Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Sůl nad zlato Sůl nad zlato Božena Němcová

Velmi dobře známá pohádka, kde král nakonec dá zapravdu své dceři že sůl je opravdu nad zlato a začne litovat svých slov, která jí v zápalu zlosti řekl. Vše dobře dopadne. Klasika, která oslovuje čtenáře po mnoho generací. Krása.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký Dlouhý, Široký a Bystrozraký Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky, které jsou tak známé mnoha generacím, že není třeba je jistě představovat. Klasika, která má své čestné místo v srdcích mnoha malých i dospělých čtenářů.

Ošklivé kačátko Ošklivé kačátko Hans Christian Andersen

Hezké a zároveň smutné pohádky.

Zlatá rybka Zlatá rybka Wilhelm Karl Grimm

Krásné pohádky, na které se nezapomíná ani v průběhu let. Milovaná klasika, která oslovila již mnoho dětí a stále si své příznivce nachází.

Červená Karkulka Červená Karkulka Jacob Ludwig Carl Grimm

Bratři Grimmové a jejich pohádky jsou nezapomenutelné a trochu i hororové. Ale jsou čtivé a milují je děti po mnoho generací. A červená Karkulka je snad jedna z prvních pohádek, co se dětem vypráví. Klasika, která je dětmi milovaná.

Sněhurka Sněhurka Jacob Ludwig Carl Grimm

Kdo by neznal klasickou krásnou pohádku.

Hurvínkův Rok Hurvínkův Rok Helena Štáchová

Hurvínek a jeho nejbližší jsou loutková klasika a vždycky si najde své čtenáře a diváky. Bez Hurvínka si nedovedu představit dětství. Krásné a velmi vtipné a zároveň laskavé příběhy divokého Hurvínka, trpělivého a trpícího taťuldy, laskavé tety Kateřiny a milé kamarádky Máničky a samozřejmě psa Žeryka. To je tým, který baví mnoho generací dětí i dospělých a vždy si své místo na Slunci umí vydobýt.

28.01.2023 5 z 5

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Krásná kniha a příběhy ztřeštěného a bláznivého skřítka Rákosníčka a jeho přátel.

28.01.2023 5 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Naprostá klasika, která je velice dobře známá i z oblasti filmu. Nestárnoucí román od francouzského spisovatele, který má stále co nabídnout všem čtenářům, kteří mají rádi staré dobré klasiky a které neomrzí ani po létech.

18.01.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Přečteno v rámci povinné četby na střední škole. Nijak mně kniha neoslovila, ale vyloženě špatná nebyla, ale ani film nebyl pro mně záživný.

15.01.2023 2 z 5

Vaříme expres Vaříme expres Nigella Lawson

Nigella je prostě úžasná kuchařka a sympatická žena. Její recepty jsou pro mně skvělé. Vaří s láskou a od toho se odráží vše ostatní v kuchyni.

24.12.2022 5 z 5

Pravidla silničního provozu a zkušební testy Pravidla silničního provozu a zkušební testy Josef Hajer

Tuhle učebnici máme doma ještě z dob, kdy táta dělal autoškolu. Zajímavé se v dnešní době podívat, jak to před skoro padesáti lety bylo a jak se jezdilo.

13.11.2022 5 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Krásné a zároveň smutné klasické povídky Boženy Němcové. Tato vynikající spisovatelka a pohádkářka uměla výborně a realisticky vystihnout vše, co tehdejší život všech lidí bez ohledu na postavení obnášel. Každodenní rutina, chudoba, zloba, zášť, ale i drobné radosti a maličkosti, kterými si prostí lidé svůj pochmurný úděl snažili ulehčit.

13.11.2022 5 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Pěkné a příjemné čtení, nenáročné a oddychové.

09.10.2022 5 z 5

Krásná a slavná Krásná a slavná Věra Adlová

Knihy o Praze jsem od dětství milovala. Ta stará Praha, Hradčany, Vyšehrad, muzea. Pro mně krása a úžasně strávené chvíle na výletech, kde jsem si na vlastní oči a potěchu vychutnala krásná pražská místa o kterých kniha píše.

13.07.2022 5 z 5

Tisíc a jedna noc Tisíc a jedna noc neznámý - neuveden

Tuhle nádhernou a pro mně velice vzácnou knihu mám od dětství. Vždycky jsem milovala magický a tajemný svět dávného starého Orientu a jejich pohádky byly a jsou stále kouzelné a neuvěřitelně fascinující. Je to jiná kultura, tudíž v nich není náš typický český Honza, ale kouzlo starého Orientu je ojedinělé a má stále co nabídnout. Krása.

25.06.2022 5 z 5

Pokoj se starými vitrinami Pokoj se starými vitrinami Viola Larsen

Mám ráda tenhle druh čtení. Příjemné, jednoduché, krátké a oddychové.

19.06.2022 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Stará dobrá klasika, která vždy potěšila dětskou duši.

06.06.2022 5 z 5

Národní pohádky a pověsti Národní pohádky a pověsti Karel Jaromír Erben

Tvorbu pana Erbena od dětství miluji a neexistuje nic, co bych od něho nepřečetla. Vše je napsané velmi pěkně a osloví všechny možné čtenáře. Jeho tvorba je úžasná a stále má i přes své stáří stále co nabídnout. Nádherné a pro mně velice osobní po celou řádku let.

28.03.2022 5 z 5

Cukrovinky a pamlsky na vánoční stromeček i na vánoční stoleček Cukrovinky a pamlsky na vánoční stromeček i na vánoční stoleček Marie Janků Sandtnerová

Krásná kniha a ucházející recepty. Za mně určitě zajímavé.

24.03.2022 5 z 5