kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Touha Touha Vi Keeland

3,5
Na letišti si spolu prohodí kufry, při jejich výměně se mezi nimi objeví jiskra a oni dva spolu stráví víkend, ale ona se pak se vypaří bez jediného slova. Několik měsíců uběhne, až to vypadá, že jejich cesty se už znovu neskříží, když pak jeden den...

Kniha je označena jako erotický román (I když tolik erotiky mi nepřišlo, že by tam bylo) přesto se v ní objevilo i vážnější téma. O tom jak se člověk snaží sám sobě a někomu opět věřit po tom, co zažil něco, co mu tuhle víru vzalo.

Jako četlo se to dobře, příběh nebyl úplně předvídatelný, což je dobře, ale přišlo mi to jako průměr, ale na dovolenou dobré

27.06.2024 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

V dětství byli jako tři mušketýři, všechno dělali společně. Dva kluci a jedna dívka. Oba do ní byli zamilovaní, ale domluvili se, že kvůli přátelství se o nic nepokusí, ale pak jeden z nich to porušil, využil situace, když tam druhý nebyl, začal se Amber dvořit a nakonec spolu začali chodit. Projevilo se to na přátelství, které už nebylo jako dřív, ale teď o pár let později se něco změnilo….

Tohle byla jednohubka, kterou jsem měla rychle slupnutou.

Kniha v sobě měla pár myšlenek, které na mě zapůsobily, nějaké dojemné chvíle, ale jinak jsem čas od času musela kroutit hlavou nad chováním hlavních hrdinů. V určité chvíli jsem Amber vůbec nezáviděla to, co ji čekalo.

Anotace celkem hodně prozrazuje, tak jestli chcete být aspoň trochu překvapení dějem (i když mnohé během čtení dokážete odhadnout), tak doporučuji nečíst anotaci.

06.06.2024 3 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

4,5
Konečně nadešel čas, kdy studenti Akademie mají ukázat, co se naučili. Pro dhampýry to znamená zkoušku, která je pro jejich budoucnost hodně důležitá. Její výsledky mohou ovlivnit jejich zařazení po maturitě. Přestože Rose ve zkoušce zazáří, tak si není jistá, zda ji to k něčemu bude. Ani parádní výsledek nemusí smazat její prohřešky, které jsou známé a neví tedy, zda bude moct chránit Lisu. I když teď si dělá větší starosti s uskutečním plánu, který má v hlavě od chvíle, co se vrátila. Může se to vůbec podařit? Je to, co se dozvěděla, opravdu možné?

Tenhle díl je nabytý akcí - od poslední zkoušky, přes šílený plán, zázrak který by mohl změnit svět Morojů až po ten konec, který je hodně překvapivý. Fajn bylo i to, že autorka tady už neměla potřebu připomínat všechny události minulých dílů, jako to dělala předtím.

Myslím, že některé šílenosti, které tady uskutečnily, se povedly asi díky velké dávce štěstí které ale nevydrželo navždy. Rose má kliku, že má tak skvělé lidi kolem sebe, co pro ni hodně udělají a do hodně věcí jdou s ní. Na jednu stranu mi ji tady bylo líto, na druhou se mi nelíbilo, jak se chovala vůči Adrianovi. Pak se stále nenaučila krotit svou vznětlivou povahu, i když pravda že v tom může hrát roli i éter, který beru od Lisy, jenže tady jí to hodně uškodí.

15.05.2024 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

4,5
,,Myslím si, že občas musí člověk padnout na dno, aby našel to, co hledá."

Prožijete jeden rok v Ruinách, kde žijí smrtky, které pokud zrovna nemusí sbírat duše zemřelých, tak prožívají své vlastní radosti a strasti. Nás zde provází Ema. Je smrtkou už nějaké to století, tak by se dalo říct, že už je na hodně věcí zvyklá, i když ji stále něco občas překvapí. Poznáváme s ní samotné Ruiny a jeho obyvatele, různá pravidla, které se Emě dařilo občas celkem dobře přehlížet a trochu upravit, tak jak se jí to hodilo, i když tentokrát ji to jedna situace trochu zatrhne a ona se díky tomu dostane do pozornosti členů jejich nejvyššího orgánu.

