kohoutp.cz kohoutp.cz komentáře u knih

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Ač nejsem fanoušek Applu, tak Jobs má můj respekt. A stejně tak i autor této knihy. Parádně zpracovaný životopis IT legendy s poodhalením zákulisních vztahů i bojů významných firem v IT i filmu. Každopádně zajímavé čtení (pro mě to byl poslech) o moderních technologiích, marketingu, vedení firmy i drsném jídelničku.

27.02.2015 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Docela jsem se pobavil. A že jsou příhody přetažené za vlasy? To už tak u humorných knih bývá.

28.01.2015 4 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Knihu jsem vlatně nedočetl. spíše jsem ji celou letmo prolétl. Asi na její čtení (jak píše charlizee) potřebujete jiné rozpoložení. Přišlo mi to spíš jako přehledná historie lenošství (spousta dat, jmen a citátů), která mi moc nedávala. Nechci říct, že jde o špatnou knihu, ale chce to jinou náladu na její čtení

16.01.2015 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Poslechnuto při cestování jako audiokniha. Po bohatém tátovi přinese tato kniha jen drobné rozvedení stejné myšlenky. Z jedné strany motivační, z druhé až nebezpečnou. Jako jeden z názorů na svět každopádně dobré.

08.01.2015 3 z 5

Po dlouhý době knížka, kterou jsem nedočetl a odložil. Ani vtipné, ani překvapivé a pohádka už vůbec.

05.01.2015 1 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Tyhle básničky mám rád. Dokud nebyla knížka, měl jsem jich několik vytištěných z internetu. Dosud se mi básně neomrzely a rád se k nim vracím.

02.01.2015 5 z 5

Začněte s obsahovým marketingem Začněte s obsahovým marketingem Josef Řezníček

Stručný přehledný souhrn.

30.01.2020 4 z 5

Orbis Tweetus Orbis Tweetus Otto Bohuš

Parádní kombinace pouček a slovních hříček. Kdyby bylo obojí oddělené, aby se ke knize dalo lépe vracet, bylo by to dokonalé.

05.12.2019 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Textu v knize mnoho není, ale za to myšlenky jsou dost nahutněny (vyjma posldních kapitol). za mě lepší než zdlouhavé okecávání.

16.09.2019 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Hezky pojato. Odkazy na zdroje, výzkumy a hlavně čtivě pojato.
Konec prokrastinace to ale nezaručí..

08.08.2018 5 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

"Přečteno" v audio formátu. O trochu více duchovní, než bych si představoval, ale jinak trefně popsáno. Inu, Odpor je svině, o tom vím své.

19.02.2018 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Poslechnuto v nemocnici jako audiokniha. Osoba obra i celkový styl psaní je parádní. Jen mi asi nepřijde ideální postavit pohádku pro děti na pojídání jiných dětí a popisování, jak křupaly při požírání kostičky..

01.02.2018 3 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Poslechnuto v nemocnici jako audiokniha. U Svěráka mám obecně jeho hru se slovy rád, toto mi však přišlo oproti jiným jeho věcem salbší.

01.02.2018 3 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Vesměs je to přesně podle očekávání. Kniha mě ničím nepřekvapila a docela jsem se pobavil.

26.01.2017 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Přečetl jsem tři povídky a dál již nepokračoval. Není to špatné, ale jsou zajímavější příběhy. Nevím, jestli to je tím, že autor v úvodu prozradí, že se snaží o nějaké překvapení, ale mě to přišlo všechno více či méně očekávané.

02.01.2017 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Ač jde o vyprávění bez jakéhokoliv napětí, je to docela zajímavě napsáno.

08.11.2016 4 z 5

Turistický průvodce II., zajímavosti z českých hradů a zámků Turistický průvodce II., zajímavosti z českých hradů a zámků Jiří Glet

Zrovna jsme byli na dovolené na šumavě a informace v kapse se parádně hodili.

29.08.2016 5 z 5

Turistický průvodce I., zajímavosti z českých hradů a zámků Turistický průvodce I., zajímavosti z českých hradů a zámků Jiří Glet

Mám uloženo trvale v telefonu a vždy s sebou.

16.08.2016 5 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Ač knihy o výživě nečtu, tuto jsem přečetl celou. Je to zajímavý pohled na novodobé stravování s vyváženým poměrem odborných faktů a laidských vysvětlení. Jen kdyby měl člověk sílu uvedená doporučuní držet..

12.11.2015 4 z 5

Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Jozef Pavlovič

Čteno dceři před spaním. Poslouchala se zaujetím a obrázky se jí líbily. Takže účel kniha splnila.

05.11.2015 4 z 5