Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Farářův konec Farářův konec Josef Škvorecký

Ani kniha ba ani film mně nijak neoslovily. Působily na mně dost syrovým dojmem.

23.03.2022 2 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Kniha, která mně nikdy neoslovila. Nikdy jsem tento druh literatury nemusela, zřejmě jsem pana Párala nikdy dobře nepochopila.

23.03.2022 1 z 5

Dětem Dětem Josef Brukner

Knihu jsem četla synovi, který ji měl velice rád. Pěkně ilustrovaná a hezky uspořádaná a čtivá. Vše v jedné knížce a srozumitelné.

18.02.2022 5 z 5

Co je....? Co je....? Miloš Noll

Milá a krásná vzpomínková leporelová knížečka a hezké dny ve školce.

18.02.2022 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Jiří Spěváček

Historické knihy miluji dodnes a vždycky jsem ráda četla o Karlu IV. Pěkně zpracované a hodně poučné, jedna z největších osobností našich dějin. Paráda.

07.02.2022 5 z 5

Špalíček národních písní a říkadel Špalíček národních písní a říkadel Mikoláš Aleš

Krásná kniha, srdcová záležitost a národní poklad. Je třeba takové knihy střežit velmi pečlivě a předat dalším generacím.

Moje levá noha Moje levá noha Christy Brown

Zajímavý příběh o člověku, který se nevzdal. I přes velké překážky životní i zdravotní tento člověk dokázal hodně a má můj velký respekt. Viděla jsem také filmové zpracování, které na mně rovněž působilo velice pozitivně, laskavě a z hlavního hrdiny čišela obrovská vůle a odhodlání.

Filip ví, jak na to Filip ví, jak na to Eva Vančurová

Za mně super knížka a úžasná nostalgie na kterou ráda vzpomínám. Tento druh knih jsme měly doma, byly krásné a hodně se z nich dítě naučilo.

Bystrozraký Filip Bystrozraký Filip Eva Vančurová

Nostalgická kniha, kterou mám ve svém srdci stále. Jedna z prvních, kterou jsem obdržela a s mamkou jsme pravidelně si v knize listovaly. Velmi pěkné kresby, které malé dítě pochopilo a díky postavičce Filipa si malý předškolák bystřil smysly, paměť a reagoval na různé situace. Opravdu pěkná knížka. Milá a roztomilá.

Filip jí vtipnou kaši Filip jí vtipnou kaši Eva Vančurová

Velmi krásná a bohatě ilustrovaná kniha pro děti. I ti nejmenší s pomocí rodičů se naučí podle obrázků základní věci z různých oblastí a jak vše co nejlépe pojmenovat. Co a jak nazýváme, barvy a situace. Knihu jsme se sestrou milovaly. Kresby nádherné, poctivě a hezky nakreslené.

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Moc mně tyto povídky nenadchly. Ale jistě to bylo tím, že jsem je četla na střední a dostatečně jsem je v mladém věku neocenila. Věřím, že když bych si povídky přečetla teď s odstupem času, zřejmě bych dala lepší hodnocení a dílo ocenila.

06.02.2022 2 z 5

Velký atlas světa Velký atlas světa kolektiv autorů

Tradiční atlas, který dobře znají všichni žáci co pamatují předrevoluční ČSSR. Nutná učební pomůcka na hodině zeměpisu. Hodně dobře na svoji dobu zpracované, rozdělené na podnebí, zemědělství, hory, řeky a státy. Podrobný popis oblastí u nás a ve světě kde se co pěstuje za rostliny a těží za nerostné bohatství. Dnes již z toho pomalu 3/4 neplatí, ale to ničemu nevadí, je to v dnešní době již historické. Ale proč si v atlasu občas nezalistovat a připomenout si, jaký byl svět před 40 léty? Na tom není nic špatného.

Louis de Funés Louis de Funés Jiří Žák

Milovaný herec, který dal svým rolím něco tak neuvěřitelného, že se navždy zapsal do paměti mnoha generací. Samozřejmě tomu u nás hodně pomohl dabing pana Filipovského. Za mně skvělý herec, jedinečný.

Jack Nicholson - Velký svůdník Jack Nicholson - Velký svůdník John Edwards

Jeho filmové role jsou dobré, ale jinak na mně tento herec působí jako neotesanec.

02.02.2022 5 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Za mně velká sranda. Hodně známé dílo význačného francouzského autora. Taková nezapomenutelná klasika, hodně čtená jako povinná četba. Super je i filmové zpracování, jak francouzské s Funesem, tak české.

02.02.2022 5 z 5

Kámasútra aneb Poučení o rozkoši Kámasútra aneb Poučení o rozkoši Vladimír Miltner

Takový srandovní nostalgický úvod do sexuálního života a návod, jak si okořenit partnerský život.

Náš svět Náš svět Jarmila Hřebejková

Stará dobrá nostalgie.

Vynálezy na všední den Vynálezy na všední den Pavel Augusta

Stará kniha, která představuje různé vynálezy a jak fungují. Skvělá kniha ve své době. Nyní hodně zastaralá. Ale jako připomenutí dávných časů proč ne, taková malá exkurze do minulosti. Ale za našeho dětství pěkně vyobrazené a vysvětlené.

01.02.2022 5 z 5

Sice klasika, ale mně bohužel neoslovila. Přečetla jsem knihu pouze v rámci povinné četby a více se k ní nevrátila.

01.02.2022 2 z 5

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Krásné čtení a milá vzpomínka na opravdu překrásné básně a ilustrace. Jsou věci, které když se jednou chytí, tak se nepustí. To je moje vášeň a slabost pro tento druh literatury, který je ojedinělý a navždy se zapíše do čtenářova srdce. Stará, dobrá klasika.