Ema je číslo, taková držka, která si nenechá nic líbit, je sarkastická, ironická a umí se ozvat, což se mi líbilo. Neumí moc projevovat emoce, což není vůbec dobré vzhledem k jejím schopnostem, které se najednou začínají rozvíjet. Zbožňuji její vztah s Erikem, jak se hašteří, ale když o něco jde, tak toho druhého brání a starají se o sebe.

,,Fascinující, jak ženy dokážou reagovat na zmínku o věku i po smrti."

Kniha plynula dobře, já jsem se skoro v každé kapitole něčím dost pobavila díky různým rozhovorům, hláškám, o které tu není nouze. Je to oddychová kniha na pobavení a musím říct, že tohle splnila skvěle. Je to dobře promyšlené – svět, řád a pravidla, ti co dohlížejí na jejich dodržování, různé schopnosti, postavy. Nechybí romantická linka, u které se mi líbil postupný vývoj, který by měl ještě pokračovat v dalším díle. Zajímalo by mě, jak se určí, z koho se stane smrtka a koho pošlou „dál“, to nevěděla ani Ema. Těším se, až vrhnu na Dvanáct měsíců, kde poznám některé ještě víc

19.04.2024 4 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Minulý rok jsem byla na přednášce Nicoletty. Byla skvělá. Obdivuji, že se vydala na takovou cestu, muselo to vyžadovalo velkou kuráž.

Knihu jsem si koupila, že si ji přečtu, a po pár stránkách jsem ji odložila. Ne že by to bylo napsané nějak špatně, nudně či tak, naopak. Je to zajímavé. Ale díky tomu, že jsem byla na přednášce, tak v té přečtené části jsem většinu historek znala a nějak mě tam nic moc nepřekvapilo.

Kniha obsahuje zážitky z cest, myšlenky cestovatelky a krásné fotkou krajiny, kterou procházela

17.04.2024

Ochrana tygra Ochrana tygra Anna Lowe

Cruz, tygří měnič, nenávidí lidi a má pro to velmi dobrý důvod. Po letech se naskytne příležitost pomstít se. Podle instrukcí čeká, až spatří svůj cíl, aby pomstu vykonal. Jenže když se cíl objeví, tak mu na tom něco nesedí a radši se rozhodne ujistit, že je to opravdu tak, jak mu bylo řečeno, než udělá něco, čeho by pak mohl litovat. Jody má pocit, že se upsala ďáblu, přestože k tomu měla dobrý důvod. Jediné co ji uklidňuje je, že to brzy skončí a ona se bude moct vrátit k tomu, co miluje. Jenže to si jen myslí, jelikož nečekaná střelba všechno změní…

Cruz je plný protikladů, zatímco Jody je optimistická, veselá, snaží se vidět věci pozitivně a na Cruze působí jako slunce, v její přítomnosti se dokáže uklidnit, uvolnit a sem tam se i usměje. Tihle dva měli neobvyklé první setkání, a stejně jako u ostatních i mezi nimi se skoro okamžitě projevila přitažlivost vůči tomu druhému. Zde se z naší původní pětice měničů vyskytuje hlavně Cruz a Silas, na které tím pádem zbývá zjistit, co se děje. Jak je to s informacemi, které dostal Cruz o cíli? Opravdu je všechno tak jak to vypadá?

Spolu s hrdiny jsem se snažila zjistit, co se stalo, kdo by mohl za vším stát. Tak nějak si stojím za tím, co jsem psala u přechozích dílů, je to oddychová série, kde ale není možné čekat nějak velké zvraty, i vzhledem k malému počtu stránek jakou kniha má, takže děj člověk může odhadnout, i když sem tam se nějaké to překvapení objeví, což je dobře. Mně se líbí ty popisy okolí, tady i Cruzovo obydlí, které bylo hezky promyšlené a to, že jejich zvířecí stránka se projevuje i v jejich povaze.

Další díl bude o Silasovi, o kterém bylo něco málo naznačeno, tak na něj jsem zvědavá. Doufám, že se postupně odhalí i pár odpovědí na některé otázky a tajemství, která se táhnout už od první dílu – kdo je majitel pozemku, jak se to vyřeší s Draxem,….

