kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Ricci Ricci Marcy Jell

Ricci je génius a špičkový hacker, který vlastní dešifrovací program, který rozlouskne cokoliv. Ale zničehonic se mu změní život, když se najednou má starot o svého malého syna, kterého nezná, ale jehož matka zemřela. Jelikož o dětech nic neví, začne se shánět po chůvě. Natalie má zkušenosti s malými dětmi, a hned jakmile Ricci vidí její fotku v agentuře, chce, aby se o jeho syna starala ona. Nat tohle vyhovuje, má svůj důvod, proč chce pro něj pracovat a tím je pomsta za její rodinu,která zemřela a ona má za to, že to má na svědomí Ricci.

Na téhle sérii se mi líbí, jak jsou si všichni blízcí, bratři drží spolu, před světem jsou drsní a nemilosrdní, ale pro své milované by se rozkrájeli a případně jejich abuela je postrčí tím správným směrem. V tomhle díle víc vystupují i postavy z ostatních dílů než v předešlém.

Tady v určitou chvíli prostě víte, že nastane nějaký zlom, který změní ty krásné chvíle a vás to úplně dostane. Zlom, který víte, že musí někdy přijít kvůli důvodu, která přivedl Natalii k Riccimu. A opravdu to tak bylo, i když autorka si připravila něco, co způsobilo, že to bylo ještě horší, než bych hádala. Natalie mi bylo moc líto.

Bylo tu pár detailů, díky kterým jsem si nějaké části v knize musela vyhledat ještě jednou a přečíst znovu, abych si ověřila, že jsem to přečetla předtím dobře. Neseděly mi tam nějaké časové údaje. Jinak se příběh četl dobře a já se těším na závěrečný díl o Hectorovi. Krátkou ukázku k jeho příběhu bylo možné si přečíst na konci už tady.

23.03.2024 4 z 5

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

„Kate na svém putování po válkou zdevastované Evropě navštívila koncentrační tábory a plynové komory, které působily jako němí svědci těch největších hrůz, jaké dokázali způsobit lidé jiným lidem.“

Vybrala jsem si tuhle knihu, jejíž anotace mě hned upoutala, ale z knihy mám po přečtení smíšené pocity.

Příběh zmiňuje následky války, politiku té doby, rozdíly mezi společenskými vrstvami, jak někdo stále kladl důraz na původ. Hodně je tu řešena situace žen po válce. Když byl nedostatek mužů, jelikož museli bojovat, v Americe to byly ženy, které převzaly některé jejich práce, ale po skončení války se od nich očekávalo, že se všechny vdají a zas se vrátí do domácnosti, kde se budou starat jen o manžela a rodinu. To se ne všem líbilo. Držela jsem palce Kate, aby to nevzdala a snažila se bojovat o to, co chce v životě dělat. Příběh je vyprávěn z pohledu více postav, všichni mají odlišné situace a máme tak možnost se do nich vcítit a pochopit je.

Jedna z věcí, co jsem nečekala je, že se většinu knihy bude řešit právě situace žen po válce, tedy hlavně Kate a její snaze prosadit, že i žena může pracovat jako reportérka. Tím pádem obvinění Ricka z komunismu a snaha o jeho záchranu byla řešena jen na pár stránkách. Dále některé věty úplně nedávaly smysl, což mohlo být i překladem, ale kazilo to trochu požitek ze čtení

21.03.2024 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Po minulém díle jsme se vrátili zpět na Akademii, a přesto je menší změna, protože studium na strážce bude jiné. Díky blížící se maturitě přichází čas na zkoušky v terénu, kdy každý novic dostane na starost jednoho Moroje, kterého bude následujících pár týdnů chránit. Jenže to není jediná věc, se kterou se Rose musí vypořádat. Kromě toho že se ještě úplně nesmířila s tím, co se stalo, tak poslední dobou se jí mění nálady, rychle se rozčílí, čas od času vidí někoho, koho by vidět neměla. K tomu se ukazuje, že na území akademie někdo mlátí žáky a ještě se blíží soud s osobou, která jí a Lise hodně ublížila. Už jen z tohohle je vidět, že se u čtení nudit nedá a pak ten konec? Nejdřív se stane to, k čemu se schylovalo už od prvního dílu a pak takový obrat. Jako někdo, kdo sérii už před lety četl, jsem sice věděla, co přijde, ale i tak – vůbec jsem se na tu část nechtěla dostat.

