kohoutp.cz kohoutp.cz komentáře u knih

Vzhledem k tomu, že kniha navazuje na předchozí díl, kde už se čtenář musel prokousat obšírným úvodem, je žačátek svižně čtivý. Bohužel to pak autor opět celé zpomalí a rozvláční. I přes obsáhlost příběhu i fakt, že od začátku čtenář ví, jak to skončí, jedná se zajímavé čtení.

31.08.2015 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět parádní čtení s opětovným přídavkem balastu. Když se děj konečně rozjede, vše se zbrzí spoustou nepodstatných příběhů okolo a vyjmenováváním reklamních značek. Velká škoda je použití zombie konce, přesto však mě série jako celek baví a třetí díl si přečtu.

17.08.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Promyšlený příběh (příběhy) a čtivě napsáno. Než se však skládání puzzle stane zajímavým, musí se čtenář prokousat celou první polovinou knihy téměř bez jakékoliv akce. Celkově bych řekl, že ač má vyšetřování temnou atmosféru, z knihy napětí moc cítit není - a to je trochu škoda, protože příběh by si to zasloužil. Nechci ale zrazovat - děj, promyšlenost, vykreslení postav - vše je parádní.

21.07.2015 4 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Přečteno dceři za jedno uspávání. Četl jsem verzi z roku 1960, tudíž kniha byla vyšperkovaná pointami stylu: „Ty mi dáváš svou panenku? Máš ji ráda?“ „Mám, ale vás také. Jste přece ze Sovětského svazu.“
V knize je několik zkrácenin různých pohádek a bajek a to bez uvedení jejich autorů. Není to špatné, ale myslím, že se dají najít zajímavější knížky pro děti.

29.06.2015 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Ke knize jsem se dostal spíše náhodou (audiokniha jako dárek od alzy) a neměl tak žádné očekávání. Při poslechu prvních 2/3 jsem se upřímně bavil. Závěr byl očekávaný a již bez humoru, přesto byl krásně napsaný a poučně laděný tak, že určitě nenudil.

26.06.2015 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Četl jsem dceři před spaním a musím říct, že jsem se i několikrát Bulíkovi od srdce zasmál. Nesbø nezklamal ani v tomto žánru..

23.04.2015 4 z 5

Cvičení s říkankou pro malé děti Cvičení s říkankou pro malé děti Helena Vévodová

Paráda. S říkankami cvičíme s dcerou cca od 1,5 roku a moc jí baví. Moc hezký nápad i zpracování.

19.01.2015 5 z 5

Nejznámější bajky – Ezop, La Fontaine, Krylov Nejznámější bajky – Ezop, La Fontaine, Krylov Jana Eislerová

Kvalita bajek je různá a růjné jsou i jejich žánry. Zatímco většina končí dobře, některé (tuším že od Krylova) jsou na děti spíše drastické a končí smutně. Vysvětlit pojem "medvědí služba" příběhem, jak medvěd zabije svého lidského přítele při odhánění mouchy, je podle mě pro malé děti nevhodné. Jinak byla kniha bajek fajn a až bude dcerka větší, asi se knim i vrátíme.

14.01.2015 3 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Příjemná oddychovka.

02.12.2014 3 z 5

Bratrstvo Bratrstvo John Grisham

Možná jsem udělal chybu, když jsem si přečetl stručný náznak děje. - SPOILER - Fakt, že jsem se v jedné recenzi dočetl, že příběh pojednává o třech zavřených soudcích, kteří pomocí inzerátu v gay časopise vydírají bohatší homosexuály, kteří svou orientaci tají až chytnou velkou rybu – výrazného kandidáta na prezidanta USA, mi nejspíše celé pokazil (a Vám teď taky). S tímto náznakem děje jsem si totiž vystačil prakticky celou knihu. Sice to bylo barvitěji popsáno a rozvedeno a to i s bližší charakteristikou postav, ale dějově se nic více neděje. Když si zpětně přečtu, že v popisu knihy je napsáno, že se jedná příběh z federálního vězení plný překvapení, musím to dementovat. Za sebe mohu říci, že po celou dobu knihy se žádné překvapení nekoná.

05.11.2014 2 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Celkem typická Svěrákovina. Vážný příběh s humornými scénkami. Už se těším na film.

21.10.2014 4 z 5

Dostalo se ke mě nějaké rozšířené vydání s komentáři a musím říct, že zdlouhavost byla až neúnosná. Rady jsou celkem logické a v některých případech určitě mohou fungovat. Ve všech zdaleka ne.

21.10.2014 3 z 5

Povídání do svítání Povídání do svítání Pavlína Víznerová

Osobně jsem knihu našel pod kolonku hororové povídky, poté co jsem měl náladu na nějaký napínavý příběh u kterého se budu bát. Ač po přečtení musim uznat, že to kniha nesplnila, přesto mě svým stylem chytla a nepustila. Nechybělo mnoho a po první povídce mi mohl zůstat zbytek knihy utajen, jelikož jsem zvažoval zda pokračovat, či smazat. První povídka byla předvídatelná, prakticky bez děje děje i bez jakéhokoliv náznaku napětí, naštěstí však byla krátká a to byl důvod proč jsem pokračoval dál a dal knize ještě šanci. A dobře jsem udělal. Druhá povídka již byla o poznání delší a jelikož byla i nápaditější s nádechem fantasy, ponořil jsem se do příběhu a po přečtení se těšil na další. Povídky postupně gradovali až ke stežejnímu dílu této knížkdy, čímž je povídka Snílci. Nápadité zpracování dělené do kapitol s postupným odkrýváním příběhu, barvitě popsané snové výplody i celý příběh mě zaujal vtáhnul do děje. Prakticky všechny povídky mají společné postupné odkrývání souvislostí. Ačkoliv by se u některých shrnout příběh do jedné věty, je zapotřebí dočíst se až ke konci, aby člověk pochopil prostředí a děj.

06.12.2013 4 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Je dobrý si uvědomit, jak zkresleně vnímáme svět a děláme rozhodnutí. Za super knížka, i když mohla být kratší (závěr už byl zbytečně zdlouhavý a náročnější na přemýšlení).

29.06.2023 5 z 5

Dubánci - příběhy jednoho roku Dubánci - příběhy jednoho roku Leona Šťastná

Dubánky sleduji od jejich vzniku (graficky) a knihu jsem koupil s určitou skepsí. Příběhy mě však mile překvapily až mi nakonec toho textu přišlo málo.. Pokud bude pokračování, rád dětem opět pořídím.

29.12.2017 5 z 5

Tanečnice Tanečnice Ivan Kašpárek

Opět krásná hra se slovy a příběh k zamyšlení.

14.09.2017 5 z 5

Osudy válkou změněné Osudy válkou změněné Jitka Závodná

Velmi hezky napsáno. A fakt, že se jedná o skutečné události to celé umocňuje.

31.07.2017 5 z 5

Příběhy draka Balabána Příběhy draka Balabána Jaroslav Perry

Knihu si vybrala dcerka v knihovně. Přečetli jsme jí spolu po večerech a ke konci knihy už znala shodný úvodník pohádek nazpaměť. Příjemné čtení, které nás bavilo oba.

25.04.2017 5 z 5

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Vybrala si to malá dcerka v knihovně. Přečetl jsem jí to během dvou večerů a občas se nad úderností pobavil.

28.03.2017 3 z 5

Stop prokrastinaci Stop prokrastinaci Leo Babauta

Poslechnuto jako audiokniha. Klasická motivační kniha. Samotným přečtení pochopitelně odkládat nepřestanete, ale pár tipů je užitečných.

04.01.2017 3 z 5