15.04.2024 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Po tom, co se přihodilo už nikdy nic nebude stejné. Rose ví, co musí udělat. Musí dodržet jeden slib a proto odchází ze školy a vydává se na cestu. Čas od času kontroluje Lissu, a po chvíli si začíná všímat, že se chová divně, ale nemůže přijít na to, co se děje. Zjistí to? Zvládne udělat to, kvůli čemu odjela?

V tomhle díle se objeví plno nových postav, které s dějem celkem hodně zamávají. Líbily se mi popisy Ruska, měla jsem pocit jako bych tam byla. Je tu hodně vidět, jak se všechno v Rose pere - její sny, naděje, přání, pocit zodpovědnosti a její povinnost,... a ona se musí rozhodnout, k čemu z toho se přikloní.

Co mě trochu zaráží je, že autorka má potřebu připomínat, co se stalo v předchozích dílech, znovu vysvětlovat některé poměry Morojů, jak vzniká Strigoj a tak. Vím, že je to asi bráno, že mezi vydáním jednotlivých dílů byl rozestup, ale připomínat některé věci i ve čtvrtém díle? Zbytečně se tím zaplnily počáteční stránky a děj se tak rozběhl až o něco déle.

07.04.2024 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

,,Každý z nás má své stavební pilíře v minulosti."

Kniha na doporučení od přátel, a já se k ní konečně dostala. Také je to má první přečtená kniha, co má ořízku.

Cassie je slušná dívka ze známé rodiny, která brzy dokončí školu a je vybraná do literární soutěže, z čehož má velkou radost, protože napsat knihu byl její velký sen. Jakmile se ale setká v nakladatelství s Harrym, tak je velmi překvapená, protože jemu se její text nelíbí, a chce po ní, aby napsala nový. Harry s jeho piercingy a různými tetováními je známý na určitých místech jako Habibi. Ukáže Cassie temnější stránku světa a ona zjišťuje, že spousta věcí není tak, jak si do teď myslela.

Jsem spokojená s chemií, která byla mezi hlavními hrdiny. Kniha je označena jako erotická, ale nepřišlo mi, že by toho zde bylo nějak moc, přestože nějaké lechtivé scény tu samozřejmě byly. Bylo fajn, že tu byla zmíněna i témata, o kterých se mluví hůř - drogy, alkoholismus, jisté onemocnění, se kterým jsem se zatím nesetkala tak často a které jsem tady vůbec nečekala. Bylo tu pár detailů, které mohly být víc rozpracované. Vcelku se mi líbila, ale přiznávám, že v tomhle žánru jsem četla už knihy, které se mi líbily víc.

04.04.2024 4 z 5

Okouzlení medvěda Okouzlení medvěda Anna Lowe

Tentokrát známe oba dva hlavní hrdiny. Hunter je pravý velký medvěd, který miluje odpočinek, dobré jídlo a taky už mnoho let je zamilovaný do jedné ženy. A tou je policistka Dawn Meliová, která se párkrát objevila v předchozích dílech. Oba kolem sebe už dlouho krouží, ale ani jeden se neodvážil udělat víc. A po tom, kdy Dawn zjistila, čím Hunter je, že je měňavec, neví, jak to má pobrat. Hunter má strach, že ji nadobro ztratil díky tomu.

Hunter je typický méďa, kterého si člověk musí oblíbit a Dawn je respekt budící policistka, které při pohledu na něj jihne srdce. Tihle dva se mi líbili. Odhalily se podrobnosti z minulosti obou dvou, a ne všechny byly příjemné, většina je do teď straší a oni se s tím nějak musí vyrovnat. Objeví se další kámen, který by ve špatných rukou mohl způsobit velké potíže a na obzoru se rýsuje nečekaný nepřítel.

Jsem ráda, že jsem téhle sérii dala šanci. Je to oddechová četba na jeden večer, ale to prostředí, jednoduchost děje má své kouzlo.

03.04.2024 4 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

,Co když je konec hry pouhým začátkem?"

První díl série jsem nečetla, ale to nevadí, v ději jsem se neztratila.

Teagan si přeje studovat na univerzitě design počítačových her a jelikož její otec s tím nesouhlasí, protože chce, aby šla studovat něco jiného, tak si na studium musí našetřit sama. Po nocích streamuje hry a během jedné z nich opakovaně porazí jednoho hráče, ze kterého se nakonec vyklube Parker, oblíbený gamer, který má spoustu sledujících. Začnou spolu hrát i jiné hry, potom si píšou, setkají se na jedné sešlosti pro hráče a přestože je dělí velká vzdálenost a budoucnost je nejistá z několika důvodů, tak je to k sobě táhne.