Stínem políbená je za mě zatím z prvních třech dílů nejlepší. Něco se tu od začátku dělo, bylo spoustu věcí, kterým se muselo přijít na kloub. Líbí se mi, že přestože na začátku to tak nevypadá, tak se postupně ukáže, že všechno spolu nějak souvisí. Rose se oproti prvnímu dílu změnila, Dimitrij je stále super a nemůžu si pomoct, ale líbí se mi Christian. Ty jeho poznámky někdy – ty mě baví. Zato u Lisy nevím, ji moc nemusím. Na to jak je chytrá, není moc všímavá ke svému okolí.

14.03.2024 5 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

„Protože knihy jsou to nejkrásnější, co na světě je. Odnáší nás pryč od reality, do světů, kde můžeme být kýmkoli a čímkoli si jen zamaneme. Nechají nás plout pryč od našich problémů.“

Hezký nápad, na kterém je kniha založena. Ocitnout se po vyslovení určitých slov v knize, kterou zrovna máte u sebe a nebýt už jen čtenář, ale hlavním hrdinou příběhu. Akorát jedna věc je být hrdinou v příběhu, který jste četli a znáte ho a druhá ocitnout se v knize, u které nevíte nic o světě, do kterého jste spadli, o poměrech, které tam panují, o postavách, jaké se tam vyskytují – prostě nic. A tohle je případ jednoho z našich hrdinů.

Kromě dvou dějových linek, které vypráví Avery a Twain, je tu také pár kapitol z pohledů ostatních postav. To se mi líbilo, byla tak možnost poznat o něco více i ostatní - jejich myšlenky, pocity, pohnutky, které vedly k jejich činům. Díky tomu nebylo možné některé postavy jen tak zaškatulkovat mezi hodné nebo zlé. Vyskytly se tu různé zvraty, které dokázaly, že nic není jen černobílé.

Ten konec mi dal. Takových věcí, co se tam stalo. Doufám, že bude brzy pokračování, chtěla bych vědět, jak to bylo dál.

05.03.2024 4 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Hunter udělá průšvih, díky kterému s ním jeho otec ztratí trpělivost a dá mu ultimátum. Buď bude 6 měsíců sekat dobrotu s tím, že na to, aby to dodržoval bude někdo dohlížet nebo se může rozloučit se svým dědictvím. Sailor, kterou jeho otec určí jako chůvu s tím chvíli váhá, ale dají ji nabídku, kterou nemůže odmítnout.

Upřímně mi nějak chvíli trvalo se začíst, nevím jestli mě na začátku vytáčel Hunter (jeho myšlení, neustále narážky) nebo tam bylo ještě něco, kdo ví, ale bylo to tak. Sailor se mi líbila, to jak mu dala brzy najevo, že s ní zametat nebude? Například její malá pomsta po úklidu celého bytu? To jsem se pobavila. Postupem času jsem začala poznávat víc i Huntera, který během knihy prošel změnou, která mu svědčila a pomalu jsem na něj začala měnit názor. Díky tomu mě kniha celkem chytla a bylo to už lepší.

Chtěla jsem zjistit co stojí za rivalitou Sailor a její soupeřky, to byla dlouho záhada. Naopak jednu postavu a její úmysly jsem odhadla a ke konci se mé podezření potvrdilo.

Byla to má první kniha od autorky, na níž jsme slyšela hodně chvály, a přestože příběh nebyl úplně takový, jaký jsem asi čekala, tak chci zkusit ještě nějaký její další příběh.

04.03.2024 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

„Láska není vždycky hezká věc, Tate. Někdy strávíte všechen svůj čas nadějí, že se něco změní. Že to bude lepší. A než se vzpamatujete, jste zase na startovní čáře, a někde cestou jste ztratila srdce.“

Tate se stěhuje ke svému bratrovi, než si najde své vlastní bydlení. Jeho sousedem a zároveň kolegou je Miles, oba pracují jako piloti. Oni dva mají zajímavé první setkání, které není zrovna příjemné, ale po tom se dohodnou, že začnou znovu. Netrvá dlouho a Tate začne jejich mlčenlivý soused zajímat. Miles nemá zájem se zamilovat, vyhýbá se jakýmkoliv vztahům, radši chce být sám. Ale přesto je to k sobě táhne a nakonec se dohodnou, že mezi nimi půjde jen o fyzickou stránku vztahu, kdy Miles má dvě pravidla - Neptej se mě na minulost a nečekej žádnou budoucnost. Tate souhlasí, i když postupem času si už není jistá, zda to dokáže dodržet

