovnání k seriálu Cizinka a pár super recenzí mě přesvědčily o tom, že Vítr to ví zkusím.
Bohužel se ale nadšení nekoná... Romantika na mě nepůsobila, cestování časem bylo slabší a ani děj jako takový mě nezaujal. Oceňuju ale námět, prostředí Irska a vztah hlavní hrdinky a jejího dědečka. Opět jsem si ale potvrdila, že romantika u mě eee...

27.12.2022 3 z 5

Nejvyšší čas vypadnout Nejvyšší čas vypadnout Claire Askew

Příběh tragické střelby v edinburské škole.
Téma, které mě fascinuje a ze kterého zároveň mrazí... Musela jsem knihu zkusit! V příběhu sledujeme osudy 3 žen - detektivky vyšetřující střelbu, matky první oběti a matky střelce...
První polovina byla skvělá! Druhá trošku stagnovala. I přesto ale kniha za přečtení stála a jsem ráda, že jsem se do ní pustila.

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

No tak tohle ale bylo super! Už první Alešova kniha Pamatuj na smrt mě moc bavila, ale Zvěsti jsou za mě ještě lepší. Jedná se o young adult heavy contemporary s prvky thrilleru. V příběhu sledujete kopu teenagerů, přičemž každý z nich je v dost nelehké ať už rodinné, vztahové či osobní situaci. Za mě výborně popsané postavy, které jsou mezi sebou dobře propojené, zajímavý děj a extrémně čtivý styl psaní! Za mě skvělá ya, která stojí za vaši pozornost.

27.12.2022 4 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Psychothrillery mám hodně ráda a ty z Katta ještě víc. Kruh a V zajetí klamu byly top! O to víc jsem se na Dítě “L” těšila a o to víc jsem bohužel zklamaná. Vím, že jsem jedna z mála, ale prostě si myslím, že šlo z námětu dostat víc. Příběh zněl tak dobře, ale napětí se na mě tolik nepřeneslo.... Ale jak říkám, jsem skoro jediná tohoto názoru, takže je dost vysoká šance, že budete spokojení.