Romantika z prostředí počítačových her. Dobře napsané seznámení, vývoj vztahu, pochopitelné myšlenky, pocity, flirtování – všechno reálné, co se může stát. Líbilo se mi, že Teagan se za sebe uměla postavit, nakonec se rozhodovala tak, jak chce ona, co cítí, že je pro ni nejlepší, vyřešila si vztah i s jinou blízkou osobou, přestože nevěřila, že to půjde. Parker byl milý kluk, v jejich světě celkem slavný, a přitom úplný pohodář, ale ani on to neměl vůbec jednoduché. Jeho spolubydlící byli boží, takový chaos doma, ale byli si všichni velmi blízcí, jak bylo vidět a hlavně v jednom momentě i dokázali svým jednáním. Na konci jsem plně souhlasila s rozhodnutím, které udělala Teagan, nejspíš bych se zachovala stejně.

Přestože kniha má něco málo přes 400 stran, tak místy se čte opravdu hodně rychle, jelikož stránky jsou popsané pomocí textových zpráv. Až na jednu takovou záležitost, která mohla být zmíněna víc a pár malých drobností se mi to líbilo, moc hezká romantika

08.03.2024 4 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

„No jo, draci a jejich cetky. Rozhodně mají slabost pro lesklé věcičky.“

Příběh o měňavcích mě zaujal a dala jsem si ho na seznam TBR, že si to přečtu.

Děj začíná hned na první stránce, není žádný úvod do světa, a vše se čtenář dozvídá postupně. Kniha je čtivá, měla jsem ji přečtenou za jeden večer. Má celkem málo stran, což mě trochu překvapilo, u fantasy to není obvyklé. V tom je asi i nevýhoda, jelikož některé věci postrádaly hloubku, děj byl jednoduchý, žádné spletitosti, jak jsem u fantasy zvyklá.

Líbilo se mi, že se zvíře, ve které se proměňovali, projevovalo i na jejich povaze, chování. Od začátku je jasné, že i Tessa je něčím zvláštní, a jsou náznaky u ostatních z tlupy, že i je v minulosti něco potkalo, o tom se určitě bude psát v dalších dílech.

Beru to jako pěkný začátek série, který mě zaujal, nechyběla ani bonusová kapitola, kterou je možné si stáhnout a kouknu se někdy na Boona, na kterého byla i na konci knihy ukázka.

16.02.2024 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

„Sotva v životě stihly něco zažít, a přitom toho viděly až příliš. Jedna je poznamenaná životem a druhá smrtí...“

Zažité informace, že jsou všichni před Strigoji přes den v bezpečí se rozplynou, když se objeví vyvražděná skupina Morojů i s jejich strážci a důkazy říkají, že to udělali Strigojové, ale nebyli na to sami. Pomáhali jim totiž lidé, což je něco, co se ještě nestalo. Lidé nemají žádné omezení, mohou se pohybovat na slunci, i ničit magické obrany. Díky tomu není už nikdo v bezpečí. Je čas před vánoci, kdy normálně všichni jezdí na návštěvy, ale teď má spoustu Morojů strach cestovat. Nabízí se řešení – jet po vánocích do luxusního lyžařského střediska a užít si svátky tam. Bude zde víc rodin i se svými strážci pohromadě, takže by to mělo být bezpečné. Jenže tenhle klid a pohoda netrvají dlouho, jelikož Strigojové někde znovu zaútočili

V tomhle díle se objeví pár nových postav, které sehrají důležitou roli.

Druhý díl se mi líbí o něco víc. Není tady potřeba tolik seznamování se světem, a tak se díky tomu zde toho děje mnohem víc. Oceňuji i to, že se děj přesunul na jiné místo, než je akademie. Pouto mezi Rose a Lisou je hrozná věc, ani jedna nemá žádné soukromí, i když Lisa je toho trochu ušetřena, jelikož neví, co všechno Rose vidí. Někteří se tady chovají hodně naivně a ohrožují tím ostatní, bohužel někdy to má následky

Jelikož je to pro mě rereading, tak vím, co se přibližně stane, ale i tak se mi tahle série stále líbí, a přestože nedávám plná počet, tak VA doporučuji.

