kohoutp.cz kohoutp.cz komentáře u knih

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Rozhodně zajímavý příběh. když to srovnám se životopisem S. Jobse, tak mi toto přišlo méně čtivé, ač jako osobnost Musk nezaostává.

01.02.2018 4 z 5

Je z toho cítit, že autor chtěl stvořit něco jiného, ale přitom jet na osvědčené vlně vyprávění.
I proto to táhne ke srovnání s předchozími knihami, které nastavily laťku vysoko. Podle mě se s tím popral autor parádně.
Nevím, jestli to je tím, že po přečtení několika komentářů, jsem neměl výrazná očekávání, ale mě knížka bavila.

17.01.2017 5 z 5

Oproti staříkovi mi analfabetka přijde nucenější a mnohdy topornější. Na druhou stranu je ta nucenost povedená, smál jsem dost..

01.12.2016 5 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Četl jsem dceři před spaním. Už jsem na tyhle knížky z dětství zapomněl (vybavoval jsem si již pouze kreslený seriál) a velmi mile mě překvapila. Je znát, že p. Sekora byl milovníkem sportu a vtipně do děje zakombinoval zákulisní dění (tréninky, motivaci, špehování soupeře i podvody). několikrát jsem se upřímně pobavil..

10.04.2016 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

V dětství mě tato kniha minula a celou jsem jí přečet až v dospělosti při uspávání dcerky. Pohádky mě mile překvapili a místy i rozesmály. Krásné čtení.

30.09.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

sitra: podle toho, jaký si čtenář. Jestli 10 knih není problém, asi bude nejlepší začít od 1.dílu. Pokud by jsi s tím měl časové problémy, není to úplně důležité - ale přečíst pouze Policii je škoda. Zkus třeba číst od Sněhuláka - Jsou to čtyři knihy a myslím, že zážitek z policie Ti to pak umocní.

15.07.2015 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Z nostalgie čteno dvouleté dceři před spaním. I po letech se čte příjemně.

07.07.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tuhle sérii čtu od Sněhuláka a je parádní, jak jsou knihy propojené a skládají celý příběh. Docela by mě zajímalo, jak to vypadá u autora doma - představuji si velkou nástěnku se jmény, jejich vazbami a spostou poznámek, tak aby se orientoval v souvislostech před každou kapitolou.
Policii je stylem vyprávění, střihem a náznaky snad nejlepší z celé série. Škoda, že i na jejím konci jsou stále otazníky a to jak ohledně ukončeného prípadu vražd, tak i u druhého příběhu, který zůstal neukončen celý.

13.04.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

První co jsem s Holem přečetl, byl sněhulák. Ten mě zaujal natolik, že od té doby pokračuji. Zatímco levhart mi přišel částečně okopírovaný sněhulák, přízrak je jiný. jiný a přitom stejný. Styl vyprávění, střídání pohledů, atmosféra (a bohužel i Bondovské schopnosti hlavního hrdiny). Kniha je čtivá takřka do posledního slova a krom hlavního příběhu se je velmi zručně posunut i celkový příběh Harryho. Parádní čtení.

10.11.2014 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Autor na začátku zmínil myšlenku, že události v životě se opakují a pak kolem téhle myšlenky rozvinul zdlouhavý příběh. Takže, aby se čtenář užil konec, musí se prokousat několika set stránkami vzpomínkami na minulost, které bohužel nenabízí takový spád jako bych od autora čekal. Mrtvoly v příběhu jsou, ale emoce okolo toho minimální.
A na konci přichází nepřekvapivě překvapivý zvrat, který nekoresponduje s dosavadním chováním postav.
Nesbø je můj oblíbený autor, ale Království z mého pohledu určitě nepatří k vrcholu jeho tvorby (spíš naopak).

22.12.2020 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Z mého pohledu s každou knihou klesá na záživnosti série. Zatímco PĚT mě bavilo moc, SLEPÍ PTÁCI už méně, u HLASŮ jsem se nudil.
Oceňuji příběh, nečekaný závěr i prostředí, ale kromě jedné scény tam nebylo žádné napětí. A to je detektivní Thriller z prostředí psychiatrické léčebny podle mě docela závažný nedostatek.

24.08.2020 3 z 5

Jak se dělá e-kniha (Příprava elektronických publikací ve formátech EPUB a MOBI) Jak se dělá e-kniha (Příprava elektronických publikací ve formátech EPUB a MOBI) Vladimír Pistorius

Jelikož se tvorbě e-knih věnuji, byla pro mě dost poučná. ale myslím, že ta cílová skupina, která to ocení, je asi dost malá. Navíc text rychle stárne..

08.08.2018 5 z 5

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Knihu si vybrala dcerka sama v knihovně. Když jsem jí pak předčítal bavila se nejen ona, ale i já.

29.05.2017 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Knížku jsem dostal a byla mi tak trochu vnucena ke čtení. Ten přebal by mě nikdy nenalákal a ani po přečtení nechápu souvislost s obsahem.. Ale obsah se četl celkem fajn a líbilo se mi to. Trochu škoda, že autor nemá rád Nesbøho pro jeho údajné pouťové efekty a dějové zvraty. Myslím, že by této knize nějaký zvrat, napětí či nějaká akce jen prospěla. Takhle to je takové obyčejné vyprávění takřka bez emocí (vyjma konce).

11.11.2016 4 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Čteno dcerce před spaním. příběhy pobavili a několikrát jsem se i zasmál.

13.07.2016 4 z 5

Letem dětským světem Letem dětským světem Jana Štromajerová

Čteno dcerce před spaním, dokonce na přání opakovaně. Básničky jí bavily a mě vlastně taky. Spokojenost.

20.06.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Po knize jsem pokukoval už delší čas, ale pořád mě odrazovala obálka. Evokuje ve mě, že se jedná o laciný béčkový horor. Naštěstí jsem po letech předsudky opustil a knihu přečetl. Četlo se to parádně a přiznám se, že jsem téměř do poslední chvíle netušit, kdo je vrahem. Ještě malinko více prokreslení prostředí a vedlejších postav a je to dokonalý.

17.12.2015 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Za mě dobrý. Ač autotův styl znám, přesto vždy alespoň něčím překvapí. Sérii s HH řadim od autora výše, přesto je však tato odbočka opět parádní.

20.10.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Pro původní záměr, kdy měla kniha sloužit jako dodatek k jinému románu, by to bylo dobrý. Takhle, jako dosti propagovaná novinka od Nesba, to po předchozí nastavené laťce se sérií HH pokulhává, a trochu to um autora sráží. Také mě trochu dráždilo zdůrazňování hlouposti hlavního hrdiny a při tom jeho myšlení a znalosti převyšovali mé.
Není to špatné, ale spíš bych to viděl třeba jako povídku do knihy s více podobnými příběhy a ne jako celou knihu.
(3 hvězdy za příběh, 1 hvězda za oblibu autora)

19.06.2015 4 z 5

Vzhledem k úspěchu knihy jsem se obával velkého očekávání, které se nenaplní. A zpočátku se mi to i vyplňovalo. Jenže, jak se děj rozvýjel, kniha mě vtáhla a parádně pobavila. Shodou okolností jsem těsně po přečtení knihy viděl i film, ale ten se knize nevyrovná ani z poloviny.

02.03.2015 5 z 5