kalinkacz kalinkacz komentáře u knih

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Šelma, Hračkář, Teorie vraždy i Temný vzorec byly skvělé thrillery! Díky nim se Andrew Mayne stal mým oblíbeným autorem. Dívka pod hladinou je jeho novinka a první díl nové serie. Hlavní hrdinkou je tu žena! Sloan je potápěčka a když je ve vodě, tak někdo do kanálu hodí mrtvolu...
Já musím říct, že kniha se četla sama, jenže... Kopec vyšetřování a nízké napětí zapříčinilo to, že mě kniha tolik nechytla. Je mi to líto, ale Šelma je jen jedna!

27.12.2022 3 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Téma anorexie v knihách je rozhodně důležité a proto jsem moc ráda, že knih o tomto závažném tématu vychází více!
Letos jsem už četla Ladu u ledu od Emy Labudové a nyní jsem přečetla debut Barbory Adamcové Chuť prázdna, který se řadí mezi young adult.
Musím říct, že jsem byla mile překvapená. Silný příběh bez hluchých míst, který vychází z autorčina života a který na mě opravdu zapůsobil. Už teď jsem zvědavá, co autorka napíše příště.

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Tak tohle byla pecka!
Nejhezčí dny našich životů vypráví příběh jedné rodiny po dobu 40 let - sňatky, ztráty, těhotenství, neshody i sourozenecké hádky...
Pod touto překrásnou obálku nenajdete akcí nabití děj, nýbrž milé setkání s obyčejnou rodinou, jejíž osudy vám budou neskutečně blízké.
Za mě výborné čtení, které bych si přála, aby bylo více vidět.

26.12.2022 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Tak už i já mám za sebou všemi opěvovaný a doporučovaný Můj příběh od Michelle Obamové.
Rozhodla jsem se pro audioknižní verzi a musím říct, že vzhledem k tloušťce, formátu a fontu knihy jsem udělala dobře, protože bych ji jinak asi odložila.
Hodně čtenářů tuto knihu považuje za svou velkou inspiraci, na mě se ale asi nepřenesla... Ano, pasáž, kdy rodina žila v Bílém domě mě zaujala hodně, ale zbytek mi přišel prostě jen fajn.
Jsem ráda, že jsem si knihu poslechla, ale obrovské nadšení se u mě nekoná...

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Příběh je krásný, hlavní hrdinka zajímavá a prostředí originální.
Jen mě trošku mrzí, že jsem neměla možnost ostatní postavy poznat lépe.
Kniha je psaná jednoduše a díky krátkým kapitolám ji máte rychle přečtenou.
Za mě milé čtení na léto, které mě sice bavilo, ale ze kterého jsem nebyla tolik paf jako jiní.

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Tak mám za sebou další psychothriller z nakladatelství Katto.
Patříš mi odhaluje staré tajemství 4 kamarádů z jejich minulosti - ta se totiž začíná opakovat!
První polovina byla boží. Napínavé, svižné a čtivé.. Hlavně kapitoly z pohledu únosce. Při čtení druhé poloviny jsem se už trošku přistihla, že mě příběh nebaví tolik, ale finále za to rozhodně stálo!
Knihu hodnotím nadprůměrně, byť to určitě není nejlepší psychothriller, co jsem kdy četla.
Jo a měla jsem z knihy trošku dojmy jako z filmu “To”.

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Všechny skryté dary byly po dlouhé době young adult fantasy, kde jsem z anotace měla pocit, že je tu konečně něco, co tu ještě nebylo. Tento žánr je za mě hodně vyčerpaný a když narazím na příběh, který je něčím jiný, musím ho zkusit.
Tajemné karty, zajímavé zápletky a fajn postavy.
Všechny skryté dary byly milou oddechovkou, která nebyla vůbec špatná. Pokud vás zajímá vykládání karet a máte rádi young adult fantasy, tak může být tato novinka právě pro vás.

Svolení Svolení Vanessa Springora

Svolení - krátký, ale o to náročnější poslech (poslouchala jsem knihu jako audioknihu).
Řeknu vám, že tyhle 4 hodiny mi daly zabrat. Ne, že by kniha byla špatná (jen teda musím zmínit její jednoduchost), ale některé scény mi byly místy dost nepříjemné..
Příběh vypráví vztah mladé dívky s o mnoho let starším spisovatelem… Díky tomu, že se jedná o příběh autobiografický, tak mi mrazilo o to víc…
Zážitek, na který rozhodně jen tak nezapomenu!

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tchyně byla skvělá!
Svižné a maximálně čtivé rodinné drama, které vás pohltí po první kapitole a pustí až na samotném konci.
Pokud hledáte skvělé čtení po náročném dni nebo parťáka na dovču či výlet, tak bude tato novinka skvělou volbou!
Už se moc těším na autorčinu předchozí knihu Rodina odvedle.

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Víno & čáry byl dost cover buy, protože kdo by obálce odolal no.
Jsem ale strašně ráda, že i obsah byl skvělý.
Vinice, kouzla, kletba, pomsta.
Bavil mě styl psaní, děj i prostředí. Pokud máte rádi kouzelné příběhy, u kterých si odpočinete a pobavíte, tak mohu určitě doporučit.
Taková fajnová jednohubka.