„Lásku si nemůžete vynutit, napadlo mě. Buď tu je, nebo není. Ale když tu není, musíte být schopni si to přiznat. Pokud se ale láska dostaví, musíte dělat, co je třeba, abyste své milované ochránili.“

14.02.2024 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

3,8
Je to už pár let, co jsem tuhle sérii četla, a řekla jsem si, že by to chtělo #rereading. Je to asi série spíš pro mladší, než jsem já, ale i tak se mi to líbilo

V tomhle díle je spoustu věcí, které čtenář musí poznat, jako to už u prvních dílu bývá, což může zapříčinit, že některé části v knize nejsou úplně záživné, jak se všechno různě popisuje, nicméně pro celý děj jsou tyto části důležité. Ale plus je, že děj začíná hned první stránkou, a tyhle informace se člověk dozvídá postupně, takže jsem neměla pocit, že by těch informací bylo najednou moc

Rose má složitou osobnost, na jednu stranu se chová na svůj věk, ale na druhou některé věci bere mnohem vážněji, než někteří mnohem starší. Ale mě se líbí, umí se omluvit, když udělá chybu, je spontánní, impulsivní a spoustu dalšího.

Líbí se mi obě romantické linky, které se tu objevily.

21.01.2024 4 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Kniha mě zaujala obálkou, pak jsem četla anotaci a koupila jsem si ji. Dlouho trvalo, než jsem se k ní dostala a přečetla ji, ale stihla jsem to ještě v tomhle roce

Nečekaně se děj chvíli odehrával v době, kdy postavy slavily Silvestr, takže jsem se trefila dobou, když i nám zrovna zbývají poslední dny v roce 2023

Letuška, která miluje matematiku a jejím snem je studovat v Oxfordu a pilot s duší umělce, který se umění nemůže věnovat kvůli rodině. Ona, která na střední měla stipendium, byla tam sama proti ostatním a on z bohatší rodiny, dva cizinci a přitom spolužáci ze střední se chvíli po maturitě nečekaně potkají a zjistí, že pracují u stejné letecké společnosti.

Je tu ukázka krásného přátelství... co mohou udělat fotky, které by nikdy neměly být poslány a i kdyby ano, tak nijak dál šířené... rodinná tradice a přesto sen dělat něco jiného... rodina a vztahy mezi blízkými i těmi, které neznáme...

Úplně TOP kniha to není, už jsem četla i lepší tohoto žánru , ale měla v sobě silné pasáže, zvlášť jedna mě opravdu dostala (e-mail od Ever) a některé části byly důležité, poučné, ale možná mohla být o trochu kratší, nebo spíš některé části záživnější, protože mě to hlavně zezačátku nevtáhlo hned do děje, trvalo mi se začíst. Ale jinak to byla hezká jednohubka

Saudade - portugalské slovíčko a označuje hluboký pocit nostalgické touhy po někom či něčem, co je nepřítomné

30.12.2023 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

„Dal bych celý svět za to, abych měl nějakou další osobu, za kterou bych položil život,“promluvil.
Na díl o Hyacinth jsem se strašně moc těšila. Během série jsme měli možnost sledovat jak vyrůstá, že je to obrovská uličnice, která chvilku neposedí, ráda má poslední slovo v rozhovoru a s ní v čele špionů by každý národ všechno vyhrál. Ale tady je vidět, že umí být i moudrá, empatická, že ví, co chce a nechce se smířit s ničím menším.

Uplynula celá minuta. Tak dobře, pravděpodobně to nebylo víc než deset vteřin, ale vypadalo to jako minuta. A potom, protože to už nedokázala vydržet, promluvila.

Ona a lady Danburyová jsou dvojka, u které se rozhodně nebudete nudit. Jediný Gareth dokazál, že Hyacinth došla slova a nevěděla, co říct. Tihla dva jsou úžasný pár. Sympatické postavy, které si nejde nezamilovat, a to myslím i ty vedlejší, až teda na jednu osobu a všem kdo tenhle díl četli, je jasné, o koho jde.

