KaMal KaMal komentáře u knih

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Některé povídky byly opravdu vtipné, u mě to vyhrál příběh o tom, "Jak manžel nevymaloval" :-D

31.12.2019 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Knihu jsem četla delší pauze po předchozím dílu, kvůli čemuž jsem trochu ztratila nit. Jsem ráda, že se uzavřely všechny dějové linky (i ty, na které jsem zapomněla) a všechny postavy dostaly prostor, i když závěr byl trochu rozvleklý. A vážně mě mrzelo, že to Gabriel "schytal" za ostatní. Bez pořádného dojetí by si ale člověk zakončení tak rozsáhlé série pořádně neužil, že...

26.11.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Klasické téma v novém kabátě... Postavy jsou sympatické, děj většinou předvídatelný, jen závěr mě, upřímně řečeno, trochu zklamal, příběh by si zasloužil divočejší vyvrcholení. Ale kniha se příjemně četla, doporučuju jako víkendovou jednohubku ;-)

03.11.2019 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Podruhé čteno v originále a místy to byla opravdu dřina... Jinak musím uznat, že děj není moc zajímavý, spíš jen úvod a představení postav pro následující sérii.

29.10.2019 3 z 5

Pokud má člověk otevřenou mysl, nadhled a snahu něco v životě změnit, jistě v knize inspiraci najde. Nicméně pořád ještě čtu, díky osobitému projevu autora nevydržím najednou víc než pár stránek...

22.09.2019 3 z 5

O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky Alois Mikulka

Nesedne každému, ale u většiny "pohádek" jsem se zasmála...politický velmi nekorektní nostalgie :-D

18.08.2019 5 z 5

Manolito vytahuje špinavý prádlo Manolito vytahuje špinavý prádlo Elvira Lindo

Docela vtipné, i když ne ve všem odpovídá naší kultuře. "Blbeček" je bez chyby.

08.08.2019 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Tak nevím, no... Moje první kniha od autora, četla se docela dobře, příběh zajímavý a nerozluštitelný, ale občas jsem potřebovala od Blakea a jeho jídelníčku oddech. Navíc mi, na rozdíl od většiny čtenářů, nebyl moc sympatický (stejně jako jeho partnerka) a jeho vyjadřování působilo spíš cynicky než vtipně. Ale časem se určitě vrátím i k prvnímu dílu.

26.02.2023 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Pěkný oddechový příběh o dvou sestrách, které se pustily do výroby zmrzliny a při tom řeší rodinné i milostné potíže. Na můj vkus však byla kniha zdlouhavá a dost často vážná...

22.09.2022 3 z 5

Sejdeme se v pět Sejdeme se v pět Vladimíra Černajová

Jak napsal "filmak" níže, knížka se nevěnuje jen randění. Přijde mi, že seznamování se reálně věnuje tak třetina knihy, zbytek je omáčka ze života...sice poměrně vtipná, ale tím pádem se trochu míjí s anotací. Mně se nakonec nejvíc líbily příhody s vnoučkem Kubíkem...

09.09.2022 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Opět zcela nový svět, vykreslený do detailů, plný rytířů, duchů, světců a jeptišek. Bohužel mi to nesedlo - za mě byl nejlepší a nejzábavnější postavou několik století mrtvý přízrak, zbytek postav působil unylým a nesympatickým dojmem.

26.08.2022 3 z 5

Oči ve tmě Oči ve tmě Candice Proctor

Po přečtení několika dalších knih autorky jsem čekala víc romantiky a míň politiky. Ale největší zklamání přineslo absolutní promarnění potenciálu superschopností hlavního hrdiny...

02.08.2021 2 z 5

Blackout Blackout Robyn Thurman

Hodný Kal? Pecka :-D Bezvadné zakončení série!

10.06.2021 5 z 5

Měsíční svit Měsíční svit Robyn Thurman

Show must go on... Tým se rozrostl, zlosyni jsou ještě zákeřnější a v závěru opět přichází zvraty, za které by se nemuseli stydět ani autoři detektivek :-D

04.04.2021 4 z 5

Odpadkový koš Odpadkový koš Jarmila Cholinská

Poezie není můj šálek čaje, ale řekla jsem si, že kvůli Výzvě zkusím něco moderního...a škoda mluvit :-) Místo očekávané přírody nebo ekologie halda politických motivů, navíc autorka neúnavně prosazuje regulaci porodnosti, s čímž rozhodně nesouzním.

29.12.2020 2 z 5

Cigarety Cigarety Radek Stavěl

Filosofický náhled na svobodu volby, který se na posledních pár stránkách změní v rádoby thriller... inu, zjevně jsem čekala něco úplně jiného.

03.10.2020 2 z 5

Extrémy naší planety Extrémy naší planety Bear Grylls (p)

Kniha nedočtena celá, ale velmi se mi líbila!!! Přináší spíš základní informace, zpracované pro děti, ve čtivé formě a řazené po někdy až netradičních tématech, např. "Nejrůžovější na světě". Doporučuji ;)

29.09.2020

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Super romantická oddechová jednohubka. Příběh shodný s prvním dílem, ale vzhledem k menšímu počtu stran příjemně odsýpal.

09.09.2020 4 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Stephanie Perkins

Kniha se mi, až na pár povídek, které zcela postrádaly děj, docela líbila. Prostě takový nenáročný letní relax :-)

06.09.2020 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Super námět, čtivě napsané, romantika z příběhu jen tryská...ale hlavní hrdinka se chová tak nesympaticky/puberťácky/neví, co chce, že to bylo místy až na škodu příběhu.

06.09.2020 3 z 5