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Zulejka byla opravdu tak výborná, jak všichni říkali.
Kdo si ale pamatuje mé stories k této knize, tak ví, že jsem ji neprožila tolik, jak bych mohla… Já si totiž přečetla anotaci a ta byla až do konce knihy! No vážně! Je v ní fakt všechno… Já jen celou knihu čekala, kdy přijde něco, o čem nevím, ale dřív, než jsem se dočkala, byl konec.
Zulejku vážně moc doporučuju, ale nečtěte anotaci! Fakt ne.
Upřímně by mě zajímalo, jak taková anotace, která byla mimochodem dlouhá jak šráky, může projít.

26.12.2022 4 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Sáhla jsem po novince Hodní psi k jížnímu pólu nedojdou, jelikož anotace zněla super a navíc je vypravěčem roztomilý chlupáč.
Jenže už vypravěč byl za mě kámen úrazu, protože byl logicky příběh psaný velmi jednoduše. Taky nečekejte žádnou akční jízdu, příběh jen tak přirozeně plyne… A ano, na konci potřebujete kapesníčky.
Za mě takový průmer bohužel…

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Vlčí ostrov jsem si chtěla přečíst roky - zajímavá anotace a krásná obálka.
Nakonec se na mě usmálo štěstí a já knihu našla v super slevě a hned se pustila do čtení.
Ale teda povím vám, tohle mi fakt nesedlo. Ať už stylem psaní nebo samotným příběhem… Fakt mě to štve, ale holt tak to je.

26.12.2022

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tak jsem dohnala svůj velký rest a konečně přečetla Němce od mé oblíbené Jakuby Katalpy.
Autorka píše prostě skvěle. Její styl psaní je hodně strohý a místy může působit odměřeně a nemusí tak každému sednout, ale mě si jím autorka získala.
Doupě u mě stále vede, ale Němci jsou také vynikající.
Doporučuju vám proto od autorky vše a pokud jste ji ještě nezkusili, tak to určitě napravte.

Pokání Pokání Ian McEwan

Tak jsem si konečně přečetla Pokání od mého oblíbeného Iana McEwana.
A ano, byla to síla! Autor zvolil důležité téma a zasadil ho do válečného prostředí…
Postavy byly zajímavé. Jen tedy první polovina na mě byla dost popisná, druhá byla lepší, ale trošku mě zklamal konec.
Od autora u mě proto stále vede Betonová zahrada.

26.12.2022

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Smrtící útes byl už mou druhou knihou od Gregga Dunnetta a opět to bylo fajn.
Autor píše velmi čtivě a byť první poloviny nejsou tak plné akce, tak druhé poloviny za to stojí! Není tu takový zvrat jako ve Smrti u zavěšený skály, ale pokud hledáte fajn a napínavý psychothriller na víkend, tak by vám tato kniha mohla sednout.

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Krimithrillery z pera Daniela Colea jsou pro mě skvělou oddechovkou.
Jsou akční, napínavé, čtivé a plné dialogů.
Imitátor je autorova čtvrtá kniha, která u nás vychází a jedná se o standalone - nemusíte tedy číst autorovu předchozí trilogii Hadrový panák. Za sebe ji ale doporučuju!
Imitátor byl tedy přesně takový, jaký jsem očekávala, že bude.

26.12.2022 3 z 5

Na Zemi jsme na okamžik nádherní Na Zemi jsme na okamžik nádherní Ocean Vuong (p)

Kniha je krátkou prózou, která je dopisem syna jeho matce, která neumí číst.
Dopis se věnuje nejen vztahu matkaxsyn, ale také postavení ve společnosti či předsudkům.
Kniha je hodně vidět na zahraničním booktubu, proto jsem po ní také sáhla.
Nejsem zklamaná, kniha je to silná a má čtenáři co předat, jen mi tedy moc nesedl styl psaní.
Rozhodně ale pokud vás kniha láká, tak ji zkuste.

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Pět kroků od sebe je za mě jedna z nejdojemnějších young adult contemporary, jaké jsem kdy četla. Proto jsem se na novinku autorek s názvem Celou tu dobu opravdu těšila.
Příběh se věnuje vyrovnání se ztrátou velmi blízké osoby, pocitu viny a novému začátku…
Tato novinka stojí určitě za pozornost - je čtivá, ma super postavy a mega zvrat ve své polovině, který neodhadnete.
Je to lepší než Pět kroků od sebe? Ne. Stojí za přečtení? Ano.

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Young adult thrillery jsou v poslední době mým velmi oblíbeným žánrem. Jsou čtivé, napínavé a neodložitelné. Navíc skvěle vytahují ze čtecí krize!
Hodný holky umírají první vypadaly suprově! Taky takové do třetiny byly… Pak se ale objevila za mě naprosto zbytečné nadpřirozeno a bylo to. Já tohle fakt nemusím a myslím si, že námět by si vystačil sám o sobě úplně v pohodě. Škoda.