„Štvalo mě, že nemám ponětí, co se mu honí hlavou. Nikdy se neusmívá. Nikdy se nezasměje. Nikdy neflirtuje. Jako by měl na obličeji věčně přilbu se staženým hledím, které skrývalo jeho pocity před zbytkem světa.“

Kniha je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů, přičemž z pohledu Tate je to v přítomnosti, ale u Milese většinu knihy v minulosti. Při čtení jeho kapitol prostě víte, že se stane něco hrozného, kdy na jednu stranu to chcete vědět a pochopit ho, a na druhou stranu máte strach zjistit, co se mu stalo, ale nedá to a čtete dál.

Postavy se mi líbily, jak hlavní tak vedlejší. Hlavně Kapitán byl skvělý.

Mně se četla dobře, opět to byl silný příběh, který vyvolá hodně emocí, ale přesto se mě tahle kniha nedotkla tolik jako jiné od autorky.

22.02.2024 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

,,Ani nikdy jsem ho neviděla tak vážného, jako když mi popisoval, jak má správný banán vypadat. Alespoň 25 centimetrů. Pevný. Žádné otlačeniny. Nic nezralého. Dokonce mě přinutil spojit prsty na rukou, abych mohla poměřit délku a postarala se, že bude dost velký, ale zase ne moc. Spíš to připomínalo instrukce ke zneškodnění bomby ve sklepě mateřské školky."

#bingovyzva uspíšila mé seznámení s autorkou, jelikož téma na únor znělo "smíchem k lásce", a po přečtení anotace bylo jasné, že to bude tahle kniha splňovat

Byla to milá oddechovka plná dvojsmyslů přesně dělaná na páteční večer.

On milující svůj řád a pořádek, neměnný každodenní režim a ona nepořadná, nedochvilná, kapánek neohrabaná, dívka na kterou se lepí všechny možné katastrofy. Dívka, co chce dokázat i ostatním, že za něco stojí a proto přijme úkol, kdy má zjistit, zda šéf jedné společnosti něco neskrývá.

17.02.2024 3 z 5

Hraj & předstírej Hraj & předstírej Nena Tramountani

„Tak těsně spjato je mé srdce s tvým, že vlastně je jen srdcem jediným.“

Přiznávám, že jsem tady nečetla anotaci, knihu jsem měla na seznamu, protože jsem četla předchozí dva díly a chtěla jsem sérii dočíst, znát příběh Briony. Při přípravě obrázků na příspěvek jsem zjistila, že je dobře, že jsem anotaci nečetla. Dle mého toho o ději prozrazuje až moc.

Myslím, že tuhle sérii je lepší číst popořadě, minimálně tento díl číst až po Poznej & důvěřuj, jelikož tam se stalo pár věcí, na které navazuje děj tady. Kniha je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů a objevují se tady i postavy z minulých dílů.

Briony a Sebastian spolu hrají v divadelní hře jedny z hlavních rolí. Chemie mezi nimi, souznění – to vše se projeví skoro hned na začátku, přestože v tu chvíli se pořádně neznají, naopak jejich poslední setkání nedopadlo nejlépe. Při přípravě na role a zkoušení se ale postupně sbližují. Je tu několik replik z jejich nadcházejícího představení Snu noci svatojánské.

Oba trpí problémy, které velmi ovlivňují jejich život a přesto se to snaží před ostatními skrývat. Jsou si velmi podobní ve svém jednání. Je tu znát Brionin posun, jak se s tím vypořádává, přiznává postupně, co potřebuje. Sebastian má strach se svěřit, jak to má on, přestože sám je velmi chápavý, co se týče jejích problémů, myslí si, že ty jeho by neskousla a tak se snaží předstírat, že s ním nic není.

Kniha se dobře četla, je tu zmíněno několik vážných témat, které se můžou týkat kohokoliv. Také naznačeno, že bychom neměli soudit ostatní, nikdy nevíme, s čím se dotyčný vypořádává.

