katasokolov katasokolov komentáře u knih

Podlý král Podlý král Holly Black

Jude se stává senešalkou nejvyššího krále a ze všech sil se ho snaží ukočírovat a uchránit tak trůn pro svého bratra. Ve druhém díle se rozšířily řady postav, které nemůžu vystát (třeba o matku Cardana, Locke je ještě nesnesitelnější než v prvním díle a Taryn bych rozbila ciferník :D ). Líbí se mi popis proměňování vztahu mezi Jude a Cardanem (konec mě rozsekal)!!! Jsem zvědavá, co se ještě ve třetím díle dozvíme o Judiných rodičích. Jinak nevím, jestli druhý díl trochu někomu připomněl pohádku Jezerní královna, ale mně teda jo :D.

27.09.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jude se snaží, po svém vyhoštění ze země víl, přežít ve smrtelnickém světě. Poté, co ji navštíví její sestra Taryn (i v tomhle díle mě ta postava prostě irituje, byť tady konečně udělá pár dobrých rozhodnutí :D ), se Jude vrací do světa, kde vyrostla a začíná jízda - válka v Elfhame je na spadnutí a krutá věštba visí jak nad osudem Cardanovým, tak celého království. Jak tohle jenom skončí ? :) Uznávám, že konec byl trochu uspěchaný, ale celá trilogie jako taková se mi moc líbila a Cardana jsem si zamilovala a ta jeho milostná vyznání tesat do kamene fakt!! :) Skvělé byly i vedlejší postavy - Doubek, Vivi a její přítelkyně a stínový dvůr.

27.09.2020 4 z 5