kohoutp.cz kohoutp.cz komentáře u knih

Deník Jacka Novotného Deník Jacka Novotného Saša Sandras

Parádně doplňuje předchozí knihu "Virtuálně" a je čtenářsky pestřejší a zajímavější.
Během obou knih autorka spojila tři různé psychycké poruchy do jednoho příběhu a vžila se do pocitů "postižených" osob nebo osob s nimi žijících.

07.11.2016 5 z 5

Tikot Tikot Ivan Kašpárek

Hodně silný příběh a hodně věcí k zamyšlení. Vše krásně popsáno.

18.10.2016 5 z 5

Snílkové a konzumáci Snílkové a konzumáci Jiří Glet

Krásná hra se slovy. Něco k zamyšlení, něco k pobavení. Škoda, že je to tak krátké.

12.10.2016 5 z 5

Virtuálně Virtuálně Saša Sandras

Zajímavá forma i námět. Chatový rozhovor se dotýká čtyř rozdílných osobností. Škoda, že není více řeše vztah Delfínka se ženou. To asi bude v navazující (prolínací) druhé knize z pohledu Delfínka.

11.10.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

K propracovanosti románů od autora to má daleko, je to dost předvídatelné, ale není to špatné. kdo neví, pozadí vzniku minisérie Krev na sněhu viz http://www.art9.cz/bude-vice-krve-na-snehu/

28.09.2016 3 z 5

52 změn 52 změn Leo Babauta

Ač není tato kniha, oproti většině podobných, tak zdlouhavě rozepisovaná, přesto mě zdaleka nenadchla. Některé postřehy určitě mají něco do sebe, ale přijde mi to, že si stačí přečíst obsah. Navíc natažení na 52 rad, kdy jedna je "ukliďte si poličku", druhá "ukliďte si stůl", další "ukliďte si pokoj", pak "ukliďte si skříň" a ještě další a další, je zbytečné a až trochu trapné. Dále rady typu "naučte se utrácet víc, než vyděláte" a podobné mi tedy nepřijdu nikterak objevné.

20.09.2016 3 z 5

A jestli neumřel… a jiné povídky A jestli neumřel… a jiné povídky Miloň Čepelka

Koupeno spíše kvůli jménu autora a mému kladnému vztahu k DJC. Byl jsem zvědavý, jak autor píše. Bylo celkem příjemné čtení. Místy k zamyšlení, místy k pousmání, místy i blbé. Celkový dojem je však kladný.

13.07.2016 4 z 5

Jake má problém Jake má problém Kingsley Amis

Byl to dárek k nějakému nákupu. Přečetl jsem do necelé poloviny, nakonec však odložil. Ne, že by to bylo špatné (několikrát jsem se od srdce zasmál), ale dal jsem přednost jiným knihám.

14.06.2016 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Přečetl jsem dceři před spaním, ač to ve svých třech letech nikterak nevstřebávala. Než napínavý a vtipný (dle anotace) bych spíš řekl, že roztomilý. Každopádně hezky zpracovaná kniha včetně ilustrací.

14.06.2016 4 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Řekl bych, že u prvního dílu jsem se zasmál více. Zde ze mě vyloudil několik úsměvů Bulík na začátku a poté, co se rozjelo cestování v čase se bulíkův humor vytratil. Ač je námět cestování v čase zajímavější než vynalézání prdícího prášku, celkový dojem lepší není. Autor v této knize náznaky využívá postupné odhalování, různé pohledy i mírně zamotanější děj - podobně jak u svých detektivek, přesto to zde nemá zdaleka takový efekt..

02.12.2015 4 z 5

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Pohádky jsou v původním znění, takže některé věty v dnešní době působí krkolomně. Co se týče ilustrací, některé jsou opravdu velmi povedené (viz titulka).

02.11.2015 4 z 5

Příběhy psích holčiček Příběhy psích holčiček Šárka Zoubková

Zakoupeno při návštěvě penzionu, ze kterého se příběhy odehrávají. Když vezmu v potaz poměr slov a cenu, jednalo se o nejdražší knihu, kterou jsem četl. Bohužel příběhy úroveň knihy nikterak nezvedá, jelikož se vlastně jedná o autorčin zápisníček něterých událostí (psáno jako z pohledu pejsků) bez širší návaznosti, bez pointy, dramatu či poučení. Pro okruh známých, které příběhy zažili to je asi fajn, ale pro nezaujatého čtenáře je to prostě vytrženo z kontextu a některé popisy událostí ztrácejí bez vysvětlení smysl.

31.08.2015 2 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Čteno dceři před spaním. Ač jsem četl již v dětství, pamatoval jsem si jen pár scének - takže pro mě příjemné oživení.

15.07.2015 4 z 5

Pohádky k povídání Pohádky k povídání Šárka Jechová

Úžasně zpracovaná kniha pro děti. Naše dcerka si jí okamžitě oblíbila a pravidelně z ní společně čteme.

07.07.2015 5 z 5

Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Walt Disney

Na knihu jsme narazli v jednom penzionku na dovolený a přečetl jsem jí při jednom uspávání dcerky. Jde o krátký příběh s obrázky. Účel knížka splnila, takže ok.

07.06.2015 3 z 5

Poslechl jsem jako audioknihu a musim říct, že i tak mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhý. Přesto jsou povídky krásně propracované a nutí k zamyšlení. Doslov celou knihu ještě umocňuje a úžasně spojuje.

05.04.2015 4 z 5

Divadlo Járy Cimrmana: Dodatky Divadlo Járy Cimrmana: Dodatky Zdeněk Svěrák

DJC mám rád a v historii jsem se dočetl několik faktů, které jsem nevěděl. Druhá část s rozborem díla mě nebavila.

31.03.2015 3 z 5

Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Rory Vaden

Kromě ceny (cca 1/3 oproti ostatním srovnatelným) kniha nikterak nevybočuje s klasických motivačních knih. A to i přes to, že kniha nezaujme názvem (ač je v souladu s obsahem) ani obalem - alespoň mě na první pohled nic z toho neupoutalo.
S tím, že cesta za úspěchem je dlážděna dřinou a podmíněna silnou vůlí nelze než souhlasit.

07.02.2015 4 z 5

Co se ve škole neučí Co se ve škole neučí Zuzana Klofátová

Jako zamyšlení nad psychologií dítěte to může posloužit. Ale závěrečná vize školy mi tedy přišla dost bláznivá.

12.12.2014 2 z 5

Keep Calm and Speak! Kondicionály Keep Calm and Speak! Kondicionály Jiří Janda

Malá brožurka s vysvětlením kondicionálů. Obsah knihy by se vešel na 3 stránky. Navíc zpracování e-knihy je dost odbité.

05.12.2014 2 z 5