KaMal KaMal komentáře u knih

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Po přečtení celé Hraničářské série jsem měla spoustu otázek týkajících se Haltova mladí a na mnoho z nich zde najdeme odpovědi. Halt a Crowley byli zamlada prostě frajeři !! :-D

08.08.2019 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Příjemný zážitek na pár večerů. Kdo hledá nějaké hluboké myšlenky, ať se knize z dálky vyhne. Komu stačí jednoduchý romantický příběh, co zlepší náladu, hurá na to :-)

26.08.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Výborně jsem se pobavila! Klasická romantická linka okořeněná nejen vtipným jazykem, ale i naprosto 'dramatickou' hlavní hrdinkou.

22.02.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Zezačátku mě jímal děs a hrůza - kapitoly nadrobené, autor často mluvil přímo ke čtenáři, text byl plný psychologicko-(de)motivačních vsuvek. Ten se však postupně měnil přes příjemný čtenářský zážitek až na dojemný příběh, ve kterém fandíte vlastně úplně všem, protože v mnoha postavách můžete zahlédnout kousek sebe (můj favorit byl Jim, to rozhodně). Doporučuji mít při ruce balíček kapesníků!

10.01.2022 4 z 5

Pecka! Na knihu jsem narazila náhodou v rámci Výzvy a jsem moc ráda! Zátopka zná asi každý - věděla jsem, že získal několik medailí, a tím jsem končila. Díky komiksu jsem hravou formou nahlédla do jeho života, líbilo se mi hlavně láskyplné pošťuchování s manželkou. Určitě si v budoucnu přečtu i nějaký obsáhlejší životopis.

05.12.2021 5 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Objednáno podle zdejšího hodnocení, vyzvednuto přes výdejní okénko knihovny... a po prvotním děsu, že jde o červenou knihovnu, přišlo milé překvapení. :-) Začátek se mi líbil víc, lumpárny dětí byly super, na konci nechyběl happy-end, prostě bezva relax!

13.03.2021 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Výborná kniha!!! Drsné prostředí, nátury místních obyvatel i ozvěny starého, záhadného úmrtí mladé dívky tvoří nezaměnitelné pozadí pro vyšetřování vraždy místní rodiny. A skoro nic není tak, jak na první pohled vypadá...

01.02.2021 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Romantika jak vyšitá :-) Celkově nereálné, ale milé...a překvapilo mě, že je od české autorky, podle jména bych to netipla (ale první tři stránky stačily k tomu, abych si začala dohledávat překladatele, a vše mi došlo, když jsem žádného nenašla).

03.12.2022 4 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Vynikající odborník, rozumné názory a spousta podnětných myšlenek. I když nejsem fanda životopisů, tento rozhovor byl zajímavější a napínavější než některé detektivky!

22.05.2022 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Jak už bylo mnohokrát zmíněno - dílo je snové, filozoficky laděné, plné skrytých významů, s minimem děje. Bohužel nic pro mě...

09.05.2022 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantika jak vyšitá, jen Nina mi docela pila krev (opravdu se často chovala jak děcko). Ale vše skončilo dobře, takže spokojenost ;-)

04.05.2022 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

"Tak, Sarah, čím chceš být, až vyrosteš? - Čmelákem." Krásné, některé hlášky jsou fakt vtipné, asi bych chtěla pracovat v knihkupectví... :-)

29.04.2022 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Kingovy povídky mám ráda, člověk si vždy vybere podle chuti. Tentokrát mě nejvíc zaujal Chuck, hned první část ( Jednání III) - kdo ví, kdy nám někdo vypne internet...

04.03.2022 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

I když mi koně moc neříkají, příběh mě vtáhnul, Sarah jsem fandila (přestože chvílemi se chovala jako standardní teenager) a Nataše vlastně taky. Takže za mě spokojenost :-)

19.01.2022 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Film zná každý, ale nikdy mě nenapadlo, ze je natočený podle knihy, dokud jsem na ni nenarazila v místním žebříčku. A rozhodně nelituji. Dej odsýpá a postupně se odklání od toho, co známe z televize... super zážitek!

07.09.2021 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

MÍRNÝ SPOILER V POSLEDNÍ VĚTĚ Že se vyšetřovatel občas splete, to mi vůbec nevadí, aspoň je příběh napínavější. Že má příběh pomalejší tempo, protože Winter vzpomíná, popisuje a vysvětluje, to mi taky nevadí, člověk má čas zkusit vraha odhalit sám. Ale když několik obvinění zakončí slovy: "No ten to taky není, jen jsem vás testoval," tak už to podráždí...

16.07.2020 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Výborná knížka! Krátké kapitoly, vtipné historky, svérázní pacienti i sympatičtí doktoři. Život na vesnici prostě chytne za srdce (tedy pokud se nepoznáte mezi místními figurkami) :-D

30.05.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak se děj rozjel a hned jsem se vrhla i na druhý díl. Zajímavý příběh, trochu protivná hlavní hrdinka, fešný kapitán... Celkově velice dobré YA sci-fi srovnatelné se zahraničními autory.

30.10.2019 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Klasika, ke které jsem se rozhodla po letech vrátit...a i když má své mouchy (hlavně mě dráždilo občas nelogické jednání hlavních hrdinů, zejm. ke konci příběhu), je to moje srdcovka, tak nemůžu jinak než za pět :-D

09.10.2019 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Vrátil se po letech brutální sériový vrah, nebo ne? Byla to moje první kniha od autora, ale určitě si časem přečtu další...teda až si oddechnu po tom až frenetickém tempu příběhu, haldách mrtvol i nečekaném odhalení vraha (nebo odhalení nečekaného vraha?).

31.08.2019 4 z 5