KaMal KaMal komentáře u knih

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Epické završení série, které však pro mě postrádalo kouzlo prvního dílu. Spousta hlavních postav, děj rozmělněný do mnoha kapitol... dočteno spíš z povinnosti než skutečného zájmu.

04.01.2021 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Rychlé, tak akorát ke snídani, netradiční a vtipné :-)

16.12.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Když mi pan knihovník knížku donesl ze skladu, zhrozila jsem se z její tloušťky. Naštěstí mi už bylo hloupé si knížku nevzít... a když jsem se začetla, byla jsem za to opravdu ráda. Příběh odsýpá, člověk si oblíbí postavy, do kterých by to na začátku neřekl, a po dočtení hned skočí po dalším dílu :-)

27.10.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Zpočátku klasická teen romantika, která se v poslední třetině změní na obstojný thriller odhalující temná tajemství minulosti.
Nečekala jsem to, místy mi to až připomínalo mého oblíbeného Kinga. Tak jsem zvědavá, jaký bude druhý díl...

22.12.2019 4 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Výborná letní oddechovka. Vtipný příběh o tom, jestli spolu dokáží lidé z různých sociálních vrstev nejen randit, ale i ve vztahu vydržet. A o tom, co je opravdové přátelství.

11.08.2019 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Za mě slabé. Příběh nulový, hodně se mluví a rozebírá, ale nic moc se neděje, hlavní postavy se chovají jak puboši a ne 25+, a "knihomolka" že je introvertka? Tak to teda dost rázná, navíc s prořízlou pusou...

03.09.2022 2 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Drsné (lidi na sebe útočí a občas někoho kousnou), rychlé (většina děje se odehrává během necelého dne) a dojemně děsivé (jde i o děti). Příběh je docela předvídatelný, přesto v "akčnějších" pasážích velmi napínavý.

24.07.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Hezké, romantické, i když hlavní hrdinka mi tentokrát moc nesedla. Příběh je akčnejší než u "Kronik", proto mě trochu brzdilo Limeino přemýšlení a zdlouhavé rozhodování. Ale zase musím ocenit neotřelé prostředí a reálie.

19.04.2022 4 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Josh je sympaťák, který po pár životních kotrmelcích svěří svůj osud "do rukou" padesátníku. Skvělý námět, realizace ale trošku pokulhává. Děj je předvídatelný, vtípky občasné, většina postav je až moc potřeštěná a navíc je kniha strašně "ukecaná" - bez potíží by šla zkrátit na polovinu. A pak by to byl super zážitek...

09.04.2022 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Dobré, žánrově tradiční. Nechápu, proč se holčičí parta schází, když se většina nemusí, zvrat je zjevný od strany 65 a hlášky o očích barvy horké čokolády, nakonec nechybí happy-end. A popis porodu zní docela retro (doufám!!) - vloni jsem jeden absolvovala a naštěstí se moc nepodobal...

26.02.2022 3 z 5

Lidožrout: přežil jsem útok velkého bílého žraloka, 1916 Lidožrout: přežil jsem útok velkého bílého žraloka, 1916 Lauren Tarshis

I když dětská knížka, četla se fajn, příběh byl napínavý, navíc podložený skutečnou událostí (jak je uvedeno v závěru). Až synek vyroste, určitě mu ji "vnutím" k přečtení.

04.02.2022 5 z 5

České pivní pohádky České pivní pohádky Jiří Vávra

I jako nepijan piva jsem se pobavila. Některé příběhy jsou trochu slabší, ale rozhodně jsou originální, autoři si pohráli s jazykem a ilustrace vše krásné doplňují. Koupeno jako dárek, určitě se bude líbit :-)

25.12.2021 4 z 5

Normální debil Normální debil Robert Bellan

Kniha mě zaujala názvem, navíc ji neměli v městské knihovně, což jen podnítilo moji zvědavost... Za mě byla nejlepší "prázdninová" část, kde dostal tatík více prostoru - sice byl neuvěřitelně sprostý, ale velmi uvěřitelně realistický. A betonové dlaždice jsme doma taky vyráběli :-D

10.09.2021 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

A kdo tvrdí, že se v knížce nenašel, ten kecá!

30.07.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Bezva počtení :-) Trochu mi trvalo zvyknout si na styl vyprávění, takový spíš chlapský, ale v průběhu čtení, i díky Kalovu vtipu a sarkasmu, Nikovu stoicismu a celé sbírce zajímavých postav, si mě příběh získal. Už se těším na další díl !!

04.04.2021 4 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Míň psychologizujících rozborů a sympatičtější hlavní hrdinku a bylo by to docela fajn čtení :-)

01.02.2021 3 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

První půlka knihy byla akčnejší a víc mě bavila, celkově je ale příběh hrůzostrašně naivní a neuvěřitelný. Kdyby hlavní hrdince nebylo 19 let, ale 13, asi by vše působilo realističtěji ...

03.11.2020 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Velmi příjemná série z dob hraničářů, v níž najdeme sympatické hlavní hrdiny, zlotřilé záporáky i památné bitvy se spoustou mrtvých. Skandijci si prostě všechny, kdo si to zaslouží, namažou na chleba :-D

25.03.2020 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Dost vtipný příběh, směle ho můžu doporučit jako oddychovku pro pobavení. Zážitek mi však narušil fakt, že vydání z roku 2019 obsahuje až neuvěřitelné množství chyb v zájmenech - řekla bych, že překladatel to tam "sázel od boku", bez ohledu na pravidla češtiny :-D

11.01.2020 4 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Třináctý a čtrnáctý díl byly fajn, děj příjemně plynul, ale přece jen mi tam něco chybělo...asi se mi prostě jen víc líbily díly, kde byli hlavní hrdinové mladší. Maddie je šikovná holka, ale sama to táhne trochu těžkopádně.

17.09.2019 4 z 5