19.01.2024 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

3,8
Přemýšlela jsem, jak popsat tuhle knihu - vyjádřit se k jednotlivých částem a zvlášť každou ohodnotit ? Vzít to jako celek a jen děj přiblížit? Nakonec jsem si řekla, že to vezmu jako celek, protože vyjádřením k jednotlivým epilogům bych mohla nechtíc říct až moc

Druhé epilogy k dílům, kde se můžeme dozvědět něco víc, odpovědi na otázky, které po dočtení jednotlivých dílů napadli asi nejednoho čtenáře, např.:
Otevřel Simon někdy dopisy od svého otce? Čekalo na některého z hrdinů nějaké překvapení po několikaletém manželství? Jak to dopadlo s Posy? Hašteřili se Anthony a Kate stále jako na začátku? Dozvěděla se Hyacinth někdy, jak to bylo s diamanty? Měli Francesca a Michael nějaké děti?
A spoustu dalších otázek i pár drobností navíc se můžeme dozvědět zde.

Pro mě to bylo milé dokončení k sérii o osmi sourozencích Bridgertonových, některé epilogy se mi líbily více než jiné, ale velkou byla novela o samotné Violet, která se mi opravdu moc líbila Violet byla velkou oporou všem svým dětem, vždy věděla, co jim říct a tady byla možnost ji poznat o trochu víc v různých etapách jejího života. Například právě u ní bych brala klidně více stránek čtení

14.01.2024 3 z 5

Marco Marco Marcy Jell

,,Jeden bez druhého dokážeme žít, ale spolu jsme silnější"

První kniha od autorky Marcy Jell. Mám ji i ve své letošní výzvě a byla jsem zvědavá, jaké to bude, jelikož na mě vyskakovala všude možně Ale myslím, že bych si ji všimla i tak, protože ta obálka upoutá hned

Trochu jsem kroutila očima nad tím začátkem Brooke převáží do cizí země balíček, kde neví, co je obsahem (musí věřit svému šéfovi, přestože si o něm myslí svoje a není to pozitivní názor) s tím, že jakmile balíček předá, tak si může užívat luxusní dovolenou, kterou má zaplacenou. To mi úplně nesedlo. Jí na tom nebylo něco divného už na začátku?

Ále pak? Jak se děj rozjel, objevili se i ostatní jezdci, tak to bylo super. A abuela? Ta byla naprosto dokonalá   4 vysocí muži s potetovaným tělem, ale před svou babičkou měli respekt a když něco provedli, jak jim to vyčetla (například když zjistila, že Marco kouří )

Těším se až si přečtu příběhy ostatních bratrů, hlavně Lucase

07.01.2024 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

4,5
Druhý díl Zlodějského tance. Naši hrdinové se vracejí zpět do Ďáblova chřtánu s novinou a zároveň s obavami, jaké bude jejich přijetí a vzhledem k tomu, jak probíhal jejich odchod, tak k obávám mají nejspíš důvod, jenže jejich příjezd nedopadne tak, jak čekali, jsou napadeni, rozděleni a oba mají namále. Jak to dopadne?

Tohle bylo pěkné, některé situace byly o nervy, úplně jsem doufala, že budou v pořádku, že nic dalšího se jim už nemůže přece přihodit, hlavně Kazi. Autorka si pěkně pohrála, v jedné chvíli jsem myslela, že se sejdou, ale ono nee Na tu chvíli jsem si musela ještě počkat.

31.12.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Po prvním díle, který mě hodně zaujal a ten konec přiměl co nejdřív si přečíst pokračování, bylo tohle trochu zklamání. Nezaujal mé myšlenky tolik jako Zvrhlý král, místy mi to přišlo dlouhé.

Co se týče některých tajemství a otázek, které se objevily při čtení jedničky, tak tady se jich pár objasnilo, ale některé zůstaly a další se objevily Tak snad se vše objasní ve Zvráceném království.

21.12.2023 3 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Nic nebylo tak černobílé, jak se na první pohled zdálo.
Ta obálka je opravdu nádherná, upoutala mě na první pohled . Moc děkuji @ ,protože u ní jsem tuhle knihu zahlédla poprvé.

Nápad na spřízněnou rostlinu a svět rozdělený do více částí, z nichž každý se liší,  i se zabývá jiným povoláním, je moc pěkný.

Convallaria se mi jako hlavní postava líbila, nešikovná dívka, která většinu věcí kazí a to co by chtěla dělat nemůže kvůli davnému nařízení. A guvernér Západu? Postupné seznamování s ním bylo skvělé, i jeho jsem si oblíbila. Oba se pomalu poznávají a sbližují.

