Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Ďalšie super pokračovanie démonského cyklu. Vojna sa blíži a a ako sa ukázalo, poraziť démonov nie je až také jednoduché. Pútavo písaná, táto časť ponúkla, už nám známe udalosti z prechádzajúcich kníh, ale z pohľadu iných postáv, čo je pre mňa osobne vždy veľmi zaujímavé. Koniec, nuž, som rada, že už mám celú sériu a nemusím dlho čakať na to, čo bude ďalej :) Hor na na Trún lebek.

28.07.2019 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Pre mňa skvelé pokračovanie. Nuž áno, boli tam pasáže, ktoré tam byť nemuseli a niekedy ma niektoré postavy riadne hnevali a prišlo mi ich konanie trochu divné, vzhľadom na to ako boli opísané v prvej čast (Arlen, Leesha, Renna- urobili niekoľko veľmi zbrklých rozhodnutí, ktoré mi nedávali zmysel). Nuž ale ako celok, to bolo super a tiež mi na začiatku prišla časť o Jardirovi nudná, ale postupne bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa o tom ako vyrastal a čo ho poháňa smerom vpred, prečo je jeho vzťah k Abbanovi taký aký je. A mozgoví démoni, uf, ... čo nás to ešte čaká.
Začala som už tretiu časť a začiatok je venovaný Inevere, takže hor sa na nové informácie. Odporúčam!

24.07.2019 5 z 5

Dětský mozek vysvětlený rodičům Dětský mozek vysvětlený rodičům Álvaro Bilbao

Vynikajúca kniha a odporúčam ju určite rodičom, ale aj pedagógom. Mne ako učiteľke v materskej škole v niektorých veciach táto kniha veľmi pomohla.

18.07.2019 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Oooo, tak toto je dobré, veľmi dobré! Dlho u mňa stála táto kniha, lebo čakala na všetky diely, no a teraz prišiel ten správny čas a je to super! :) Autor ma prekvapil a potešil. Takže Arlen, Leesha a Rojer, čo nás čaká ďalej???

06.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pre mňa zasa jedna výborná kniha od Aleny Mornštajnovej. Táto autorka mi ozaj sadla a už sa teším na Tiché roky :) Odporúčam!

02.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moja druhá kniha od Aleny Mornštajnovej a musím povedať, že mne táto autorka veľmi sadla. Spôsob akým píše knihy, postavy, nuž vtiahne ma do príbehu. Hana je zatiaľ pre mňa na prvom mieste, ale aj Hotýlek si podľa mňa zaslúži plný počet.

23.06.2019 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Multiverzum, kvantový stav, ... ešteže máme marvelovky a viem o čom tento pán písal ;) Nie je to zlá kniha, ale ani nič čo by ma ohúrilo.
PS: Slovenská verzia má čierno-bielu obálku, čiže spĺňa kritérium výzvy :)

15.06.2019 3 z 5

Dávam 5 hviezd. Nevedela som čo čakať od tejto knihy, ale Haroldova púť a jej vyvrcholenie ma dohnala až k slzám. Odporúčam. AJ

04.06.2019 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skjaninka presne vystihla moje pocity pri čítaní tejto knihy. AJ

25.05.2019 4 z 5

Alica v krajine zázrakov Alica v krajine zázrakov Lewis Carroll (p)

“Never Imagine yourself not to be otherwise than what it might appear to others that what you were or might have been was not otherwise than what you had been would have appeared to them to be otherwise.”
Áno, aj toto je Alice v angličtine :) Stojí za to si prečítať. AJ

01.05.2019 4 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Veľmi zaujímavé čítanie. Odporúčam pre rodičov aj pedagógov.

01.05.2019 4 z 5

Uzdravujúci pôst duše: 40 dní, ktoré ťa oslobodia od hriechu Uzdravujúci pôst duše: 40 dní, ktoré ťa oslobodia od hriechu Ken Kniepmann

Vhodný spoločník pre pôstne dni.

21.04.2019 4 z 5

Králova msta Králova msta Elizabeth Chadwick

Po dlhšom čase som čítala niečo historické a dobre mi to padlo. Kniha veľmi pútavo napísaná a postavy zaujímavé. Podobný štýl ako Ken Follet. Kto má rád historické knihy, určite odporúčam :) AJ

21.04.2019 5 z 5

Môj šťastný život Môj šťastný život Rose Lagercrantz

Pekná kniha, len koniec mi prišiel celkom nedokončený.

08.04.2019 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Nie je to Handmaids Tale, ale je to dobrá kniha z pera Margaret Atwood. AJ

06.04.2019 4 z 5

Autismus v edukační praxi Autismus v edukační praxi Barbora Bazalová

Nie úplne to, čo som čakala, ale bolo to celkom zaujímavé čítanie.

05.04.2019 4 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Na začiatku mi kniha prišla trochu zvláštna (teda najmä preto, že ju máme v knižnici v škôlke;), ale stojí za to si ju prečítať, lebo nás upozoňuje na to, čo v podstate všetci vieme, len s tým nejako nič nerobíme :( Určite však pre deti nad 10 rokov a povinné čítanie pre dospelých! :)

18.03.2019 4 z 5

Vymazat Garrarda Conleyho Vymazat Garrarda Conleyho Garrard Conley

Ťažko hodnotiť túto knihu pre mňa ako kresťana. Cením si, že Garrard sa podelil so svojou skúsenosťou a úplne súhlasím, že miesta ako Love in Action by naozaj nemali existovať. Čo do vnútorného prežívania, nuž ťažko sa stotožniť s pocitmi, do ktorých sa nedokážem vcítiť, no konečné rozhodnutie ako žiť a čo je pre nás v živote dôležité, je v konečnom dôsledku len a len na nás. Oplatí sa prečítať. AJ

12.03.2019 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Čo dodať, Pratchett je jednoducho pán spisovateľ a toto je ďalší z jeho skvostov :)

04.03.2019 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Pekný príbeh, trochu zvláštny, ale zvláštny v dobrom.

22.02.2019 4 z 5