Uhlazeně se usmál. „Ne že bych váš chtěl zásobovat střelivem, ale smutnou pravdou je, že většina mužů jsou ovce. Kam jde jeden, ostatní ho následují. A neříkala jste, že byste se ráda provdala?"
„Ne za někoho, kdo jde za vámi jako za vůdcem stáda.“

Je tu i menší záhada, kterou hrdinové společně řeší.

„Známkou skutečně pokročilé mysli však je,“ přerušila ji lady Danburyová, „schopnost přizpůsobit se měnícím okolnostem.“

Po minulém díle, kdy jsem byla trochu zklamaná, byl tenhle skvělý

„Snažím se vyšívat.“ Hyacinth zvedla ruční práci jako důkaz.
„Snažíš se vyhnout -“ Matka se zarazila a zamrkala. „Proč má ta květina ucho?“
„To není ucho.“ Hyacinth pohlédla dolů. „Ani květina.“
„Nebyla to ještě včera květina?“
„Jsem velmi tvůrčí,“ namítla Hyacinth a přidělala té zpropadené rostlině další ucho.
„O tom,“ poznamenala Violet, „jsem ovšem nikdy nepochybovala.“
Hyacinth se zadívala na spoušť na látce. „Je to mourovatá kočka,“ oznámila. „Jen ji musím udělat ocas.“

13.12.2023 5 z 5

Věčný slib lásky Věčný slib lásky Janette Oke

Druhý díl série Láska přichází po špičkách. Na tuhle sérii jsem narazila náhodou a ze zvědavosti jsem si ji přečetla, jelikož téma osidlování na Divokém západě se mi celkem líbí. Podle toho co psala autorka tak si myslela, že první díl bude samostatný, ale čtenáři ji přemlouvali k pokračování, jelikož si postavy oblíbili.

První díl vyprávěl děj asi jednoho roku, a druhý díl v 194 stránkách popisoval přibližně 13 let rodiny Davisových a jejich komunity Rodinka se rozrůstala, některé děti vylétli z hnízda, aby si založili vlastní domácnosti, všichni lidé z oblasti se podíleli na tom, aby jejich komunita prosperovala, osamostatnila se. Je tu často zmíněn Bůh a modlitby (což v té doby tak bylo).

Musel to být náročný život. Lidé žili ze své úrody, pokud bylo špatné počasí, tak byla malá úroda a oni neměli, jak se uživit. Dost často i bez nějakého lékaře, který by byl v okolí a mohl kdykoliv přijet a pomoct. Máme hodně věcí o dost snazší - teplá voda teče z kohoutku, pro potraviny stačí jít do krámu,...

Tahle série by snad měla být i zfilmovaná, jen první díl se jmenuje trochu jinak než kniha a to jest Láska přichází zvolna.

První díl se mi líbil o něco víc, ještě uvidím, zda si přečtu i ostatní díly série

18.11.2023 3 z 5

Někdo jako my Někdo jako my Estelle Maskame

Moc hezké zakončení série, jediné co, tak mohlo být pár stránek navíc, i třeba ve formě epilogu, abysme věděli, jak to dopadlo

18.08.2023 5 z 5

Někdo jako já Někdo jako já Estelle Maskame

Líbí se mi, jak je vidět, že postavy dozrávají. Mila se už dokáže postavit sama za sebe, za to co je správné (někdy i u něčeho, k čemu neodhodlali ani dospěláci v knize). Je moc hezké, jak jsou si ona a Blake sobě navzájem oporou a podporují se, stojí si za sebou a svým vztahem.
Už se tu řešili i vztahy mezi ostatními členy rodiny, které byly naťuknuté v prvním díle - otec a syn, bratr a sestra, dcera a otec...

17.08.2023 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Knihu jsem si vzala k moři, s tou obálkou to byla jasná volba. Anotace mě nalákala a těšila jsem se, až si to přečtu, byla to má první kniha od autorky.
A asi mi nesedl styl psaní, jak byly nějaké myšlenky hlavní hrdinky podané, něco nevím.
Ale jinak hezký příběh, na léto jako dělaný.

17.08.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na tuhle sérii se chystám už velmi dlouho, a konečně se mi to povedlo :)
Moc hezký příběh, taková pohádka, ale krásná. Po přečtení jsem si hned půjčila 2. a 3.díl, abych mohla brzy navázat

17.08.2023 5 z 5