V knize je několik skrytých poselství, která jsou důležitá.

A ten konec ? Doufám, že druhý díl bude brzy, abych věděla, jak to pokračuje dál

11.12.2023 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

3,5
Kniha je rozdělena do dvou období, první část je dva roky po svatbě Francescy a druhá část 4 roky od smrti jejího manžela (v ostatních dílech je už zmíněno, že ovdověla). Děj druhé části je zasazen paralelně k dílům Colina a Eloise.

Tenhle díl se mi líbil asi nejméně, mezi hrdiny bylo porozumění už začátku, to ano, ale nějak mi tam chybělo to "něco ", na co jsem u knihy od Quinn zvyklá.

Je tu zpracováno důležité téma - smrt blízké osoby a jak to zamává s blízkými, pocit viny, který cítí hlavně Michaela, i to jak to zpracovat. Ale i přesto jsem čekala trochu víc

01.12.2023 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

4,5
Na začátku každé kapitoly je úryvek z nějakého dopisy, který Eloise během let napsala. Tyto úryvky se k jednotlivým kapitolám svým obsahem hodí.
Líbily se mi všechny postavy. Eloise už jsme trochu poznali v předcházejících dílech o jejích sourozencích. Zde ji situace, ze které byla zoufalá, donutila k činu, který by v té době byl považován za skandální, ale rozhodla se vzít svůj život do vlastních rukou a jednat. Phillip byl botanik a kdyby jeho starší bratr nezemřel, tak by byl vědcem a ne šlechticem. Mrzelo mě, co si zažil se svou první ženou, ale někdy jeho chování – nevím na jednu stranu bylo pochopitelné a na druhou stranu se mohl trochu víc snažit. Naštěstí pak na to přišel, i když k tomu poznání došel kvůli ošklivému incidentu. Dvojčata byla skvělá, dvě děti, které toužily po troše pozornosti a když ji nezískaly, snažily se o ni přes všemožné lumpárny, které zkoušely na všechny okolo, ale pak narazily, jelikož v Eloise našly silného soupeře.
Bylo příjemné, že pro změnu se děj odehrál na venkově, a ne v Londýně a na společenských událostech.

20.11.2023 4 z 5

Jak odradit vévodu Jak odradit vévodu Alexa Aston

Miles byl jako dítě nespravedlivě nařčen z něčeho, co neudělal a vyhnán pryč. O pár let později jeho otec a nečekaně i starší bratr umírají a z něj se stává vévoda z Winslow. Po tolika letech, kdy byl pryč, se musí vrátit a převzít titul. Jako druhorozený syn s něčím takovým nikdy nepočítal, a díky tomu se mu mění celý život. Musí se naučit všechno, co je třeba znát k tomu, aby byl dobrým vévodou. A stane se ještě něco s čím nepočítal, doma potká ji, správcovu dceru Emery, která se stará o chod jeho domova a která se mu velmi rychle zalíbí, jenže je dělí rozdíly společenského postavení...

Když jsem si knihu vybírala, myslela jsem, jaká to bude romantika a přitom takový drsný začátek, který dost překvapil. Hrozné jednání Milesovy rodiny, mrzí mě, co si musel prožít.

Přišlo mi trochu zvláštní, že někteří z jeho nových přátel zažili něco podobného od stejné osoby jako on

U téhle knihy přiznávám, že jsem trochu asi čekala něco jiného. Ne že by se kniha špatně četla, to ne. Postavy byly sympatické, oba dva hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Ale z tohohle období už jsem četla knihy, které se mi líbily ještě víc. Na druhou stranu jako oddechové čtení to bylo fajn

10.11.2023 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Prvních 100 stránek se pro mě trochu vleklo, kromě jednoho odhalení (které jsem vůbec nečekala) a jedné záležitosti týkající se Aylina původu se tam toho moc nedělo, hodně činností a myšlenek hrdinky se opakovalo.

Po téhle první 1/3 to začalo být zajímavé a děj se vic rozjej. Kniha je stejně jako první díl hodně čtivá, a jak nemá moc stránek, tak je přečtená opravdu rychle. Bylo tu objasněno i pár dalších schopností, které jednotlivé smečky mají, to se mi moc líbilo.

