KaMal KaMal komentáře u knih

Hawklinská nestvůra Hawklinská nestvůra Richard Brautigan

Knížka se četla dobře i díky velmi krátkým kapitolám (1-2 stránky). Děj je docela absurdní, stejně jako způsob vyjadřování, příběh je navíc prošpikovaný suchým humorem...mně se kniha líbila, ale můžu ji doporučit pouze čtenářům s velmi otevřenou myslí :-)

20.08.2019 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Celkově velmi vtipná kniha. Uprostřed začne příběh trochu váznout a hlavní hrdinka je tak naivní, že se tomu nechce věřit, ale závěr vše vynahradí.

08.08.2019 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Prostě jizda :-) Takový fantasy John Wick v knížce...

04.05.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Spíše příběh o osamělosti, zoufalství a touze, akční dystopii nečekejte. Hlavní hrdina dělá na jatkách, nesnáší svou práci, obchodní partnery a nejspíš celý systém, ale nijak proti němu nevystupuje. Popis zpracování "masa" je poměrně nechutný a za mě vcelku zbytečný. Naštěstí je to zatím docela sci-fi myšlenka, tak doufám, že se k jejímu naplnění nijak neblížíme...

02.01.2023 3 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Těžké, těžké a ještě jednou těžké! Téma zajímavé, ale celkově byl příběh až překombinovaný (s ohledem na paralelní světy se to asi dalo čekat), plný popisů míst i pocitů (máloco z toho jsem si dokázala představit), postavy vcelku nesympatické, a ten jazyk! Nevím, jestli jde navrub spisovatele nebo překladatele, ale zbytečné používání tolika cizích pojmů mi pochopení děje jen ztěžovalo :-(

05.07.2022 2 z 5

Řev motýlů Řev motýlů Reginald Hill

U čtení jsem se moc bavila!!! Miluju suchý humor jak od "mazaného Filipa", jak už bylo zmíněno. Jen ten golf není moje parketa...

16.06.2022 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Jak název napovídá, Alex strávil hodně času o samotě, se svými myšlenkami a přeludy. Občas vykoukl na světlo, někdy se vydal doprava, jindy doleva, aspoň tucetkrát mu šlo o život... a stejně nezískal skoro žádné odpovědi. Další díly mě už bohužel nelákají :-(

21.04.2022 3 z 5

Poznamenaní temnotou Poznamenaní temnotou Mattias Leivinger

Ze začátku jsem váhala, jestli má cenu takový příběh číst. Spousta postav, mnohé jen nastíněné, hlavní hrdinka protivná a vzhledem k množství "divností" bych to vůbec nenazývala detektivkou. Před půlkou knihy to ale začalo dávat smysl, za půlkou se to hezky rozjelo.... jen proto, aby mě konec zcela znechutil. Žádného závěru se čtenář totiž nedobere, otevřených je snad šestnáct dějových linek - no, jestli to má být pozvánka k následujícímu dílu, na mě rozhodně nefunguje :-(

04.04.2022 2 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

MÍRNÝ SPOILER - Jak už bylo mnohokrát řečeno, zajímavý námět, zpracování pokulhává... I když bych to nebrala tak tragicky, ono je to kniha pro teenagery, takže vše je rychlé - osudově se zamilovat, užít si jízdu, po týdnu se rozejít. Z Wese se během pár stránek stal psychopat, Sarah zase po lehké nápovědě málem odhalila tajemství vesmíru. Asi to tak běžně v životě chodí ;-)

03.02.2022 3 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Zajímavá myšlenka, čtenář si dlouho není jistý, zda jde o vraždy či náhody.... a ukáže se, co v sobě kdo má, když chce dojít až do konce. Nicméně poslední stránka mě opravdu zklamala, asi jakýkoli závěr bych brala víc než tohle...

16.08.2021 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Na můj vkus moc bitev, ale právě u druhého dílu jsem pochopila srovnávání s Hrou o trůny. Tentokrát jde příběh opravdu vystihnout jediným slovem - epický!!!

27.10.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Skvělý popis českých specifik, některé postřehy byly více než trefné!! Taky se mi líbilo, že je knížka aktuální a odráží současnou situaci (včetně třeba brexitu).

21.08.2020 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Skvělý výběr fascinujících osobností a jejich výkonů...na Beara prostě nedám dopustit :-)

21.08.2020 5 z 5

Zlato bohů Zlato bohů Bear Grylls (p)

Kniha se mi líbila, napínavé dobrodružství cílené na mladší dětí. Až jednou skončím sama v džungli, aspoň budu vědět, jak na to :-D

24.07.2020 4 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Čteno bez znalosti prvního dílu, tím pádem jsem měla v příběhu haldu mezer. Námět zajímavý, ale kniha mě nezaujala natolik, abych se k prvnímu dílu vrátila.

13.07.2020 3 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Tak to opravdu nebyl můj šálek kávy. Přestože povídky byly krátké, trvalo mi velmi dlouho se knihou prokousat. Ve většině příběhů jsem nenašla žádný smysl nebo pointu, natož pak zmiňované hororové napětí. Byly to spíš střípky ze života v Buenos Aires.

18.06.2020 2 z 5

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Nemůžu říct, že by mě druhý díl bavil víc než první, spíš to bylo naopak...postavy se nijak výrazně nevyvíjejí, spousta řečeného jsou lži a podvody a většina zajímavého děje se ukrývá až v poslední čtvrtině knihy.

13.05.2020 3 z 5

Noční můry z temnot Noční můry z temnot Alvin Schwartz

Sbírka krátkých strašidelných historek (i když některé zas tak děsivé nejsou), cílená hlavně pro mladší děti. Ideální počtení pro ty, kdo rádi vypráví hororové příběhy a straší ostatní...

11.04.2020 3 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Příběh byl akčnější než v prvním díle, i když stále zamotaný. A těch fešáků, co se tam objevilo! :-D Závěr nepřinesl žádný překvapivý zvrat, tentokrát jasně odkazuje k dalšímu pokračování.

11.04.2020 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

První setkání s autorkou a přečteno jedním dechem, můžu jen doporučit. Tom D. působí velmi sympaticky (na rozdíl od Harryho H.), tak si určitě přečtu další, resp. předchozí díl :-)

14.02.2020 5 z 5