Za mě vítaný plus je, že tady byly milostné scény popsány lépe než v prvním díle a vyhnuli se tu nějakým výrazům, které byly v jedničce

A ten konec ? To snad ne, budu s napětím očekávat pokračování a doufám, že bude brzy

01.11.2023 4 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

To, že vyjdou 3 kapitoly k Ranhojičce a že budou k dostání na Humbookfestu, jsem se dozvěděla na poslední chvíli, a hned jsem začala zjišťovat, zda půjdou sehnat i jinde. Naštěstí ano, protože nevím, co bych dělala, kdyby ne

Sérii miluju , tenhle rok ji řadím k tomu nejlepšímu, co jsem četla a možnost se vrátit k našim hrdinům a strávit s nimi ještě chvíli byla báječná Klidně těch kapitol mohlo být ještě trochu víc. Umím si představit nějaké další kapitoly, které bych ráda četla ještě z jiného pohledu - z pohledu některého z těch, kteří dostali prostor zde

Jsou tu tři kapitoly, každá je vyprávěna jinou postavou - nějakou mužskou postavou z Ranhojičky - a každá kapitola se vztahuje k jednomu dílu.

Z těch třech se mi asi nejvíc líbila ta poslední kapitola ta byla úžasná

31.10.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

První část knihy se podobá Popelce. Sophie je nemanželská dcera hraběte, který se později znovu ožení. Tím Sophii získá macechu a dvě nevlastní sestry. Snila o tom, že se budou mít rádi, ale bohužel její sny se nesplnily. Po smrti hraběte je se Sophií zacházeno hůř než se služkou.
Jednou večer se jí podaří dostat na maškarní bál, kde ji nikdo nepozná a ona se seznámí s Benedictem. Okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra, ale s úderem půlnoci se musí Sophií vytratit.
Když její macecha zjistí, kde večer byla, vyhodí ji a od teď je to všechno na Sophií.

Ve druhé části se náhodou potkají znovu, Benedict zachrání Sophií ve velmi nepříjemné situaci.
A jak se to vyvine dál? Pozná v ní tajemnou krásku se kterou se seznámil na maškarním bále nebo ne? Co udělá Sophie?

Autorka píše moc pěkně, mám ráda tohle období.

Sophie si nejde neoblíbit, je moc milá, se svým se osudem se popasovala, jak nejlépe mohla, přestože ji v určitém směru dost ovlivnil, čemuž se nejde divit. Zná svou cenu, má své zásady. A tady mi trochu vadilo na Benedictovi, že to nepochopil. On vyrostl úplně jinak než Sophie - v milující rodině s bezpečným zázemím, a jelikož ví, jaká je společnost a co se vše může stát, mohl pochopit její rozhodnutí a smířit se s tím a ne na ni dál tlačit a naléhat. Naštěstí později to napravil a u mě si to vylepšil

Miluji sourozence Bridgertonovic, jsou úžasní, každý je jedinečný, neváhají si ostatní dobírat, ale přesto jsou si oporou a milují se

31.10.2023 4 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Upřímně, ani nevím, co mám napsat. Na to jak se mi první díl líbil tak z druhého dílu mám smíšené pocity. První díl skončil celkem uzavřeně, takže byla otázka, o čem bude další. Hlavně se řešil vztah Noah a Nicka, jejich vztah s rodiči,...

Někdy jsem měla chuť ty dva trefit něčím po hlavě kvůli jejich chování (které bylo místy dětinské, nedospělé), pak promluvit do duše jejich okolí za to, jak se stavěli k jejich vztahu. Ano, měli to těžké i právě kvůli svému okolí, ale některé jejich hádky byly zbytečné, dalo se jim snadno předejít. Pak tam byly takové, která úplně chápu, že se chytli. Vlastně velká část knihy byla o hádkách mezi více postavami, usmiřování a intimnostech mezi hlavními hrdiny, u nichž chemie nijak nepolevila od jedničky.

Je tam vidět, že skrývaná tajemství budou jednou odhalena, že lež má krátké nohy, krásné přátelství, že každý si v sobě něco neseme, i když to tak na první pohled nemusí vypadat, a tak dále...

Třetí díl si určitě přečtu, protože ten konec mě dostal (na posledních stránkách se toho stalo tolik, že jsem si na poslední stránce říkala - "a to je už jako konec? Teď čekat do října na další díl?" a chci vědět, jak to bude pokračovat, jak to celé všechno dopadne.

16.08.2023 3 z 5